Fundraising 2012/Translation/AdrianneW Appeal/pl

This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/AdrianneW Appeal and the translation is 70% complete.

1

Tę grubą powieść czytałam bardzo długo ale zakochałam się w niej. W piątej klasie mieliśmy zrobić naszym kolegom lekcję na wybrany tematu. Ja zrobiłam wykład o literaturze XIX wieku.

Dzisiaj, jak się już pewnie domyślasz, jestem profesorem języka angielskiego. Ponadto pracuję nad Wikipedią edytując artykuły o pisarzach takich jak Mary Shelley, autorce Frankensteina oraz o Jane Austen, która napisała Dumę i Uprzedzenie.

Gdy myślę o moim wkładzie w Wikipedię nie myślę jak o osobie, która tylko dodaje informacje; myślę o sobie jak o nauczycielu. Dzięki Wikipedii moja wiedza płynie daleko poza klasę. Tylko w ostatnim miesiącu artykuł z Wikipedii o Jane Austen został wyświetlony ponad 115 000 razy.

Na uczelni mam dostęp do wielu wartościowych zasobów. Niestety są poza zasięgiem wielu ludzi; przeszkodę stanowią pieniądze. Edytując Wikipedią mam możliwość naprawienia tej niesprawiedliwości.

Uwielbiam się uczyć. Zawsze lubiłam to robić. To jest powód, dla którego wierzę tak mocno, że każdy powinien mieć taką możliwość.

Zgadzasz się? Zatem proszę dołącz do mnie we wspieraniu Wikipedii.

Bio

Badania Adrianne'y skupione są wokół brytyjskiej literatury XVIII wieku.

As a postdoc for Digital Learning and Research, she also assists her colleagues in finding new ways to integrate Wikipedia into their classrooms.