মেটা:বেবিলন

This page is a translated version of the page Meta:Babylon and the translation is 100% complete.
Globe of letters.png
BABYLON
the Wikimedia translators' portal/noticeboard
Babylon is the Meta translations portal and noticeboard. For general discussions about translations see the talk page.

যোগাযোগ

  • বেবিলনৰ কথা পৃষ্ঠা
    যদি আপুনি সুধিব বিচৰা অনুবাদৰ বিষয়ে আপোনাৰ প্ৰশ্ন, সন্দেহ, প্ৰস্তাৱ আৰু আন কিবা আছে, এই পৃষ্ঠাত লিখক।
  • অনুবাদকৰ মেইলিং তালিকা
    অফিচিয়েল ৱিকিমিডিয়া অনুবাদকৰ মেইলিং তালিকা। ছাই আপ!
  • #ৱিকিমিডিয়া-অনুবাদconnect
    অফিচিয়েল অনুবাদকৰ আইআৰচি চেনেল। যেতিয়া আপোনাক সহায়ৰ প্ৰয়োজন হয়, কেৱল চেট কৰিব বিচাৰে, বা নতুন অনুৰোধৰ আপডেটৰ বাবে আমাক সাক্ষাৎ কৰক!
  • অনুবাদক নিউজলেটাৰ
    মেইলিং তালিকাৰ বিকল্প, অন-ৱিকি নিউজলেটাৰৰ সৈতে যি আপোনাক এটা অধিসূচনা প্ৰেৰণ কৰিব।

অনুবাদৰ অনুৰোধ

মেটা-ৱিকিৰ সকলো অনুবাদ অনুৰোধনতুন প্ৰণালীৰ সৈতে তালিকাভুক্ত কৰা স্বয়ংযাদুকৰী পৃষ্ঠা (সম্প্ৰসাৰণ সহায় অনুবাদ কৰক)।

পোনপটীয়া লিংকসমূহ:

অনুবাদক হ'বলৈ ছাইন আপ কৰক

ৱিকিমিডিয়া প্ৰকল্পত অনুবাদৰ বিষয়সমূহ

Translation of the week

মেটা-ৱিকিত সপ্তাহটোৰ অনুবাদ হৈছে প্ৰবন্ধ যোগ কৰাৰ এটা প্ৰকল্প ৱিকিপিডিয়া য'ত সেইবোৰ অনুবাদ কৰি সেইবোৰ নাই।

ৱিকিবানান

আমি অনুবাদকসকলে ;-) বুলি ভবাৰ বিপৰীতে, বস্তুবোৰ সদায়ে অনুবাদ কৰা উচিত নহয়। সেয়েহে ৱিকিস্পেলিং সৃষ্টি কৰা হৈছিল, যাতে সঠিক বিশেষ্য আৰু স্থানীয় নামৰ ভুল বানান পৰিহাৰ কৰিব পৰা যায়। ৱিকিবানান হৈছে এক ট্ৰেন্স-ৱিকি আৰু বহুভাষিক প্ৰকল্প। অনুগ্ৰহ কৰি ৱিকিবানান কমিট বাৰ্তাৰ আপোনাৰ নিজৰ ভাষাত অনুবাদ পৰীক্ষা কৰি সহায় কৰক। আৰু অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ মুক্ত অনুভৱ কৰক!

ৱিক্সনেৰী পৃষ্ঠাসমূহৰ মূলধন

মূলধন সম্পৰ্কে ভাষাবোৰৰ বিভিন্ন নিয়ম আছে। উদাহৰণ স্বৰূপে, ইংৰাজীত, মাহৰ নাম আৰু কামৰ শিৰোনামৰ বেছিভাগ শব্দ সদায়ে মূলধন কৰা হয়, কিন্তু ফৰাচী ভাষাত সেইবোৰ নহয়। সৰ্বাধিক ৱিক্সনেৰী প্ৰকল্পবোৰে আজিকালি মূলধনী আখৰ আৰু সৰু আখৰৰ মাজত পাৰ্থক্য কৰে। ৱিক্সনেৰীয়ে জানিব লাগিব যে মূলধনসম্পৰ্কে প্ৰতিটো ভাষাৰ কি নিয়ম আছে। অনুগ্ৰহ কৰি মূলধনৰ তালিকা সম্পূৰ্ণ কৰাত সহায় কৰক!

ৱিকিপ্ৰকল্প অনুবাদ ৱিকিউৎস

বিভিন্ন মাজত সমন্বয় ৰখাৰ এক প্ৰচেষ্টা পুৰণি অনুবাদৰ সমাৱেশত ৱিকিউৎস ভাষাৱিকিআৰু উৎস গ্ৰন্থৰ বাবে নতুন ৰচনা যিবোৰ কেতিয়াও অনুবাদ কৰা হোৱা নাই বা কেৱল স্বত্বাধিকাৰ প্ৰাপ্ত অনুবাদ ইত্যাদি। ইংৰাজী ৱিকিউৎসত আয়োজিত।

স্থানীয়কৰণৰ বিষয়ে

অনুবাদক আৰু বিকাশক দুয়োৰে বাবে স্থানীয়কৰণৰ বিষয়ে তথ্য MediaWiki.org স্থানীয়কৰণ পৃষ্ঠাত পোৱা যাব।

আপুনি আমিৰৰ ব্লগত কিছুমান উপযোগী পৰামৰ্শ পঢ়িব পাৰে

দীৰ্ঘম্যাদী অনুবাদ ৰণনীতি

আপুনি অনুবাদ ৰণনীতি পৃষ্ঠাত অনুবাদৰ সৈতে কেনেদৰে কাম কৰিব লাগে সেই বিষয়ে ধাৰণাবোৰ পঢ়িব আৰু আলোচনা কৰিব পাৰে।