Fundraising 2010/Appeal/lv


Pirms desmit gadiem, kad es sāku runāt ar cilvēkiem par Vikipēdiju, novēroju daudzas neizpratnes pilnas sejas.

Teiksim tā, dažādu komercdarbības nozaru pārstāvji bija skeptiski noskaņoti par ideju, ka brīvprātīgie no visas pasaules varētu sanākt kopā, lai izveidotu ievērojamu cilvēces zināšanu krātuvi, ar mērķi dalīties zināšanās.

Bez reklāmas, bez peļņas, bez rīcības programmas.

Desmit gadus pēc dibināšanas vairāk kā 380 miljoni cilvēku lieto Vikipēdiju katru mēnesi — gandrīz trešdaļa no visiem interneta lietotājiem.

Tā ir piektā visapmeklētākā tīmekļa vietne pasaulē. Pārējās četras ir būvētas un uzturētas ar miljardiem dolāru lieliem ieguldījumiem, milzīgu vadības komandu un nenogurstošu tirgvedību.

Taču Vikipēdijā nav nekā no komercijas. Tā ir kopienas izveidota vietne, kuru papildina brīvprātīgie, rakstot rindiņu pēc rindiņas. Tu esi mūsu kopienas daļa. Tādēļ es šodien vēršos pie Tevis ar aicinājumu aizsargāt un saglabāt Vikipēdiju.

Kopā mēs varam saglabāt to bezmaksas un brīvu no reklāmas. Mēs varam to paturēt atvērtu — Tu vari izmantot informāciju Vikipēdijā jebkādā Tev ērtā veidā. Mēs varam turpināt to attīstīt: izplatīt zināšanas visā pasaulē un aicināt līdzdarboties ikvienu.

Katru gadu šajā laikā mēs vēršamies pie Tevis un visiem pārējiem Vikipēdijas kopienā, lūdzot palīdzēt uzturēt mūsu kopuzņēmumu ar nelielu $20, $35, $50 vai vairāk dolāru ziedojumu.

Ja tu novērtē Vikipēdiju kā informācijas un iedvesmas avotu, es ceru, ka Tu izvēlēsies rīkoties nekavējoties.

Visu labāko vēlot,

Džimijs Veilss

Vikipēdijas dibinātājs

P.S. Vikipēdija ir stāsts par ierindas cilvēku spēju paveikt neiedomājamas lietas. Tādi paši cilvēki kā mēs raksta Vikipēdijā vārdu pa vārdam. Cilvēki kā mēs finansē to, ziedojumu pa ziedojumam. Tas ir pierādījums mūsu kopīgajai spējai mainīt pasauli.