Meta:Administratorzy tłumaczeń

This page is a translated version of the page Meta:Translation administrators and the translation is 100% complete.
Skrót:
WM:TA
Ta strona zawiera informacje o administratorach tłumaczeń Meta-Wiki. Pewne rozszerzenie zasad i techniczne wdrożenie niektórych decyzji jest obecnie w toku.

Administratorzy tłumaczeń to użytkownicy, którzy mają techniczną możliwość oznaczania stron do tłumaczenia za pomocą funkcji tłumaczenia stron, będącej częścią rozszerzenia do tłumaczenia stron. Oprócz tego, tylko oni mogą kasować przetłumaczone strony utworzone przez rozszerzenie do tłumaczenia (aczkolwiek są do tego potrzebne również uprawnienia zwykłego administratora).

Administratorzy Meta mogą sami siebie dodać do tej grupy (lub usunąć), jeśli chcą pomagać innym użytkownikom lub sami potrzebują uprawnień administratora tłumaczeń i wiedzą, jak z nich korzystać (najpierw należy zapoznać się z dokumentacją i przetestować w bezpiecznym miejscu — Meta nie jest piaskownicą, a narzędzia tłumaczeń nie służą do zabawy). Ponadto każdy użytkownik może poprosić o nadanie takich uprawnień lokalnego biurokratę na stronie Requests for adminship. Przed złożeniem wniosku o nadanie uprawnień administratora tłumaczeń prosimy o przećwiczenie poprawnego użycia składni rozszerzenia do tłumaczenia stron, a następnie podanie we wniosku linku do przykładowej edycji, która zademonstruje znajomość składni przez osobę składającą wniosek. Biurokraci mogą też odbierać te uprawnienia.

Zobacz też

  • Babylon — główny portal tłumaczeń i tablica ogłoszeń przeznaczona dla tłumaczy i administratorów tłumaczeń w Meta-Wiki oraz do składania wniosków związanych z brakującymi tłumaczeniami.

Dokumentacja

Specjalne strony docelowe na tej wiki