Відключення застарілих тем оформлення

This page is a translated version of the page Turning off outdated skins and the translation is 100% complete.

Для найкращого використання обмежених ресурсів, на 24 квітня 2013 року всі теми оформлення окрім Vector legacy (2010), MonoBook, Modern та Cologne Blue остаточно видалені з MediaWiki й усіх проектів Вікімедіа. Якщо у Вашому обліковому записі налаштовано використання однієї з застарілих тем оформлення [1] він буде автоматично переключений на тему за замовчуванням у Вашій вікі — Векторну.

тема Nostalgia, одна з тих, які ми видаляємо

Чи багатьох це торкнеться?

Біля 0,53% активних користувачів Вікімедіа й біля 0,39% активних користувачів з понад 1000 редагувань. Це також стосується 0,31% користувачів Вікімедіа, які вже не є активними (немає редагувань або авторизованих входів останні шість місяців). Повний статистичний звіт доступний тут.

Що мені треба зробити?

Якщо Ви використовували Векторне, Моно-книгу, Сучасне або Кельнське синє оформлення, це на Вас ніяк не вплине; Вам нічого не треба робити. Якщо Ви зараз використовуєте старе оформлення і будете раді користуватись стандартною темою у кожній вікі (Вектор), Вам також не потрібно нічого робити.

Або ж Ви можете вибрати Налаштування в інструментах вгорі будь-якої сторінки, клацнути на другу вкладку («Вигляд») й обрати одну з доступних тем оформлення, далі натиснути «Зберегти» внизу сторінки. Якщо Ви не впевнені, якою темою користуєтесь, можете скористатись цими ж підказками, щоб перевірити це.

Навіщо ви це робите?

Основною причиною є те, що нові риси, які ми розробляємо – інтервікі-сповіщення, кращі способи патрулювання нових сторінок, легші для використання сторінки обговорення та ін. – передбачають, що ми маємо намагатись інтегрувати їх у всі наші варіанти оформлення. Ми не можемо замінити старе програмне забезпечення на нове, якщо воно не працює для деякої частини спільноти: це просто неприйнятно.

Проблема в тому, що через те, що у нас так багато старих тем, забезпечення їх підтримки досить дороге з огляду на час, який витрачають розробники, (а значить, і коштів з пожертв). Чим більше часу нам доводиться витрачати на сумісність чогось із дев'ятьма-десятьма різними темами оформлення, тим менше його залишається на розробку нових можливостей або підтримку існуючого ПЗ. Це також накладає обмеження на речі, які ми можемо розробити, оскільки деякі дуже корисні можливості можуть просто не працювати в темах 2001 чи 2002 року. У кінцевому результаті ми маємо обирати між дуже повільним виробництвом обмеженого програмного забезпечення, порушення функціонування сайту для частини спільноти і вимиканнями тем оформлення; ми обрали третє.

Чому ви залишаєте ці чотири теми?

Теми оформлення, які ми зараз залишаємо доступними, –Векторне, Моно-книга, Сучасне та Кельнське синє, – ми обрали, оскільки вони зараз працюють із тими функціями, які ми надаємо та/або мають активних розробників. Вектор є офіційною темою, яку ми підтримуємо і актуалізуємо для усіх нових розробок та виправлень помилок. Інші три (Моно-книга, Сучасне та Кельнське синє) підтримуються здебільшого розробниками-волонтерами, які жертвують свій час на підтримання цих тем. У Фонді Вікімедіа ми будемо намагатись забезпечити "плавний відхід" трьом старим темам, так що новіший функціонал у них працюватиме до певної міри. З часом, однак, якщо вони зовсім зламаються, нам, можливо, доведеться відключити і їх також.

Хіба старі теми не кращі для людей з повільним підключенням/комп'ютером?

Здебільшого ні. Це раніше було так, що застарілі теми використовували легший код і були прийнятнішими для людей з повільними комп'ютерами чи поганим підключенням до інтернету. Однак після технічних змін 2011 року це більше не відповідає дійсності, оскільки різниця незначна (щонайбільше кілька кілобайтів, або ж до 5% типової корисної ваги сторінки).

З іншого боку, Вектор і Монокнига використовують кілька фонових зображень (на відміну від, наприклад, Класичної/Стандартної теми), які можуть дещо підвищити навантаження на процесор. В оформленнях Сучасне і Кельнське Синє цього немає.

Використання спеціальних сценаріїв JS/CSS, що імітують старі теми, також буде вимагати додатковий час на завантаження.

Мені насправді подобаються деякі риси однієї зі старих тем – що я можу зробити?

Усі теми MediaWiki дозволяють користувачеві змінювати їх з допомогою користувацьких налаштувань у JavaScript і CSS. Ви можете легко модифікувати одну з базових тем оформлення (як Вектор чи Монокнига) і відтворити елементи іншої теми (як Класична чи Ностальгія). Це дозволяє Вам залишати риси, які особливо подобаються в темах, що скоро будуть відключені.

Якщо Ви потребуєте допомоги, будь ласка, зверніться на Tech з чітким, конкретним описом певної функції зі старої теми, яку Ви хочете бачити у новій темі. Наприклад, "Я використовував Класичну тему і зараз переходжу на Монокнигу. Як мені змінити шрифт із засічками на шрифт без засічок?"

Примітки

  1. Chick, Standard, MySkin, Nostalgia та Simple,