2012 Bağış Kampanyası/Çeviri/Açılış Sayfası ve Afiş Yazıları

This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Landing Page and Banner messages and the translation is 100% complete.
Banners round one
 1. Lütfen yardım edin
 2. Şimdi Okuyun
 3. Lütfen okuyun:
  Vikipedi kurucusu Jimmy Wales'tan
  Kişisel bir Rica
 4. Vikipedi kâr amacı gütmeyen, fakat her ay 450 milyon kişiye hizmet veren dünyanın en çok ziyaret edilen 5. web sitesidir. Bağımsızlığımızı korumak için reklamlara asla yanaşmayacağız.
  Google ve Yahoo'nun binlerce sunucusu ve çalışanı var. Biz ise 800 sunucuya ve 150 çalışana sahibiz.
  Eğer bu yazıyı okuyan herkes $5 bağışlasaydı, yılda sadece bir gün bağış toplamamız yeterli olacaktı. Vikipedi'yi özgür tutmak için lütfen bağış yapın.
 5. Vikipedi kâr amacı gütmeyen, fakat her ay 450 milyon kişiye hizmet veren dünyanın en çok ziyaret edilen 5. web sitesidir. Bağımsızlığımızı korumak için reklamlara asla yanaşmayacağız.
  Google yaklaşık bir milyon sunucuya sahip olabilir. Yahoo 12.000 kadar çalışana sahip. Biz ise 800 sunucuya ve 150 çalışana sahibiz.
  Eğer bu yazıyı okuyan herkes $5 bağışlasaydı, yılda sadece bir gün bağış toplamamız yeterli olacaktı. Vikipedi'yi özgür tutmak için lütfen bağış yapın.
Banners and LP's Round 2
 1. Vikipedi editöründen kişisel bir rica
 2. Vikipedi editöründen kişisel bir rica
 3. ortalama bağış
 4. Vikipedi kâr amacı gütmüyor; ama dünyada en çok ziyaret edilen 5. internet sitesi. Ayda 450 milyon kullanıcıya hizmet verdiğimiz için diğer büyük siteler gibi bizim de masraflarımız var: Sunucular, enerji, kira, programlar, personel ve hukukî danışmanlık.
  Bağımsızlığımızı korumak için, hiçbir zaman reklam almayacağız. Hiçbir devletten destek almıyoruz. Biz bağışlarla ayaktayız: En yaygın olanı $5; ortalama miktar ise $30.
  Eğer bunu okuyan herkes $5 verseydi, bağış kampanyamız bir saat içerisinde biterdi. Lütfen bağış kampanyalarını unutup, Vikipedi'ye dönmemize yardımcı olun.
 5. Eğer bunu okuyan herkes bir sandviç fiyatında bağışta bulunsaydı, bağış kampanyamız bir saat içerisinde biterdi. Lütfen bağış kampanyalarını unutup, Vikipedi'ye dönmemize yardımcı olun.
Privacy policy notice
 1. Bağış yaparak, bilgilerinizi Vikipedi ve diğer Wikimedia projelerini barındıran, kâr amacı gütmeyen Wikimedia Vakfı ile ve onun Amerika Birleşik Devletleri ve başka yerlerdeki servis sağlayıcılarıyla bağış politikası kapsamında paylaşmış oluyorsunuz.
 2. Bilgilerinizi hiç kimseye vermiyoruz ve satmıyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen bağışçı politikamızı okuyun.
Where your donation goes box text
 1. Bağışlarınız nereye gidiyor?
 2. Teknoloji: Sunucular, bant genişliği, bakım, geliştirme. Vikipedi, dünyada en çok ziyaret edilen 5. site ve diğer önde gelen sitelerin harcadığı masrafların çok az bir kısmı ile çalışır.
 3. İnsan kaynakları: Diğer üst düzey 10 sitenin binlerce çalışanı mevcut. Bizim ise 150 çalışanımız var ve biz kâr amacı gütmeyen, yüksek verimli bir kuruluşuz.