Групи користувачів

This page is a translated version of the page User groups and the translation is 98% complete.
Ця сторінка присвячена групам і правам користувачів у MediaWiki; про просту і гнучку структуру афіліатів дивіться на сторінці Wikimedia User Groups

Нижче подано список груп користувачів проектів Фонду Вікімедіа. Він впорядкований у приблизному порядку зменшення прав, у сенсі користування програмним забезпеченням MediaWiki. Хоча технічні можливості є спільними для всіх проектів Фонду, права певних груп відмінні у різних вікі.

Локальні групи

На Мета-вікі

Без глобального впливу

З глобальним впливом

У деяких інших вікі

В одній іншій вікі

Кросвікі

Глобальні групи користувачів

Див. також Глобальні групи і Глобальні права .

Помічники фільтрів редагувань

Глобальну групу «Переглядачі фільтра зловживань » було створено для того, щоб користувачі могли глобально переглядати вміст приватних фільтрів зловживань і відповідних журналів дій.

Доглядач фільтра зловживань

Abuse filter maintainer — це глобальна група користувачів, права якої надаються стюардами і дозволяють користувачам доступ до перегляду і, за потреби, редагування фільтрів зловживань. Цей прапорець увімкнений у кожній публічній вікі Вікімедіа, що включена у систему CentralAuth і SUL, і призначений для використання виключно з метою внесення неконтроверсійних змін або за запитом локальної спільноти. Оскільки користувачі цієї групи можуть серйозно порушити роботу вікі Вікімедіа, якщо неправильно скористаються своїми правами, прапорець доглядача фільтра зловживань дається лише користувачам, які мають значний досвід роботи з фільтрами зловживань.

Користувачі із запитом на верхню межу API

Основна стаття: API high limit requestors

Users within the API high limit requestors global user group could have a higher API query limit.

This group offers the apihighlimits user right, enables a maximum 5000 results when querying via API. Normally, bots and sysops automatically have this right.

Виключення з CAPTCHA

Основна стаття: CAPTCHA exemptions

У користувачів у глобальній групі користувачів Винятки з CAPTCHA не буде запитуватись ввести CAPTCHA Розширенням ConfirmEdit — зокрема зберігаючи сторінку з новими зовнішніми посиланнями. Ці права надаються лише користувачам, що продемонстрували потребу в них. Користувачі можуть запитати доступ до captcha-exempt на сторінці Steward requests/Global permissions.

Прийнятні обґрунтування для надання цих прав:

Глобальні боти

Глобальні боти автоматично отримують статус бота в усіх проєктах, де глобальні боти дозволені (див. список вікі). Глобальні боти працюють в рамках стандартних правил для ботів, що обмежують для них список допустимих завдань.

Див.:

Глобальні вилучувачі

Основна стаття: Global deleters

Глобальні стирачі допомагають користувачам застосувати їхні глобальні сторінки користувача до усіх проєктів або підтримувати їхні сторінки користувачів у різних вікі за допомогою сервісу Synchbot. Ця група дозволяє її учасникам вилучати та відновлювати сторінки в усіх вікі, та є доповнює групу редакторів інтерфейсу .

Редактори інтерфейсу

Редактори інтерфейсу — це глобальна група, що дозволяє її членам модифікувати сторінки інтерфейсу і захищені шаблони у всіх вікі Вікімедіа. Користувач може отримати такий прапорець, якщо є досвідченим програмістом js/css/шаблонів. Він має використовуватися лише для виконання неконтроверсійних завдань. Як правило, цей прапорець надається на обмежений період часу тривалістю до року.

Глобальні виключення з IP-блокувань

global IP block exemption — це глобальна група, що дозволяє користувачам обходити глобальні блокування IP-адрес та діапазонів.

Глобальні відкочувачі

Учасники з правом «Глобальний відкіт » можуть в будь-якому вікі-проєкті одним кліком відкотити серію редагувань одного користувача, повернувши текст до попередньої версії, за умови, що такі редагування були навмисно вандальні або абсурдні. Для отримання такого права користувач повинен продемонструвати крос-вікі активність у боротьбі з вандалізмом.

Див.:

Глобальні адміністратори

Глобальними адміністраторами називаються користувачі з правами адміністраторів в багатьох малих вікі, здебільшого для боротьби з вандалізмом за відсутності локальних адміністраторів. Вони призначаються після тривалого обговорення на Steward requests/Global permissions.

Див:

Імпортери нових вікі

Імпортери нових вікі — це користувачі, які регулярно мають справу із імпортом сторінок у нові вікі, створені згідно з правилом пропонування мов, із їхніх відповідних тестових вікі (Інкубатор, БетаВіківерситет або OldWikisource). Це лише технічне рутинне завдання, що має виконуватись досвідченими імпортерами (див. журнал попередніх імпортів).

Тестер двофакторної автентифікації

Група тестерів двофакторної автентифікації дозволяє користувачам вмикати two-factor authentication , навіть якщо вони не належать до жодної з груп, якій дозволено її вмикати в нормальному випадку.

Стюарди

Стюарди мають повний доступ до інтерфейсу вікі, і виконують технічну імплементацію консенсусних рішень спільноти, працюють над вирішенням надзвичайних ситуацій, а також борються з міжпроектним вандалізмом. Стюарди обираються щорічно, при чому участь у виборах беруть усі вікі.

Див.:

Користувачі з доступом до VRT

Агенти дозволів VRT — це користувачі, які мають доступ до черг надання дозволів Wikimedia VRTS. Глобальна група використовується лише з метою ідентифікації, і єдині права, які вона дає, це можливість увімкнути двофакторну автентифікацію.

Спеціальні глобальні права

Див. також