درباره متا

This page is a translated version of the page Meta:About and the translation is 75% complete.
پروژه‌های فراویکی

مشارکت:

به فراویکی، یک ویکی از پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا خوش آمدید.ش

هدف

متا شامل سه نقش متمایز است، که ارتباط نزدیکی با هم دارد اما اغلب شامل زیرمجموعه های مختلفی از کاربران است.

  1. بحث و تدوین پروژه های ویکی مدیا، به ویژه در سیاست بحث مربوط به سراسر پروژه ها، مانند صدور مجوز با محتوای باز. محل مرکزی برای بحث و بررسی است که انجمن ویکی مدیا. برخی از بحث‌های سطح بالا، به طور عمده در سال ۲۰۰۹ برگزار شد، به تقسیم ویکی استراتژی،.

ف# 'جایی برای بین زبانی (متقابل ویکی) و هماهنگی‌های بین‌المللی' در مورد پروژه‌های ویکی‌مدیا و جنبش ویکی‌مدیا به طور کلی، از جمله بحث در زبانی غیر از زبان انگلیسی. این شامل درخواست (برای پان ویکی‌مدیا و یا ویکی دیگر)، | ترجمه و اخبار و شرح، اسناد و مدارک، و بحث در مورد فعالیت‌های زندگی واقعی و حقایق مربوط به بنیاد ویکی‌مدیا و فصل. همچنین نگاه کنید به گزارش، حوادث، توسعه: و کمک‌های مالی

  1. 'انجمن برای مقالات شخصی در مورد پروژه‌های ویکی‌مدیا'.از آنجا که این معمولاً از تحویل دیدگاه بی‌طرف، آنها باید در بی طرف مسائل مربوط به خلاصه صفحات از چندین نقطه نظر با استفاده از فرمت‌های از قبیل زمان، موضوع، موقعیت، استدلال، شواهد، منبع، اقتدار (TIPA ESA) و یا زیر مجموعه آن IPA. درجه‌ای از آزادی در تعیین آنچه که مربوط به پروژه‌های ویکی‌مدیا، که باعث می‌شود متا وجود دارد نیز کوفته ویکی از انواع، بحث در مورد مسائل از جمله فرهنگ و الگوهای ویکی. مستندات مدیاویکی است که عمدتاً در حال حاضر حذف شده است (نگاه کنید به زیر). این نقش شامل رسمی‌تر پژوهش و مرتبط با بحث است.

لفافدسته‌بندی‌ها ارائهٔ یک نمایش بزرگ تصویر از محتوای متا.

متا چه چیزی نیست

  1. A disposal site for uncorrectable articles from the different Wikipedias
  2. A place to describe the MediaWiki software. The software has its own wiki at MediaWiki.org. Content and pages such as these should be transferred.

اجتماع

این رویکرد اغلب مورد بحث قرار گرفته شده است که آیا متا یک جامعه است. چه مطمئن است که آن را یک جامعه از خود، جدا از جوامع از پروژه‌های ویکی‌مدیا ندارد: به عنوان کسی که گفت، «متا پروژه - موجود برای و درباره ویکیمدیا دیگر ویکی، نه به عنوان یک پروژه محتوا به خود - یک جامعه از جوامع، و نه نسبت به خود آن جامعه جزیره کوچک »[1]

این همچنین بدان معنی است که بسیاری از بحث ها، فرآیندها و فعالیت های دیگر در متا: بابل اتفاق می افتد، با شرکت کنندگان مختلف و افراد مسئول (در صورت وجود) - برای مثال، در میان بسیاری از افراد، برخی از کمیته ویکیمدیا، استوارت، WMFکارکنان برای کمک های مالی: - هیچ کدام از آنها، و همه آنها، متا است. قدرت بر آنها و حتی کمتر، متا فضا و ابزار برای "شرکت کنندگان خود را است برای رسیدن به اهداف خود، یک بازیگر در آنها نیست.

Strictly speaking, however, there is a community specific to Meta: it's a loose group of people regularly active in some or many such activities (especially as "gardeners"), who care about Meta serving the purpose above, and who are more likely to intervene to ensure it does.

[2]

"Metawikian" is a term also sometimes used, to indicate a member of the specific "Meta community", that is the community of Meta regulars who are more often active on Meta, for instance as contributors to its content pages or as facilitators of other discussions and processes.

ریشه

Meta-Wiki was first created as "Meta-Wikipedia" in November 2001 to make the English Wikipedia less cluttered, by moving all meta-content (content about the Wikipedia website and its users), as opposed to actual content (encyclopedia articles), to a new wiki. Since its upgrade to Wikipedia's custom MediaWiki software, Meta has become a multilingual discussion forum used by all Wikimedia language communities. As the number of Wikimedia projects and translations increased, so too did Meta's scope. Meta comprises ۱۱۹٬۷۳۹ articles. Many of the older pages here are still worded as being specific to Wikipedia, but arguably many now apply to all Wikimedia projects.

سیاست‌‌های متا

همچنین ببینید

یادداشت‌ها

  1. اقتباس از Pathoschild، 29 سپتامبر 2011 در
  2. Adapted from Anthere, 29 March 2006; see also MeatBall:CommunityMember for general principles.