תרגום השבוע

This page is a translated version of the page Translation of the week and the translation is 53% complete.
Outdated translations are marked like this.
קיצורי דרך:
WM:TOTW,
TOTW

דף זה עוסק במיזם תרגום השבוע של ויקיפדיה.

בכל שבוע, החל מים שני, קצרמר או פסק ראשונה של ערך נבחרים לצורך תרגום לכמה שיותר שפות (בייחוד לוויקיפדיות קטנות) שאפשר.

מועמדים אידאלים הם: 1: קצרים, 2: קלים לתרגום, 3: מובילים לתרגום פוטנציאלי של ערכים נוספים. מטרת המיזם היא שכל אחת מן המהדורות הקיימות של ויקיפדיה תכסה מגוון רחב של נושאים. (ראו גם: רשימת ערכים שצריכים להיות קיימים בכל מהדורה של ויקיפדיה ו-Minipedia, פרוייקט שנועד ליצור מאגר של ערכים קצרים באנגלית פשוטה)

Please update the interwiki links on Wikidata of your language version of the article after each week's translation is finished so that all languages are linked to each other.

You can communicate with other translators or ask for help on Babylon, Wikimedia translation activity center.

השבוע הזה (28)

הזוכה השבועי simple:India naming dispute.

במהלך כתיבת הערך ניתן להשתמש בתבנית:תרגום השבוע המבוססת על תבנית:בעבודה, שתציג את הערכים בקטגוריית הערכים בעבודה עד הסרתה. את התבנית משבצים בראש הערך באמצעות צירוף התווים {{תרגום השבוע}} על-מנת למנוע התנגשות עריכה.

מועמדים

כאמור, מרבית הערכים המוצעים הם בשפה האנגלית, אך הם עשויים להופיע בשפות נוספות. רצוי לקרוא את הערך המוצע בעיון לפני תחילת עבודת התרגום ולהעריך את איכותו, את העניין שהוא עשוי להוסיף ואת המקורות עליהם הוא מבוסס.

עם תחילת העבודה כדאי להיעזר בתעתיק שמות זרים לעברית ולהתייעץ בייעוץ הלשוני, גם לגבי לשם הייעודי לערך וגם לגבי שמות וביטויים המופיעים בו.

בעת הכתיבה ניתן להשתמש במדריך לכתיבת ערכים, בכללי זהב לתרגום ובשגיאות תרגום נפוצות על-מנת ליצור ערך איכותי, רהוט ונכון מבחינה לשונית.

כמו-כן, יש לזכור שהשימוש בתרגום מכונה רחוק מלהיות מדויק ודורש עריכה משמעותית.

במידה ואתם מעוניינים להצטרף למיזם

אם אתם מתרגמים שמעוניינים להשתתף במיזם, אתם מוזמנים להוסיף את עצמכם לרשימת המתרגמים. אם אתם מעוניינים לקבל כל שבוע תזכורת בנוגע לתרגום השבועי בדף השיחה שלכם, אתם מוזמנים להוסיף את עצמכם לרשימה בתחתית.

Past translations (2024)


ארכיון