Oznámenie o dokončení Zjednotenia prihlasovacích účtov

This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement and the translation is 100% complete.
Novinky o postupe nájdete na mw:SUL finalisation

Vývojársky tým nadácie Wikipédia robí v rámci dlhodobého úsilia o poskytovanie nových a lepších nástrojov pre našich používateľov (ako napr. oznámenie naprieč projektami) a isté zmeny vo fungovaní uživateľských účtov. Tieto úpravy znamenajú, že budete mať všade rovnaké používateľské meno, a umožnia nám pridať nové funkcie, ktoré vám pomôžu lepšie upravovať a diskutovať, a umožní flexibilnejšie používateľské nástroje. Jedným z vedľajších následkov je, že používateľské účty budú musieť byť naprieč všetkými 900 projektami nadácie Wikimédia unikátne.

Bohužiaľ, niektoré naše účty nie sú unikátne naprieč všetkými wiki a kolidujú s ostatnými používateľskými účtami s rovnakým menom. Aby sme sa ubezpečili, že všetci títo používatelia budú môcť používať Wikipédiu aj v budúcnosti, budeme premenúvať veľké množstvo týchto účtov tak, že budú mať "~" a názov ich wiki pridané na koniec mena ich účtu. Stalo sa tak v apríli 2015 a teraz napríklad používateľ s menom "Príklad" na slovenskom Wikislovníku, bude premenovaný na "Príklad~skwiktionary".

Všetky účty budú fungovať ako doteraz a budú im uznané zásluhy za úpravy, ktoré doteraz urobili. Avšak používatelia s premenovanými účtami (ktorých budeme individuálne kontaktovať) budú musieť pri prihlasovaní používať nové meno účtu.

Nástroj pre premenovávanie používateľov lokálne bol odstránený a jediný spôsob, ako sa premenovať je cez Special:GlobalRenameRequest na ich lokálnej wiki alebo opýtať sa Stewardov, či by vás mohli premenovať tu na Mete, ak sa im nepáči ich nové používateľské meno.

Pozri aj