Meta PP:Опи de mim PP PP PPPP lá PP
Вітаємо вас на сайті Вікімедіа Мета-вікі (часто скорочується до Мета-вікі або просто Мета), вікі для координації проектів Вікімедіа.
Ціль
Мета-вікі виконує кілька різнопланових ролей, що є тісно пов'язаними одна з іншою, хоч часто й виконуються за участі різних когорт учасників:
- Дискусії та формулювання цілей і завдань проектів Вікімедіа і, зокрема, обговорення правил, що відносяться до всіх проектів, — як, наприклад, питання ліцензування відкритого контенту. Центральний дискусійний майданчик — це Форум Вікімедіа. Частина попередніх обговорень високого рівня, що, в основному, відбувалися в 2009 році, — були виділені (віднесені) в окремий вікі-проект PP
LP LStrategy Wiki.ppp
- Місце для міжмовної (крос-вікі) та міжнародної координації діяльності проектів Вікімедіа і руху Вікімедіа в цілому, включаючи дискусії мовами, відмінними від англійської. Сюди входять запити (з приводу все-вікімедійних проблем або сторонніх вікі-сайтів), переклади і новини, а також опис, документування та обговорення всіх видів заходів і фактів "реального життя", пов'язаних з Фондом Вікімедіа або регіональними відділеннями Вікімедіа. Див. також звіти, події, зовнішні зв'язки і гранти.
- Форум для персональних есе про проекти Вікімедіа. Оскільки вони, зазвичай, не вельми дотримуються нейтральної точки зору, то повинні бути висвітленими з різних точок зору та зведеними воєдино на нейтральних сторінках поточних питань з використанням форматів, таких як TIPAESA (або його підмножини IPA). Тут є певний ступінь свободи у визначенні того, що саме відноситься до проектів Вікімедіа. Останнє робить цей проект Мета одним з різновидів вікі за типом meatball тут відбуваються обговорення щодо вікі-культури, поведінкових шаблонів тощо. Питання щодо документування MediaWiki зараз, в основному, виключено з простору Мета (див. про це нижче), тому що ця роль включає більш формальні дослідження та їхні обговорення.
Система категорій повинна дати уявлення про зміст Мета-Вікі.
Чим не є Мета-Вікі
- Сайт для розміщення статей, неприйнятних для різних Вікіпедій
- Якщо Ви хочете створити свій власний вікіпроект, ознайомтеся зі списком програмного забезпечення вікі.
- Якщо Ви шукаєте вікі-співтовариство, радимо придивитися до вікі-спільнот або ознайомитись із списком спільнот MeatballWiki.
- Якщо Ви шукаєте безкоштовний веб-простір для своїх потреб, то зможете знайти більш докладну інформацію щодо цього ось тут.
- Місце для опису програмного забезпечення MediaWiki. Це ПЗ має власну вікі за адресою MediaWiki.org. Подібний вміст і сторінки мають бути переміщеними.
Спільнота
Доволі часто обговорюють, чи має Мета свою спільноту. Точно відомо, що вона не має такої власної спільноти, відокремленої від спільнот інших проектів Вікімедіа. Щодо цього дехто висловився наступним чином: «Мета-проект — існує для і про інші вікіпроекти Вікімедіа, але не є проектом із вмістом "сам по собі" — швидше за все, він є спільнотою спільнот, аніж власний маланький острівець спільнотки».[1]
Це також означає, що чимало обговорень, процесів і дій, що трапляються на Меті, з-поміж різних учасників та відповідальних людей (якщо такі є) — наприклад, декого з багатьох комітетів Вікімедіа, стюардів, працівників ФВМ стосовно грантів — жоден з них і навіть усі разом не є Метою. Мета — це простір і засіб, що існують заради наявних учасників для досягнення їхніх цілей, а не а́ктор з-поміж них; і тим більше не є таким, що всіма ними керує.
Все ж таки, у загальному підсумку, на Меті існує особлива спільнота. Її представники становлять вільну групу людей, які регулярно зайняті у кількох діяльностях (їх можна назвати "садівниками"), опікуючись Метою в процесі досягнення її цілей; вони перші втрутяться, аби переконатись, що Мета досягає поставлених цілей.[2]
Термін "метавікієць" інколи вживається на позначення учасника особливої "Мета-спільноти", тобто спільноти постійних дописувачів Мети, які на ній більш активні, наприклад, роблячи внесок до її сторінок або беручи участь у дискусіях та інших процесах.
Історія появи
Даний проект було створено в листопаді 2001, у першу чергу, як «Мета-Вікіпедію». І це заради того, аби «очистити» саму Вікіпедію, перемістивши в нову вікі усі мета-дані (матеріали про вебсайти і користувачів Вікіпедії), на противагу фактичному змісту (статті енциклопедії). Проект Мета-Вікіпедія, від самого початку, було зосереджено на англомовній версії Вікіпедії, але, починаючи з його переведення на окремий від Вікіпедії двигун MediaWiki вже стає багатомовним дискусійним форумом, використовуваним усіма мовними спільнотами Вікімедіа. Зростання числа проектів Вікімедіа та їхніх перекладів призвело до зростання ролі самого проекту Мета-Вікі, що спричинило розсунення його рамок. Наразі, Мета містить 150 341 статей. Чимало тутешніх давніших сторінок все ще мають специфічні для Вікіпедії формулювання, але, за можливості, все більша їхня кількість завертається до всіх проектів Вікімедіа.
Правила Мета-Вікі
- Правила залишення
- Правила вилучення
- Правила і настанови
- Політика конфіденційності
- Правила для стюардів
- Правила створення нових проектів (Історичний)
Див. також
- Портал спільноти
- Категорії — вступна сторінка для навігації
- Meta's Zeitgeist — статистика, що може надати підказку стосовно основних напрямків діяльності кожного місяця (тільки основний простір назв, хоча обговорення можуть бути навіть більш показовими)
- Шаблони Вавилону — інформація про те, якими мовами володіють учасники Мета-вікі
- Прибирання
- Запити на вилучення
- Запити на відновлення
- Портали проектів — список веб-порталів проектів Вікімедіа
- Фонд Вікімедіа і його вікі-проекти
Примітки
- ↑ Адаптовано з Pathoschild, 29 вересня 2011.
- ↑ Адаптовано з Anthere, 29 березня 2006; див. також MeatBall:CommunityMember про загальні принципи.