Мета:Приховувачі

This page is a translated version of the page Meta:Oversighters and the translation is 100% complete.
Shortcut:
WM:OS
Сторінка надає інформацію про приховувачів у Мета-вікі. Щодо політики, яка регулює глобальне використання цього статусу, будь ласка, перегляньте політику приховування.
  • Важливо: якщо Ви потрапили сюди тому, що хочете подати запит на постійне вилучення якогось вмісту, будь ласка, перейдіть сюди. Не подавайте свого запиту публічно.

Вступ

Користувачі, що мають доступ до інструмента приховування (їх називають «приховувачами») — це адміністратори з високим ступенем довіри до них, які можуть вилучати окремі версії з історії сторінок та з журналів так, що ці версії стають невидимими як для користувачів, так і для звичайних адміністраторів. Застосування цього інструмента має відбуватись у відповідності до глобальної політики приховування.

Використання інструмента

Цю функцію дозволяється використовувати в чотирьох випадках:

  1. Вилучення непублічної приватної інформації, такої як номери телефонів, домашні адреси, місця роботи чи особові дані анонімних осіб чи осіб, що воліють використовувати псевдоніми, і не надали публічного доступу до своїх особових даних, або ж публічних осіб, які не робили свої приватні дані публічними.
  2. Вилучення потенційно наклепницької інформації або:
    a) за порадою Ради Повірених Фонду Вікімедіа або;
    b) коли такий випадок є достатньо очевидним, і немає редакторських підстав зберегти цю версію.
  3. Вилучення порушень авторських прав за порадою Ради Повірених Фонду Вікімедіа.
  4. Приховування кричуще некоректних версій в автоматизованих списках та журналах, де це не шкодить історії редагувань. Кричуще некоректними є ті редагування, метою яких є паплюження, погрози, наклепи, образи та переслідування будь-кого.

Процес надання статусу

Основи процесу надання статусу описані у секції Політика приховування#Доступ. Цей розділ описує процес, що використовується на цьому сайті.

Оскільки на Мета-вікі немає арбітражного комітету, приховувачів доводиться обирати шляхом консенсусу спільноти. Адміністратори, що бажають подати свою кандидатуру на статус приховувача на Мета-вікі, повинні відповідати деяким вимогам — вони мають бути щонайменше 18-річного віку, мають досягти повноліття за законом, що діє у місці їхнього проживання, а також погодитися на дотримання відповідних політик і підписати договір про нерозголошення непублічної інформації. Вони повинні ознайомитися з Політикою конфіденційності Фонду Вікімедіа, Політикою доступу до непублічної інформації, і, звісно, з Політикою приховування, а також дати згоду дотримуватися цих політик. Вони повинні подати свою номінацію на сторінці Meta:Requests for adminship у відповідному розділі — у такий же спосіб, у який подаються й заявки на статус адміністратора. Голосування триватиме щонайменше один повний тиждень і буде визнане дійсним, якщо щонайменше 25 голосів буде віддано «за» кандидата, із підтримкою у, щонайменше, 80%. Якщо всі ці вимоги/ідентифікації було виконано/надано, бюрократ, який підводить підсумок, може додати успішного кандидата на сторінку Steward requests/Permissions, давши посилання на завершене голосування. Стюард змінить права відповідного користувача, якщо були виконані також усі інші вимоги, надані особові дані тощо.

Запити

Будь ласка, не подавайте запитів публічно. Запити на приховування на Мета-вікі можна подавати, надсилаючи електронні листи, використовуючи такі методи:
Надіслати листа приховувачеві на Мета-вікі за допомогою сторінки Спеціальна:Лист користувачеві; або
oversight-meta wikimedia org
Будь ласка, включіть у свій запит відповідні дифи, які треба приховати, а також вкажіть причину, чому має бути виконане приховування.

Як альтернатива, Ви можете надіслати цю ж інформацію до одного з цих користувачів, на Ваш вибір (може зайняти більше часу, ніж повідомлення через список розсилки):

У термінових випадках, у випадку приховування, що стосується багатьох вікі, а також в інших рідкісних випадках стюарди можуть виконувати локальне приховування на Мета-вікі, відповідно до політики.

Див. також