Prispievanie 2012/preklad/Výzva AdriannyW

This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/AdrianneW Appeal and the translation is 100% complete.

1

Tento velikánsky román ma chytil navždy, zamilovala som sa. V piatej triede sme mali učiť žiakov látku podľa vlastného výberu. Ja som si zvolila literaúru devätnásteho storočia.

Dnes, ako ste snáď uhádli, som učiteľom angličtiny. Prispievam aj do Wikipédie, zostavujem článko o spisovateľoch ako MAry Shelley, autorka Frankensteina, a Jane Austen, ktorá napísala Pýchu a predsudok.

Keď premýšľam o svojej práci na Wikiédii, nevnímam sa ako ktosi kto pridáva informácie; považujem sa za učiteľa. Prostredníctvom Wikipédie moje príspevky dosahujú ďaleko za hranice mojej triedy. Len v uplynulom mesiaci článok o Jane Austenovej navštívili viac ako 115.000 krát.

Na svojej univerzite mám prístup k mnohým kvalitným zdrojom. Avšak väčšina ľudí k týmto zdrojom nemá prístup; sú uzamknuté za platobnou stenou. Prispievaním do Wikipédie môžem pomôcť k náprave tejto nespravodlivosti.

Mám rada učenie. Vždy som ho mala rada. A preto som tak pevne presvedčená, že by malo byť prístupné každému.

Súhlasíte? Potom sa ku mne pridajte s podporu Wikipédie.

Bio

Adriannin výskum sa zameriava na britskú literatúru 18. storočia.Ako postrgraduálny študent digitálneho vyučovania a výskumu pomáha tiež kolegom s hľadaním nových ciest na itegráciu Wikipédie do práce v školských triedach.