WMF Ofis IT

This page is a translated version of the page Meta:WMF Office IT and the translation is 82% complete.
Politikalar ve yönergeler WMF Ofis IT

Bu sayfa Meta'daki "WMF Office IT" (wmf-officeit) grubu hakkında bilgi sağlar.

WMF Ofis IT grubu, Wikimedia Vakfı Ofisi IT departmanının üyelerine, Meta'da merkezi olarak oturum açan WMF Personel hesaplarını oluşturup kilitlemelerini sağlamak için oluşturulmuştur.

Yetkileri

Bu kullanıcı grubundaki kullanıcılara aşağıdaki yetkiler verirlir:

Yetki Açıklama Sebep
autopatrol Kendin tarafından açılan maddeleri otomatik olarak kontrol edilmiş işaretle Edits performed by WMF Office IT accounts are automatically marked as reviewed.
createaccount Yeni kullanıcı hesapları oluştur Genel olarak kullanıcılar zaten bu haklara sahip olsalar da, bazı sebeplerden dolayı değişiklik yapılması durumunda güvenlik olarak kabul edilir ve grubun temel amaçlarından biri de yeni WMF personeli için hesap oluşturmaktır.
centralauth-lock Küresel hesabı kilitle ya da kilidi aç Bu, personelin artık personel ile birlikte olmadığında WMF hesaplarını kilitlemesine izin verir. Ayrıca, hataları düzeltmek için ya da daha önce bir personelin üyesi olduktan sonra geri dönen personelin kilidini açmalarına da izin verecektir.
centralauth-rename Küresel hesapları yeniden adlandır Allows members of this group to globally rename accounts in case a Wikimedia staff account needs a rename.
noratelimit Derecelendirme sınırlamalarından etkilenme Bu, çoğunlukla, personelin, bir nedenden ötürü, bir nedenden ötürü büyük miktarda bir sayı yaratılması gerekiyorsa veya API'yi nispeten hızlı bir şekilde oluşturmak için kullanıyorsa, oran limitine çarpmadan birden fazla hesap oluşturmasına izin vermek içindir.
oathauth-enable İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştir Allows members of this group to enable Multi Factor Authentication to increase account security. Users in this group must have MFA enabled.
tboverride İzin verilmeyen başlıkları veya kullanıcı adları listesini geçersiz kılın "WMF" deseninin normal kullanıcılar tarafından oluşturulmasının engellenmesi. Bu, personelin gerekli WMF etiketiyle çalışma hesapları oluşturmasına izin verecektir.

Üyeler