Oznámení o dokončení Sjednocení přihlašovacích účtů

This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement and the translation is 100% complete.
Novinky ohledně postupu najdete na mw:SUL finalisation

Vývojářský tým nadace Wikimedia provádí v rámci dlouhodobého úsilí o poskytování nových a lepších nástrojů pro naše uživatele (jako např. oznámení napříč projekty) jisté úpravy fungování uživatelských účtů. Tyto úpravy budou znamenat, že uživatelé budou mít všude stejné uživatelské jméno, umožní nám přidat nové funkce, které vám pomůžou lépe editovat a diskutovat, a umožnit flexibilnější uživatelská oprávnění pro nástroje. Jednou z podmínek, aby to mohlo fungovat, je, že uživatelské účty budou muset být napříč všemi 900 projekty nadace Wikimedia unikátní.

Bohužel však některé účty momentálně unikátní napříč všemi projekty nejsou a kolidují s jinými uživateli se stejným uživatelským jménem. Abychom zajistili, že všichni tito uživatelé budou i nadále moci projekty nadace Wikimedia používat, budeme některé z těchto účtů přejmenovávat tak, že jim bude na konec jména připojeno „~“ a název jejich wiki. K této změně dojde v dubnu 2015. Například uživatel pojmenovaný „Příklad“ na českém Wikislovníku, kterého bude potřeba přejmenovat, se stane uživatelem „Příklad~cswiktionary“.

Všechny účty budou nadále fungovat stejně jako předtím a bude jim i nadále připisováno autorství všech jejich dosavadních editací. Avšak uživatelé s přejmenovanými účty (kterým dáme vědět jmenovitě) budou muset při přihlašování používat nové uživatelské jméno.

Nástroj pro přejmenování uživatelů lokálně byl odstraněn, aby se z globálních účtů lokálním přejmenováním neoddělily nesjednocené účty. Uživatelé mohou požádat o přejmenování na stránce Special:GlobalRenameRequest na své wiki nebo mohou požádat o další přejmenování tady na Metě, pokud se jim nové uživatelské jméno nebude líbit.

Související odkazy