Meta:Babilon

This page is a translated version of the page Meta:Babylon and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.
Globe of letters.png
BABYLON
the Wikimedia translators' portal/noticeboard
Babylon to portal poświęcony tłumaczeniom stron Meta. Generalna dyskusja na temat tłumaczeń znajduje się na stronie dyskusji.

Komunikacja

Prośby o przetłumaczenie

Automatyczna strona z listą wszystkich próśb o przetłumaczenie na Meta-Wiki za pomocą nowego systemu (zobacz pomoc rozszerzenia Translate).

Bezpośrednie linki:

Zarejestruj się, aby zostać tłumaczem

Sprawy tłumaczeń dotyczące projektów Wikimedia

Translation of the week

Tłumaczenie tygodnia na Meta-Wiki jest projektem zachęcającym do dodawania artykułów na Wikipedie w językach, na których ich brakuje poprzez ich tłumaczenie.

Wikispelling

Wbrew temu co może się wydawać ;-), nie wszytskie słowa (oraz nie w każdej sytacji) powinny być tłumaczone. Właśnie dlatego stworzono Wikispelling, aby uniknąć błędów w pisowni nazw własnych i lokalnych. Wikispelling jest między-wiki-projektową i wielojęzyczną incjatywą. Prosimy o pomoc, poprzez sprawdzanie tłumaczeń komunikatów zWikispelling na Twój własny język. Zapraszamy do udziału!

Używanie wielkich liter w Wikisłowniku

Każdy język ma inne zasady dotyczące używania wielkich liter. Na przykład, w języku angielskim, nazwy miesięcy i wiele słów używanych jako tytuły należy pisać wielką literą ale w języku francuskim nie ma takiej zasady. Wiele projektów Wiktionary używa zasad dotyczących wielkości liter. Projekt ten powinien znać zasady pisowni z dużej litery każdego z języków. Prosimy o pomoc w uzupełnieniu tabeli zasad pisania z dużej litery w poszczególnych językach!

WikiProject Translation na angielskich Wikiźródłach

Inicjatywa koordynowania różnych wersji Wikiźródeł w zakresie gromadzenia starych tłumaczeń i tworzenia nowych dla tekstów źródłowych, które nigdy nie zostały przetłumaczone lub też mają wyłącznie prawa autorskie do tłumaczeń itp. Hostowane na angielskich Wikiźródłach.

O lokalizacjach

Informacje o tłumaczeniach dla tłumaczy i programistów można znaleźć na stronie lokalizacji na MediaWiki.org. Informacje te mogą być nieaktualne.

You can read some useful tips on Amir’s blog.

Długo-terminowa strategia tłumaczeń

Możesz czytać i omawiać pomysły dotyczące pracy z tłumaczeniami na stronie strategii tłumaczeń.