ВікіЗаПраваЛюдини

This page is a translated version of the page WikiForHumanRights and the translation is 100% complete.


WikiForHumanRight2022 Campaign 1 (2).png
Header for Wiki for Human Rights 2022 Meta Page: Right to a Healthy Environment GIF
#WikiForHumanRights 2022: Right to a healthy environment

ВікіЗаПраваЛюдини: Право на здорове довкілля 2022

Ціль кампанії #ВікіЗаПраваЛюдини полягає в тому, щоб переконатися, що кожна людина має доступ до нейтральної, перевіреної та актуальної інформації щодо нашого Права на здорове довкілля. Воно є законним правом людини, офіційно визнаним ООН. Також це спосіб поєднати права людини та планетарну кризу, з якою ми стикаємося: зміна клімату, забруднення та втрата біорізноманіття. Як зазначається в Програмі ООН щодо навколишнього середовища: ми повинні укласти мир з природою, а права людини повинні бути в центрі цього рішення.

Роль Вікіпедії у цьому процесі ніколи не була такою важливою, як зараз. Кожна людина потребує доступу до інформації про те, як зміна клімату чи занепад навколишнього середовища впливають на їхнє життя. Ми можемо поширювати інформацію про здоровʼя природних систем, які від яких люди залежать: про воду, яку вони п’ють, повітря, яким вони дихають, їжу, яку вони їдять, і ресурси, яких вони потребують. Цьогоріч разом з «#ВікіЗаПраваЛюдини» ми зосереджуємось на наслідках порушення права на здорове довкілля для людей, через яке людство переживає три планетарні кризи: зміну клімату, втрату біорізноманіття та забруднення.

Інформація відіграє важливу роль у нашій спільній здатності не лише розуміти існування цих взаємопов’язаних криз, але й боротися з їх причинами та будувати здорове майбутнього для нас усіх. Забезпечення права людини на здорове довкілля дає можливість тим, хто найбільше постраждав від екологічних криз, таких як забруднення природи, зміна клімату та втрата біорізноманіття, захищати навколишнє середовище, впливати на рішення і отримати доступ до правосуддя та захисту прав людини. Заповнення прогалини у Вікіпедії щодо цих тем, допомагає громадськості приймати тисячі рішень, необхідних для розвʼязання нагальних екологічних криз.

Після того, як Рада ООН з прав людини визнала, що доступ до чистого та здорового довкілля є правом людини, ми маємо хорошу можливість допомогти людям у всьому світі краще зрозуміти та заявити про своє право на здорове довкілля.

Взяти участь

Візьміть участь вашою мовою

Долучитися до кампанії

Як долучитися до кампанії

Події

Долучіться до подій спільноти

Організувати

Організуйте нову кампанію

Запитайте нас

Маєте якісь запитання?

Відео кампанії ВікіЗаПраваЛюдини 2022

Фокусні теми:

Право на здорове довкілля

 • Важливість екологічної та кліматичної справедливості, підходів орієнтованих на права людини для стимулювання місцевих, національних та міжнародних дій щодо вирішення кліматичної кризи
 • Благополуччя людини перед обличчям шкоди навколишньому середовищу, спричиненої забрудненням, з акцентом на безпосередній вплив на права людини (наприклад, вплив забруднення та здоров'я людини тощо)
 • Біорізноманіття та права людини — розуміння того, як благополуччя людини залежить від біорізноманіття природної екосистеми


Основні дати

 • Віртуальне спілкування та години підтримки від організаторів — січень-березень 2022
 • Запуск вебінару — 14 квітня 2022 року
 • День Землі – 22 квітня 2022 року
 • Стокгольм + конференція — 2-3 червня 2022 (Найробі)
 • Всесвітній день навколишнього середовища — 5 червня 2022 року
 • Подати заявку фінансову підтримку; 1 раунд (грудень-січень) та 2 раунд (лютий-квітень)

Майбутні події

    Запуск вебінару - '14 квітня 2022 року о 14:00 UTC

 • Дата: 14 квітня 2022 р.
 • Час: 14:00 UTC - 15:30 UTC
 • Місце проведення: Zoom
 • Зареєструйтеся
 • Хто може брати участь?: Усі бажаючі