Адміністратори інтерфейсу

This page is a translated version of the page Interface administrators and the translation is 100% complete.
Shortcuts:
IA,
Interfaceadmin,
INTADMIN

Адміністратори інтерфейсу - це користувачі з можливістю редагування сторінки, написані мовами CSS/JS (наприклад, MediaWiki:Common.js або MediaWiki:Vector.css, або сторінки гаджетів з переліку на сторінці Special:Gadgets). Ці сторінки виконуються у браузерах усіх редакторів і читачів вікіпроектів як програмний код, який може бути використаний для зміни стилю вмісту, зміни поведінки сторінок або навіть для створення складних інструментів, таких як wikEd (вони також можуть редагувати всі інші сторінки простору назв MediaWiki).

Редагування CSS/JS, що виконуються у браузерах користувачів, є дуже потужним та потенційно небезпечним інструментом для зловмисників. Тому адміністраторами інтерфейсу мають бути користувачі з високим рівнем довіри, повинні мати щонайменше базові знання CSS та JS, мають бути ознайомлені з правилами приватності проектів Вікімедіа, а також мати чітке уявлення про безпеку облікових записів (обирати безпечний унікальний пароль, не наражатися на шкідливе програмне забезпечення, обов'язково увімкнути двофакторну авторизацію ). Рекомендовано позбавляти прав адміністратора інтерфейсу неактивних користувачів задля зниження вірогідності атаки зловмисників. Малі вікі-проекти можливо також захочуть впевнитися, що серед адміністраторів є щонайменше двоє, які розбираються в Javascript, щоб вони могли розуміти редагування одне одного (щось на кшталт чек'юзерів).

Адміністратори інтерфейсу також можуть редагувати особисті сторінки JSON інших користувачів і всі сторінки простору імен MediaWiki. Ці здібності менш небезпечні і поділяються з іншими групами користувачів.

Запити

  • Ви можете побачити список адміністраторів інтерфейсу, перейшовши за посиланням Special:ListUsers/interface-admin у своїй Вікі.
  • Якщо ваша вікі не має бюрократів, то запити на права адміністратора інтерфейсу повинні подаватися на Steward requests/Permissions.
  • Якщо ваша вікі не має адміністраторів інтерфейсу, то запит на допомогу до адміністраторів інтерфейсу, таку, як редагування сторінок CSS/JS, потрібно подавати на Steward requests/Miscellaneous.

Див. також