This page is a translated version of the page Meta:Patrollers and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.
Tato stránka poskytuje informace o uživatelské skupině "patroller" na Meta-Wiki.

"Strážci" jsou uživatelská skupina schopná patrolovat nové stránky, editace v posledních změnách a vracet škodlivé editace za pomocí funkce "rychlý revert". Funkce vznikla na základě konsenzu v září roku 2017. Právo je automaticky přiděleno správcům, ale může být přiděleno i ostatním důvěryhodným uživatelům na základě žádosti umístěné zde .

Patrola

Hlavní článek: Nápověda:Patrolované editace

Revert

Hlavní článek: Meta:Rollback
  • Administrátoři mají právo revertéra ve výchozím nastavení a nemusí o něj zvlášť žádat.
  • Uživatelé s právy global rollback nebo v globálních skupinách s oprávněním 'rollback' mohou tento nástroj na Meta-Wiki používat.

Odebrání práv

Nečinnost
V případě, že uživatelský účet nebude aktivní po dobu 2 po sobě jdoucích let, budou mu odebrána oprávnění. Neaktivita je definována jako žádné úpravy a přihlašovací akce v tomto období 2 let.
Zneužití
Uživatelům, kteří zneužívají tuto sadu nástrojů tím, že opakovaně označují špatné úpravy jako ověřené, nebo používají revert pro vrácení konstruktivních úprav, nebo pro editační války či spory o obsah, mohou být odebrána oprávnění. Odebrání může kdykoli provést správce podle svého uvážení. Oznámení předem není nutné, ale může být poskytnuto. Uživatelům, kterým byla oprávnění odebrána, nemohou být oprávnění znovu udělena bez formální žádosti.

Viz též