This page is a translated version of the page Meta:Patrollers and the translation is 100% complete.
Bu sayfa Meta'da "devriye" grubu hakkında bilgi vermektedir.

Devriyeler new pages, recent changes üzerindeki düzenlemeleri devriye gezme ve rollback özelliğini kullanarak kötü amaçlı değişiklikleri hızlı bir şekilde geri alma yeteneğine sahip bir grup kullanıcıdır. Eylül 2017'de consensus uyarınca oluşturulmuştur. Bu haklar aynı zamanda administrators 'in sahip olduğu hakların bir parçasıdır. Devriye statüsü, bir hizmetli tarafından request page for help from a sysop or bureaucrat sayfasında talep edilmesi halinde güvenilir kullanıcılara verilebilir.

Devriye

Ana madde: Help:Patrolled edit

Geri alma

Ana madde: Meta:Rollback

Hizmetliler varsayılan olarak geri alma hakkına sahiptir ve bu hakkı ayrıca talep etmeleri gerekmez. global rollback yetkisine sahip Users veya 'rollback' yetkisi olan diğer global gruplardaki kullanıcılar bu aracı Meta-Wiki'de kullanabilir.

Erişimin kaldırılması

Aktifsizlik
Herhangi bir kullanıcı hesabı 2 yıl boyunca aktif değilse izinleri kaldırılır. İnaktivite, bu 2 yıllık süre içinde düzenlemeler ve günlük işlemler yapılmaması olarak tanımlanır.

Kötüye Kullanım: Kötü düzenlemeleri tekrar tekrar devriye olarak işaretleyerek veya yapıcı düzenlemeleri geri almak için geri alma aracını kullanarak veya düzenleme savaşı veya içerik anlaşmazlıkları için bu araç setini kötüye kullanan kullanıcıların izinleri iptal edilebilir. Kaldırma işlemi bir hizmetli tarafından, kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda yapılabilir. Önceden bildirim gerekli değildir, ancak verilebilir. İzinleri iptal edilen kullanıcılara, resmi bir başvuru olmaksızın yeniden izin verilemez.

Ayrıca bakınız