Соопштение за последниот чекор во спроведувањето на еднокорисничката најава/Лично соопштение

This page is a translated version of the page Single User Login finalisation announcement/Personal announcement and the translation is 62% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Acèh • ‎Avañe'ẽ • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎British English • ‎Canadian English • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎Deutsch (Sie-Form) • ‎Emiliàn • ‎English • ‎Esperanto • ‎Gaeilge • ‎Hawaiʻi • ‎Kiswahili • ‎Latina • ‎Lëtzebuergesch • ‎Malti • ‎Mìng-dĕ̤ng-ngṳ̄ • ‎Napulitano • ‎Nederlands • ‎Nordfriisk • ‎Piemontèis • ‎Scots • ‎Sunda • ‎Taclḥit • ‎Tagalog • ‎Tarifit • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Yorùbá • ‎Zazaki • ‎aragonés • ‎arpetan • ‎asturianu • ‎azərbaycanca • ‎bosanski • ‎brezhoneg • ‎català • ‎dansk • ‎davvisámegiella • ‎dolnoserbski • ‎eesti • ‎emiliàn e rumagnòl • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎føroyskt • ‎galego • ‎hornjoserbsce • ‎hrvatski • ‎interlingua • ‎italiano • ‎kurdî • ‎la .lojban. • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎norsk nynorsk • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎shqip • ‎sicilianu • ‎slovenčina • ‎slovenščina • ‎srpskohrvatski / српскохрватски • ‎suomi • ‎svenska • ‎võro • ‎íslenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎башҡортса • ‎беларуская • ‎беларуская (тарашкевіца) • ‎буряад • ‎български • ‎къарачай-малкъар • ‎македонски • ‎монгол • ‎русский • ‎српски (ћирилица) • ‎српски / srpski • ‎удмурт • ‎українська • ‎қазақша • ‎ייִדיש • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎جهلسری بلوچی • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎پښتو • ‎ދިވެހިބަސް • ‎नेपाली • ‎मराठी • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎ગુજરાતી • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎සිංහල • ‎ไทย • ‎ქართული • ‎ភាសាខ្មែរ • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Вашата сметка ќе биде преименувана

Здраво,

Развојната екипа на Фондацијата Викимедија врши извесни измени во работењето на сметките како дел од постојаните напори да им понудиме подобри алатки на корисниците. Со овие промени ќе добиете едно исто име на сметката за сите викија, што ви овозможува да добиете нови можности и функции за подобро уредување и разговарање, а покрај тоа, ќе овозможи пофлексибилни кориснички дозволи за алатките. Еден од придружните ефекти на измените е тоа што секој корисник ќе мора да има само по една сметка, што ќе важи за сите 900 викија на Викимедија. Повеќе информации ќе најдете во соопштението.

Нажалост, вашата сметка се коси со друга, која исто така го носи името „{{subst:PAGENAME}}“. Ова ќе пречи на пристапот, и затоа мораме да се осигураме дека во иднина двајцата ќе бидете во можност да ги користите Викимедиините викија. За оваа цел, вашата сметка ќе ја преименуваме во „{{subst:PAGENAME}}~{{WIKI}}“ во август 2013 г. Истото важи за низа други сметки.

Сметката ќе ви работи како досега, и на неа ќе се задржат сите уредувања што сте ги направиле досега. Меѓутоа, ќе мора да ја користите новата сметка (име) кога ќе се најавувате. Ако не ви се допаѓа новозададеното име, можете да побарате повторно преименување користејќи го овој образец.

Се извинуваме за непријатностите.

Ваш,
Кеган Петерцел
Врски со заедницата, Фондација Викимедија