خاموش کردن پوسته‌های تاریخ‌گذشته

This page is a translated version of the page Turning off outdated skins and the translation is 62% complete.
Outdated translations are marked like this.

برای استفاده بهتر از منابع محدود موجود، از تاریخ ۱۵ آوریل تا ۲۴ آوریل ۲۰۱۳، تمامی پوسته‌های موجود در صفحهٔ تنظیمات ویکی، به جز Vector legacy (2010)، MonoBook، Modern و Cologne Blue برای همیشه از مدیا‌ویکی و از این رو برای همیشه از ویکی‌های ویکی‌مدیا حذف خواهند شد. اگر نام کاربری شما با یکی از پوسته‌های [1] همراه بود، شما به طور خودکار به پوستهٔ بردار، پوستهٔ پیش‌فرض ویکی‌های بنیاد منتقل می‌شوید.

پوستهٔ نوستالژیا یکی از پوسته‌هایی که حذف می‌گردد

چه میزانی از کاربران تحت تاثیر این قرار گرفته‌اند

حدود ۰.۵۳٪ کابران فعال ویکی‌مدیا و از این تعداد ۰.۳۹٪ کاربران فعالی که بیش از ۱۰۰۰ ویرایش دارند و در عین حال ۰.۳۱٪ از کاربرانی که در ویکی‌مدیا فعال نیستند (از ۶ ماه پیش تاکنون هیچ ورودی به پروژه‌های ویکی‌مدیا نداشته‌اند) تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. در این باره اطلاعات آماری موجود است.

من باید چه کار کنم؟

اگر شما یکی از پوسته‌های مونوبوک، مدرن، آبی کلن و یا برداری (اگر تنظیمات خود را تغییر نداده‌اید)، استفاده می‌کنید، لازم نیست کاری انجام دهید. اگر شما یکی از پوسته‌های قدیمی را استفاده می‌کنید و مشکلی با پوستهٔ پیش‌فرض ویکی‌مدیا (بردار) ندارید، لازم نیست تغییری در تنظیمات خود انجام دهید.

در غیر این صورت به Special:Preferences رفته، روی نوار ("نمایش صفحه") رفته و از میان پوسته‌های برداری، مونوبوک، مدرن یا آبی کلن یکی را انتخاب کرده و روی دکمهٔ ذخیره کلیک کنید. اگر نمی‌دانید کدام پوسته را انتخاب کنید، همین راهنمایی را استفاده کنید.

چرا این کار را انجام می‌دهید؟

مهم‌ترین دلیل امکانات جدیدی است که ما درصدد ایجاد آن هستیم. (سیستم هشدار دهی میان ویکی، راه‌های آسان‌تر برای گشت‌زنی در صفحه‌های جدید، صفحه‌های بحث آسان‌تر و ... ) همهٔ این امکانات در پوسته‌های مختلف باید در دسترس باشند. ما نمی‌توانیم نرم‌افزار جدید را با نرم‌افزار قدیمی تعویض کنیم، در حالی که بخشی از جامعه دیگر نتوانند از نرم‌افزار استفاده کنند. این مورد قبول نیست.

مشکل این است که ما تعداد زیادی پوستهٔ قدیمی داریم، و پشتیبانی از آن‌ها زمان زیادی از توسعه‌گران ما می‌گیرد (و همچنین هزینه‌بر است). زمانی که ما صرف آن می‌کنیم که این سیستم را در ۸-۹ پوسته راه‌اندازی کنیم، می‌تواند برای ایجاد امکانات جدید یا نگهداری از امکانات موجود صرف شود. همچنین ما امکان ایجاد برخی امکانات را نداریم، چون با پوسته‌هایی که در سال ۲۰۰۱-۲۰۰۲ ایجاد شده‌اند، نمی‌توان این امکانات را ارائه داد. بنابراین ما سه راه پیش روی خود داشتیم، ایجاد نرم‌افزار محدود با سرعت بسیار پایین، نابود کردن وبگاه برای تعدادی از اعضای جامعه، حذف پوسته‌های قدیمی، ما راه سوم را انتخاب کردیم.

چرا این چهار پوسته را نگه‌داشتید؟

پوسته‌های که ما در حال حاضر نگه‌داشته‌ایم - برداری، مونوبوک، مدرن و آبی کلن - برای این انتخاب شده‌اند، چون توانایی پشتیبانی از امکانات جدید را دارند و همچنین چندین نفر آن‌ها را نگهداری می‌کنند. پوستهٔ برداری، پوستهٔ رسمی ما است که همیشه با آخرین امکانات به روز است و باگ‌های آن توسط ما رفع می‌شود. سه پوستهٔ دیگر (مونوبوک، مدرن و آبی کلن) توسط اعضای جامعه پشتیبانی می‌شوند، که تلاش می‌کنند که این پوسته‌ها در دسترس باشند. ما در بنیاد ویکی‌مدیا هم تلاش می‌کنیم که امکانات را با همراهی افراد داواطلب در این پوسته‌ها قرار دهیم تا این پوسته‌ها مانند وکتور باشند. اما در آینده، اگر توانایی پشتیبانی وجود نداشته باشد، ما مجبور خواهیم بود این ۳ را هم حذف کنیم.

این پوسته‌های قدیمی آیا برای کاربران با اینترنت سرعت پایین / رایانهٔ نه چندان قوی مناسب نیستند؟

Mostly no. It used to be the case that the ancient skins involved less code and so were better for people with slow computers or poor connections to the Internet. However, since 2011 a technical change means this is no longer true, and the difference is negligible (at most a few kilobytes, or under 5% of a typical page payload).

On the other hand, Vector and Monobook use several background images (unlike, for example, the Classic/Standard skin), which might slightly increase CPU load. Modern and Cologne Blue are free of this issue.

فایل‌های جاوااسکریپت/سی‌اس‌اس، که برای تقلید پوسته‌های قدیمی مورد استفاده قرار داده می‌شوند، زمان دریافت صفحه را طولانی‌تر می‌کنند.

من این پوسته‌های قدیمی را بسیار دوست داشتم، چه کاری از دست من برمی‌آید؟

All MediaWiki skins allow a user to modify them with user-specific customisations using JavaScript and CSS. You can easily modify one of the stock skins (such as Vector or Monobook) to re-create elements of another skin (such as Classic or Nostalgia). This allows you to retain features you particularly like from soon-to-be killed skins.

اگر شما به کمک احتیاج دارید، لطفا یک درخواست مشخص، دقیق و قابل انجام که در آن توضیح داده‌شود، چه امکانی در پوسته‌های قبلی وجود دارد که در پوسته‌های جدید قابل دسترس نیست، به Tech ارسال کنید. مثال می ‌تواند، <من از پوسته‌ٔ کلاسیک استفاده می‌کردم و هم‌اکنون از پوستهٔ مونوبوک استفاده می‌کنم، چگونه می‌توانم فونت پوسته را از sans-serif به serif تغییر دهم؟>

نکات

  1. ⧼Skinname-chick⧽، ⧼Skinname-standard⧽، ⧼Skinname-myskin⧽، Nostalgia و ⧼Skinname-simple⧽.