This page is a translated version of the page Founder group and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.

Глобальна група «засновник» була створена 27 лютого 2009 року. Спрямована на дублювання локального прапорця «стюард» в англійській Вікіпедії, який був наданий Джимбо Вейлзу, ця група надавала йому повний доступ до Special:UserRights та інших прав, які мають стюарди. Вона була створена після затвердження за Джиммі Вейлзом статусу стюарда у 2009 році, у спробі розробити компроміс між позиціями різних груп (позбавлення прав через неактивність, перенесення до групи співробітників, зберегти за користувачем його права, оскільки він є співзасновником тощо). За цією глобальною групою, на час її створення, були закріплені майже всі ті права, які тоді мала група стюардів.

Вслід за запитом на усунення прапорця засновника та «Петицією до Джимбо», Джиммі Вейлз відмовився від майже всіх цих прав[1] і вилучив їх: після відповідної зміни до прав цієї групи, група «засновник» стала забезпечувати лише доступ до читання більшості логів, читання вилученого вмісту та здатність читати прихований вміст. Джимбо не має можливості, використовуючи свій прапорець засновника, вилучати вміст, приховувати вміст, виконувати перевірки користувачів чи змінювати членство в групах. Крім того, зараз Джимбо не може редагувати ані захищені сторінки, використовуючи свій статус засновника, ані напівзахищені сторінки, однак це може змінитися після подання відповідного запиту.

Ролі цього статусу у різноманітних проектах Вікімедіа ще не були остаточно визначені. В англійській Вікіпедії є локальна група засновник, яка надає Джимбо Вейлзу повний доступ до прав користувача лише в цьому проекті.

Джиммі Вейлз також займає місце у Раді Повірених Фонду Вікімедіа під назвою «Місце Засновника» (Founder's seat).

Див. також

Примітки

  1. «[Foundation-l] Removing questions about me and my role from this discussion»: mailarchive:foundation-l/2010-May/058095.html, mailarchive:foundation-l/2010-May/058158.html.