Fundraising 2010/Appeal/uk


Десять років тому, коли я почав говорити про Вікіпедію, я бачив багато здивованих поглядів.

Скажімо так, деякі представники бізнесу вельми скептично ставилися до того, що добровольці з усього світу зберуться разом, щоб створити дивовижне море людських знань — і лише для того, щоб обмінятися ними.

Без реклами. Без прибутку. Без визначеного плану дій.

Через десятиріччя після заснування Вікіпедії нею щомісяця користуються понад 380 мільйонів людей — майже третина підключеного до Інтернету світу.

Це п'ятий за популярністю сайт у світі. Чотири інших розроблені та підтримуються мільярдними інвестиціями, величезним корпоративним персоналом та невтомним маркетингом.

Проте Вікіпедія не схожа на комерційні сайти. Це творіння спільноти, написане добровольцями, що заходять сюди час від часу. Ви — частина нашої спільноти. І сьогодні я прошу Вас захистити і підтримати Вікіпедію.

Усі разом ми можемо зберегти її безоплатною та вільною від реклами. Ми можемо зберегти її відкритість, а Ви зможете користуватися інформацією з Вікіпедії як забажаєте. Ми можемо зберегти її зростання, поширюючи знання всюди і запрошуючи до участі кожного.

Щороку в цей час ми звертаємося до Вас та інших користувачів Вікіпедії із проханням підтримати нашу спільну справу скромними внесками — 20, 35, 50 доларів США або більше.

Якщо Ви цінуєте Вікіпедію як джерело інформації та натхнення, я сподіваюся, що ви зробите свій вибір просто зараз.

Усього Вам найкращого,

Джиммі Вейлз

Засновник Вікіпедії.

P.S. Вікіпедія — це можливість для людей, таких, як ми всі, робити надзвичайні речі. Люди, такі як ми, пишуть Вікіпедію, слово за словом. Люди, такі як ми, фінансують її, внесок за внеском. Це і є доказом того, що спільними зусиллями ми можемо змінити світ.