ویکی زنان را دوست دارد (آن زن میگوید)

This page is a translated version of the page Wiki Loves Women/SheSaid and the translation is 35% complete.
Outdated translations are marked like this.

کمپین #SheSaid (آن زن میگوید) برای اولین بار در مهر 1399 راه اندازی شد، یک موفقیت شگفت انگیز بود! در 7 زبان، تا 16 دی 1399، به طور کلی 867 مقاله جدید یا بهبود یافته (اکثر آنها جدید) به دست آمد. ویکی نقل قول ایتالیایی برنده زبان واضح (405 مقاله) با اوکراین (187) و فرانسوی (105) بود که چندان هم از آن عقب نبودند. این یک نتیجه شگفت انگیز است - از شما برای شنیدن صدای زنان متشکرم.

آیا می دانید گراکا ماشل چه گفت؟
(آن زن میگوید) بخشی از ابتکار ویکی زنان را دوست دارد است
اسکرین شات ویکی نقل قول انگلیسی در 1399-7-15. جدا از نر آلفا که در صفحه اصلی نمایش داده می شود، لیست افراد را بررسی کنید و به دنبال زنان باشید...
سوغاتی برای شرکت کنندگان فعال (آن زن میگوید) در اوکراین
This page is about the Wikiquote initiative. It is unrelated to a movie of similar name...

ابتکار ویکی زنان را دوست دارد رهبران زن را با حرکت (آن زن میگوید) جشن می‌گیرد. هدف این درایو بهبود دید زنان در ایجاد یا بهبود مدخل‌های ویکی نقل قول جدید مرتبط با آنها است.

نسخه دوم با بیش از 1500 مدخل ویکی نقل قول ایجاد شده (و بهبود یافته تر) به 9 زبان، دوباره موفقیت آمیز بود! ایتالیایی و تاگالوگ فعال ترین زبان ها بودند. تبریک به همه :)

با توجه به موفقیت نسخه های اول و دوم آن و توجه به اینکه هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، درایو #SheSaid (آن زن میگوید) دوباره در سال 1401 اجرا خواهد شد.

آن زن میگوید (1401) باز است: 9 مهر تا 9 آبان 1401

چرا کمپین (آن زن میگوید)

برای ایجاد تعادل بین نمایش جنسیت در مدخل های ویکی نقل قول.

برای نشان دادن وضعیت، در اینجا چند رقم جالب وجود دارد:

  • در صفحه اصلی ویکی نقل قول انگلیسی در 15 مهر 1399، در بخش "افراد منتخب"، 29 مرد و تنها 4 زن نشان داده شده اند (نگاه کنید به تصویر سمت راست).
  • [260 زن که مقاله‌های ویژه‌ای دارند https://w.wiki/mhs] در ویکی‌پدیای فرانسوی یا انگلیسی وجود دارد... بدون ورودی در ویکی‌گفتار فرانسوی.
  • [162 زن که مقاله‌های ویژه‌ای دارند https://w.wiki/mht] در ویکی‌پدیای انگلیسی بدون ورودی ویکی‌نقل وجود دارد.
  • [777 زن https://w.wiki/mhu] و [3504 مرد https://w.wiki/mhw] در ویکی‌گفتار فرانسوی فهرست شده‌اند.

بدیهی است که همه زنان «نقل قول‌های خوبی» را نگفته‌اند که ارزش یک مدخل ویکی‌نقل را داشته باشد. هنوز...

حالا چیکار کنیم؟

کاری که ما قصد انجام آن را داریم!

  1. به ویکی نقل قول به زبان دلخواه خود کمی محبت کنید. مدخل های زنان ویکی نقل قول موجود را بررسی کنید و ببینید که آیا ممکن است بهبود یافته باشند. یا برای زنان برجسته ای که نقل قول های قابل توجهی تولید کرده اند، ورودی های جدید ایجاد کنید. یا نقل قول های قابل توجه از زنان را در ورودی های مختلف اضافه کنید. یا دسته بندی های شکسته در مورد زنان را اصلاح کنید
  2. وقتی ورودی‌ها را بهبود می‌دهید، لطفاً #SheSaid (آن زن میگوید) را در کادر نظر اضافه کنید تا ببینیم چقدر تأثیر می‌گذاریم!.
  3. یا ورودی خود را در صفحه پورتال زبان فهرست کنید
  4. درایو #SheSaid (آن زن میگوید) را به دوستان و جامعه خود منتقل کنید!

علاقه مند هستید؟

پوشش رسانه ای خارجی