ВікіЗаПраваЛюдини

This page is a translated version of the page WikiForHumanRights and the translation is 51% complete.
Outdated translations are marked like this.


Інформація відіграє важливу роль у нашій спільній здатності не лише розуміти існування цих взаємопов’язаних криз, але й боротися з їх причинами та будувати здорове майбутнього для нас усіх. Забезпечення права людини на здорове довкілля дає можливість тим, хто найбільше постраждав від екологічних криз, таких як забруднення природи, зміна клімату та втрата біорізноманіття, захищати навколишнє середовище, впливати на рішення і отримати доступ до правосуддя та захисту прав людини. Заповнення прогалини у Вікіпедії щодо цих тем, допомагає громадськості приймати тисячі рішень, необхідних для розвʼязання нагальних екологічних криз.

Header for Wiki for Human Rights 2022 Meta Page: Right to a Healthy Environment GIF
Header for Wiki for Human Rights 2022 Meta Page: Right to a Healthy Environment GIF
#WikiForHumanRights 2023: Right to a healthy environment

ВікіЗаПраваЛюдини: Право на здорове довкілля 2022

Ціль кампанії #ВікіЗаПраваЛюдини полягає в тому, щоб переконатися, що кожна людина має доступ до нейтральної, перевіреної та актуальної інформації щодо нашого Права на здорове довкілля. Воно є законним правом людини, офіційно визнаним ООН. Також це спосіб поєднати права людини та планетарну кризу, з якою ми стикаємося: зміна клімату, забруднення та втрата біорізноманіття. Як зазначається в Програмі ООН щодо навколишнього середовища: ми повинні укласти мир з природою, а права людини повинні бути в центрі цього рішення.

Роль Вікіпедії у цьому процесі ніколи не була такою важливою, як зараз. Кожна людина потребує доступу до інформації про те, як зміна клімату чи занепад навколишнього середовища впливають на їхнє життя. Ми можемо поширювати інформацію про здоровʼя природних систем, які від яких люди залежать: про воду, яку вони п’ють, повітря, яким вони дихають, їжу, яку вони їдять, і ресурси, яких вони потребують. Цьогоріч разом з «#ВікіЗаПраваЛюдини» ми зосереджуємось на наслідках порушення права на здорове довкілля для людей, через яке людство переживає три планетарні кризи: зміну клімату, втрату біорізноманіття та забруднення.

Як долучитися до кампанії

Долучіться до подій спільноти

Організуйте нову кампанію

Маєте якісь запитання?

Відео кампанії ВікіЗаПраваЛюдини 2022

Фокусні теми:

Право на здорове довкілля

 • Важливість екологічної та кліматичної справедливості, підходів орієнтованих на права людини для стимулювання місцевих, національних та міжнародних дій щодо вирішення кліматичної кризи
 • Благополуччя людини перед обличчям шкоди навколишньому середовищу, спричиненої забрудненням, з акцентом на безпосередній вплив на права людини (наприклад, вплив забруднення та здоров'я людини тощо)
 • Біорізноманіття та права людини — розуміння того, як благополуччя людини залежить від біорізноманіття природної екосистеми

The launch event on April 18 and 2023 writing contests has a special focus on pollution and toxic waste. Regional campaigns this year are each identifying knowledge and issues important to their local context.


Timelines

 • Global Campaign Activities (Content Drives such as edit-a-thons, translatathons, writing contest, photo walks etc; webinars; workshops and conferences) - April-June 2023
 • Regional office hours - January-February 2023
 • Capacity Building Sessions - February-March 2023
 • Networking Session - February-June 2023
 • International Launch Webinar - 18 April 2023
 • International Writing Contest - 15 April-15 May 2023
 • Youth Programming - February-April 2023
 • Rapid Grant Application - Cycle 7 January-March 2023 with due deadline on 30 January and Cycle 8 March-May 2023 with due deadline on 20 March 2023. Please see further details here.