This page is a translated version of the page Help:Import and the translation is 86% complete.
Outdated translations are marked like this.

Meta-Wiki Importer icon
Meta-Wiki Importer icon

Є два типи імпорту і обидва вони доступні через Special:Import:

  • трансвікі імпорт , або інтервікі імпорт: імпортуються сторінки безпосередньо з іншої вікі; налаштування вікі, в яку імпортується вміст, визначають, з яких вікі можна імпортувати. З'являється message with id 'import-interwiki-text' (talk). Після «Transfer pages into namespace» можна вказати цільовий простір назв: налаштування «всі» насправді означає «в той простір, в якому оригінал».
  • імпорт завантаженням: імпорт файлу в особливому XML форматі, отриманому за допомогою експорту з іншої вікі; з'являється message with id 'importtext' (talk).

Див. сторінку Імпортер для інформації про групи користувачів, що виконують ці дії.

Трансвікі імпорт

На багатьох Вікімедіа вікі міжвікі імпорт є забороняється з повідомленням message with id 'importnosources' (talk): "No wikis from which to import have been defined and direct history uploads are disabled." Тим не менше, сторінки з commons:, foundation:, w:, cs: та fr: можуть бути імпортовані до Мета, та сторінки з Мета можуть бути імпортовані до mw:. Акт імпорту додається до сторінки історії змін та до Special:Log/import.

Якщо імпортована сторінка має теж саме ім'я, що й існуюча сторінка у кінцевій вікі, сторінка перезаписується, якщо імпортована сторінка є новішою(відповідно до часових міток) Якщо відбулася помилка імпорту, то імпорт відбувається частково(деякі сторінки імпортуються, але не всі). Оскільки сторінки переписуються, спроба імпортувати ще раз не є проблемою.

Якщо ви налаштували включення інформації про історію редагувань, то ви також повинні побачити історію редагувань як у «історії» імпортованих сторінок, так і у внеску учасників. Такі правки не з'являться в журналі нових редагувань (ні на дату/час імпорту, ні на дату/час вихідних редагувань). Схоже явище відбувається при повному злитті історії редагувань; згодом може бути досить важко визначити, які саме редагування були імпортовані.

Є опція для включення всіх шаблонів , при якій імпортуються всі шаблони, які використовуються на імпортованій сторінці . Якщо цією опцією не скористатися, то посилання на неіснуючі шаблони (у цільовій вікі) залишаться в імпортованій статті у вигляді червоних посилань. Якщо опцією скористатися, то існуючі шаблони з тим же ім'ям будуть перезаписані; важливо , що імпорт буде включати також всі шаблони, якими користуються шаблони, рекурсивно . Можна імпортувати кілька сторінок: спеціально створити сторінку, яка, включає їх і імпортувати її, встановивши опцію включення шаблонів. Імпортуйте уважно, щоб не імпортувати занадто багато.

Імпорт корисний у наступних випадках:

  • Коли сторінка була переміщена в іншу вікі і там відредагована ​​- щоб отримати її історію в іншій вікі; це особливо корисно, якщо саму сторінку важко знайти, тому що її перейменовували і т.д;
  • Збереження історії сторінки при її переміщенні в іншу вікі (з вилученням у вихідній вікі);
  • Додавання в цільову вікі шаблонів, які є у вихідній;
  • В деяких проектах, таких як Вікісловник і Вікіджерела, для додавання в нові мовні підрозділи багатомовних матеріалів.

Застосування

Щоб перевірити, чи налаштоване у вашій вікі право трансвікі, і як воно налаштоване, в які вікі, можна зробити запит до своєї вікі через API.

Налаштування наведені у <param name="interwikisource" description="For interwiki imports: wiki to import from"> …

Або хтось може перевірити глобальні налаштування на http://noc.wikimedia.org/conf/highlight.php?file=InitialiseSettings.php і переглянути відділ wgImportSources.

Якщо не налаштований трансвікі-імпорт, то для його додавання потрібно звернутися за підтримкою до локальної спільноти, і з'ясувати, з яких вікі потрібно імпортувати. Тоді запити на зміну конфігурації можна додавати в Багзіллу, де ви можете додати новий запит у розділі Wikimedia:. У запиті потрібно вказати посилання на локальне обговорення питання.

Запит API в вашому місцевому вікі буде також відображати права груп користувачів, перевірте тег <add>.

Передача міжвікі прав користувачів

Найчастіше права трансвікі-імпортерів надаються користувачам після схвалення місцевою спільнотою, після чого було подано заявку на сторінці Steward requests/Permission. Деякі вікі запропонували і отримали для своїх бюрократів змогу надавати це право, що ви можете зробити і на своїй вікі (перевірте, чи це не так).

Завантаження імпорту

Як експортувати, і формат експортованих сторінок, описано в Help:export. Зазвичай будь-який користувач може експортувати вікі сторінки у файл, але щоби імпортувати вікі сторінки з файлу, ви повинні мати 'Sysop' привілегії на даній вікі. Так, якщо ви маєте ваше власне МедіаВікі Встановлення, тоді ви повинні бути в змозі бачити 'Special:Import' сторінку. В межах Wikimedia Foundation родини вікі проектів, only users with the importupload користувацькими правами можуть імпортувати сторінки у вікі з файлу; це стосується лише членів "importer" групи та помічників.

Щоб імпортувати вікі-сторінки з вашого комп'ютера, просто натисніть кнопку Огляд, та знайдіть файл на локальній файловій системі.

Редагування файлу імпорту

У разі імпорту завантаження, через простий для читання формат файлів XML файл можна з легкістю редагувати між експортом та імпортом. Це має бути зроблено з обережністю і цілісністю, можна зробити зміни заднім числом і використовувати помилкові імена користувачів, і в поєднанні з видаленням, можна "змінювати історію редагувань». Застосування цих редагувань включають:

  • Внесення примітки до опису редагування про імпортерів
  • Зміна імен користувачів і/або назви сторінки, щоб уникнути конфліктів імен (якраз між тегами назв і між тегами імен користувачів або ж у посиланнях і підписах)
  • Зміна простору назв на загальний або відповідний (так само)

Зауважимо, що якщо дві версії сторінки мають однаковий час (бо одна була завантажена в той же час, коли створена інша), пізніше (після імпорту) версія буде відображатися в історії редагування, але не в самій статті.

Дивіться сторінку mw:Manual:XML Import file manipulation in CSharp, щоб побачити приклад роботи з файлами XML у Visual Studio .NET C#.

Злиття історій та інших ускладнень

Дивіться також mw:Manual:Importing_XML_dumps#Troubleshooting.

Якщо імпорт включає в себе інформацію про історію та редагування користувача, ім'я якого у кінцевій вікі використовує хтось інший, то випадки вживання цього імені користувача у файлі XML повинні спочатку бути замінені іншим іменем, щоб уникнути двозначності. Якщо ім'я користувача ще не було використане в імпортованому проекті, то внесок користувача все одно відображується, хоч ці дії не створюють обліковий запис.

Так само, як коли сторінка згадується у посиланні та/або в URL-посиланні, родові імена простору імен автоматично перетворюються, і якщо префікс - НЕ назва простору назв, сторінка існуватиме в основному просторі імен. Проте, наприклад, "Meta:" може бути проігнорована на проекті, який використовує цей префікс для інтервікі-посилання. Бажано змінити це в XML-файлі на "Проект:" перед імпортом.

Якщо сторінка з таким ім'ям вже існує, імпорт версій сторінка з цією назвою викликає об'єднання сторінок історії. Зверніть увагу, що після вставки версії між двома існуючими до сторінки історії, зміни, зроблені користувачем, який зробив наступну редагування здаються іншими, ніж вони були насправді: щоб побачити фактичні зміни, зроблені користувачем треба переглянути різницю між початковими двома версіями, а не різницю між однією з них і вставленою. Тому це не повинно бути винятком для відновлення істинної історії сторінки.

Перегляд/зміна не імпортується, якщо перегляд/зміна з тим же днем, і точно такою годиною з точністю до секунди, вже існує (Зауважте, що це відбувається не у всіх випадках). На практиці це відбувається тільки тоді, коли перегляд/зміна вже була імпортований раніше, або коли одна перегляд/зміна спроби імпорту була імпортована зворотнім шляхом, чи обоє були імпортовані з третього сайту.

Короткий опису змін може вказувати, і можливо переспрямовувати, на іншу сторінку. Це може збентежити, коли сторінка була імпортована, але цільова сторінка ні.

Короткий опис змін автоматично не показує, що сторінка була імпортована, але у випадку імпорту завантаження, може бути додана до Короткого опису змін у файлі XML, перед імпортом. Це дозволяє уникнути деяких потенційних джерел невизначеності та / або плутанини. При редагуванні файлу XML через пошук/заміну, відзначимо, що додавання тексту до короткого опису змін вимагає розрізнення правок, які вже є у короткому опису змін, тобто теги коментарів в XML-файлі і тих, що без цих тегів. Якщо є кілька пар тегів коментарів, тільки останній є ефективним.

Внесок користувача

Без конфлікті імен користувачів, внесок користувача містить:

  • Редагування особи, зареєстрованої під ім'ям;
  • Для кожної вікі, з яких були імпортовані сторінки, редагування імпортованих сторінок перед імпортом, цим користувачем.

  Якщо під час імпорту сторінка ще не існує на цільовому сайті, два можна виділити, порівнюючи час імпорту з часом редагування.

Якщо сторінка користувача і сторінку обговорення не мають посилання на Внесок користувача на Полях сторінки, то користувач не є зареєстрованим, отже всі його правки мають імпортуватися.

Великомасштабне перенесення

У випадку великомасштабної передачі, дехто з достатніми привілегіями системи може пересунути дані в межах сервера, що є більш практичним, ніж відсилання великого XML файлу з серверу на персональний комп'ютер користувача і назад на сервер.

Великі файли можуть бути відхилені з двох причин. Обмеження завантаження PHP, що знаходиться у файлі конфігурації php.ini:

 ; Maximum allowed size for uploaded files.
 upload_max_filesize = 20M

А також приховане значення обмеження розміру файлу у формах завантаження. Знаходження у МедіаВікі сирцевому коді, includes/specials/SpecialImport.php:

   <input type='hidden' name='MAX_FILE_SIZE' value='20000000' /> 

Ймовірно ви повинні змінити наступні чотири директиви у php.ini:

; Maximum size of POST data that PHP will accept.
post_max_size = 20M
max_execution_time = 1000  ; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 2000	    ; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
; Default timeout for socket based streams (seconds)
default_socket_timeout = 2000

Див. також

  • Дамп описує скрипт maintenance/importDump.php який забезпечує альтернативний механізм імпорту, але не завжди сумісний з останніми випусками MediaWiki.
  • Імпортер