Група користувачів «Спільнота Вікіджерел»
Група користувачів «Спільнота Вікіджерел» (WCUG) — це група користувачів Вікімедіа, метою якої є підтримка спільноти Вікіджерел і її візії — як у мережі, так і поза нею.
Основною ціллю групи користувачів «Спільнота Вікіджерел» є підтримка спільноти Вікіджерел у таких справах як міжнародна комунікація, залучення зовнішніх груп, координація розробки програмного забезпечення й інструментів, і проведення збору коштів відповідно до потреб представників спільноти.
Пропонована діяльність
- Популяризація — приваблення більшої кількості активних членів спільноти та підвищення рівня обізнаності громадськості з Вікіджерелами, співпраця з групами GLAM-вікі та з їхніми заходами — настільки тісна, наскільки можливо
- Підтримка спільноти — підтримка редакторів-волонтерів з метою забезпечення більшої ефективності їхнього внеску
- Комунікація — організація обговорень та потоку інформації між спільнотами Вікіджерел та рухом Вікімедіа
- Розробка програмного забезпечення — підтримка розробки функцій MediaWiki, які б задовільнили специфічні потреби спільноти Вікіджерел
- Збір коштів — отримання фінансування як від руху Вікімедіа, так і від зовнішніх та партнерських організацій з метою забезпечення можливості виконання зазначеної вище діяльності.
Історія WCUG
Потреба в організації, яка б підтримувала Вікіджерела, стала очевидною після зустрічі на Вікіманії 2012, де Aubrey та інші зацікавлені вікімедійці створили чернетку дорожньої карти для Вікіджерел, і тоді постало питання, хто втілюватиме цю дорожню карту. Віддана група волонтерів, скоординована на міжнародному рівні, може досягти багато чого, і навіть якщо вони не мають знань чи ресурсів, щоб робити певні речі самостійно, вони, все ж, можуть знайти способи втілювати свої плани в життя.
Проект «Ретельна розробка стратегічного бачення Вікіджерел», який вели Aubrey та Micru за підтримки Tpt, продовжив виконання того завдання з розбудови спільноти, і згодом запропонував створити WCUG як довготривалу стратегію міжнародної координації зусиль, встановлення пріоритетів та, за потреби, управління фінансами.
Члени цієї групи проводили різні заходи, пов'язані з Вікіджерелами, незалежно, і з них ми можемо виділити такі:
- Ретельна розробка візії Вікіджерел, внутрішні зусилля для підсилення координації між мовами та спільнотами, прокладання шляху для майбутніх розробок, і встановлення контактів із зовнішніми організаціями.Elaborate Wikisource vision, internal effort to enhance cross-language and cross-community coordination, pave the way for future developments, and establish contacts with external organizations.
- Навчальний табір GLAM-вікі: інструкції щодо редагування Вікіджерел, які були цілковито новими для всіх людей, за винятком трьох, згенерували значний обсяг зацікавлення і привели до часткової транскрипції твору «Жовті шпалери».
- Вікімедіа Швеція: використання бібліотечних сканерів для книг у суспільному надбанні.
- Транскрипції Державної бібліотеки Квінсланду
- Змагання з розшифрування словників у Судані
- Конференція Вікіджерел у Відні (Австрія), з 20 по 22 листопада 2015.
- Заява про місію Вікіджерел
Набуття членства
Наразі немає обмежень для того, щоб стати членом WCUG — кожен, хто часто бере участь у роботі над будь-якими локальними Вікіджерелами і хоче зробити свій внесок у підтримку розбудови Вікіджерел як краще міжнародно координованої спільноти, може сміливо приєднуватися до списку поштової розсилки і підписуватися внизу.
Раз на рік група публікуватиме своє звернення до найактивніших членів локальних спільнот Вікіджерел, і в ньому буде підсумовано досягнення членів WCUG.
Регулярне спілкування відбуватиметься у вже наявному списку розсилки: wikisource-l. Якщо будуть необхідні зустрічі в IRC, вони відбуватимуться на каналі #wikisourceзайти.
Управління
На цій початковій стадії будь-хто може стати популяризатором та/або взяти на себе керівну роль як «зв'язковий спільноти» від своїх локальних Вікіджерел, публікуючи новини своїх локальних Вікіджерел у міжнародному списку розсилки, та імпортуючи міжнародні новини на відповідну сторінку своєї локальної спільноти. Усі ініціативи відбуватимуться на індивідуальному рівні, а за потреби щодо них можна буде виробити консенсус через обговорення у списку розсилки.
Із розростанням групи можна буде розглянути перехід на статус тематичної організації. За можливого сценарію ми можемо встановити поріг у 100 членів: на цьому етапі деяких учасників буде вибрано до Правління на 2-річний термін, і вони або продовжать координувати нашу діяльність як групи користувачів, або розпочнуть перехід у напрямку інкорпорування.
Перетворення слів у дії
Щоб втілити в життя побажання й ідеї членів WCUG (і користувачів Вікіджерел загалом), група покладається на декілька інструментів:
- Залучення користувачів, які могли б виконувати різні завдання самостійно, або пошук консенсусу в їхніх локальних спільнотах на теми, висвітлені в міжнародній поштовій розсилці. У випадку важливих питань, з членами зв'яжуться промоутери персонально.
- Гранти на кодування (Літо кодування від Google, Програма популяризації для жінок), для тих проектів, які вимагають часу на розробку, який волонтери не можуть виділити самостійно.
- Гранти Вікімедіа для тих проектів, яким потрібна фінансова підтримка
- Заклики до дій — коли все вищезазначене зазнає невдачі, або завдання надто масштабне, щоб з ним могли справитись члени WCUG самостійно, група зробить заклик до дій, спрямований до організацій руху Вікімедіа.
Спілкування
Для спілкування ми хотіли б користуватись вже наявною поштовою розсилкою wikisource-l. Оскільки група користувачів Вікіджерел підтримуватиме усі проекти Вікіджерел, ми думаємо, що цей список матиме більший вплив, аніж спеціально призначений, цілковито новий список розсилки, і тематична сфера цього списку, як і сфера самої групи, ідеально збігаються.
Якщо коли-небудь будуть потрібні зустрічі на IRC, вони відбуватимуться на каналі #wikisourceзайти.
Також існує сторінка на Facebook (Aubrey має там права адміна).
Майбутнє групи користувачів «Спільнота Вікіджерел» двома словами
- ціль у 30-50 основних членів, із прагненням до 100 людей плюс загальна публіка
- підтримка потенційних семінарів на тему Вікіджерел
- пропозиції технічних розробок та впровадження їх через декілька джерел (Літо кодування від Google, гранти тощо)
- пропозиція інтерфейсу для взаємодії між спільнотою Вікіджерел та іншими пов'язаними інституціями
- координація і підтримка проектів на тему Вікіджерел, які організовуються регіональними відділеннями Вікімедіа та іншими групами
Оновлення
2013
Див. повний звіт за 2013 рік.
- Запрошення в групу користувачів: 25 липня 2013 це запрошення було розіслано до найактивніших учасників спільнот Вікіджерел, щоб підвищити обізнаність з існуванням зусилля, спрямованого на створення міжнародної групи, яка допомагала б «робити роботу» і сприяння участі в поштовій розсилці Вікіджерел. Це повідомлення було надіслано одноразово, і користувачі, які отримали його, більше не отримуватимуть жодних персональних повідомлень, якщо тільки вони не зареєструються в поштовій розсилці.
- Опитування спільноти Вікісховища: для того, щоб ми отримали розуміння того, що саме спільнота вважає пріоритетним для Вікіджерел та цієї групи користувачів, запрошуємо всіх до проходження цього опитування. Ідея проведення такого опитування виникла у списку розсилки Вікіджерел 19 вересня (див. початкове повідомлення від Aubrey), і після тривалого обговорення, і після того, як його переклали волонтери 11-ма мовами, його опублікували 14 жовтня 2013 року на 2 тижні (див. повідомлення). Результати можна переглянути тут: Звіт про опитування щодо Вікіджерел
- Конкурс рецензування до 10-ї річниці Вікіджерел, проведений волонтерами на it-ws, ca-ws та en-ws, із 24 листопада 2013. Більше інформації можна знайти в цій публікації у блозі.
2014
Див. повний звіт за 2014 рік.
- WMCON '14: 12 квітня Micru та Aubrey побували на Конференції Вікімедіа 2014, представляючи WCUG. Див. звіт.
- Приготування до Вікіманії 2014: запрошення на зустріч редакторів Вікіджерел розіслане всім спільнотам Вікіджерел.
2015
Див. повний звіт за 2015 рік.
- WMCON '15: 16-17 травня Micru та Aubrey побували на Конференції Вкімедіа 2015, представляючи WCUG. Див. звіт.
- Опитування Вікіджерел 2015: приготування до опитування спільноти Вікіджерел 2015.
- Конференція Вікіджерел 2015: див. звіт.
2016
See the full 2016 Report.
2017
2018
See the full 2018 Report.
- Wikimania 2018: Wikisource Meetup at Wikimania
2019
See the full 2019 Report.
2020
See the full 2020 Report.
2021
See the full 2021 Report.
2022
See the full 2022 Report.
Зацікавлені користувачі
- Aubrey (it-ws, Wikimedia Italia) as promoter. Profile.
- Micru (ca-ws, Amical Wikimedia) as promoter. Profile.
- Tpt (fr-ws, MediaWiki (maintainer of Proofread Page))
- GorillaWarfare (en-ws)
- KRLS (ca-ws, Amical Wikimedia)
- Dominic (en-ws, GLAM Consortium)
- VIGNERON (fr-ws, br-ws, Wikimedia France)
- Jane023 (nl-ws, en-ws)
- Shreya (commons, hi-wp, Board Member- Commons Photographers User Group)
- Lankiveil (en-wp, Wikimedia Australia)
- Shizhao (zh-wp)
- Anivar Aravind (ml-ws)
- Zaran (fr-ws)
- Erasmo Barresi (it-ws)
- Rtdwivedi (mediawiki)
- Alex brollo (it-ws)
- Bellayet (bn-ws)
- Ijon (he-ws, Wikimedia Foundation)
- John Vandenberg (en-ws, Wikimedia Indonesia)
- Clockery Fairfield (en-ws)
- Blurpeace (en-wp, en-ws)
- Nonoxb (fr-wp, fr-ws as Nonox)
- Zabia (de-ws, de-wp)
- Dovi (he-ws, en-wp)
- Candalua (it-ws, vec-ws)
- Bodhi-Baum (de-ws, de-wp)
- EncycloPetey (en-ws, en-wt, wikispecies)
- Akwugo (en-ws)(ig-ws)
- Econterms (talk) (en-wp, Wikimedia DC)
- Wieralee (pl-ws)
- Isha (es-ws, Wikimedia Argentina)
- Mr impossible (en-ws, en-wp, Wikimedia UK)
- Sam Wilson (en-ws)
- Hinote (ru-ws)
- Arnd (de-ws, de-wp)
- -jkb- (cs-ws, de-wp, sourceswiki etc.)
- joergens.mi (de-ws, de-wp, commons)
- Yann (fr-ws, en-ws, sa-ws, commons)
- Romaine (nl-ws, nl-wp, Commons)
- Jayantanth (bn-ws, bn-wp, Commons)
- Jonathan Groß (de-ws, de-wp, commons)
- AdamBMorgan (en-ws, en-wp, en-voy, commons, etc)
- 555/Lugusto
- John Carter (en-ws primarily)
- Dick Bos (en-ws, nl-ws, en-wp, nl-wp)
- eitan (he-ws, he-wp)
- Daniel Mietchen (Commons, Wikidata and en-wp, with a growing interest in en-ws)
- DutchTreat (en-ws)
- Manojk (talk) (ml-ws)
- User:OrbiliusMagister (talk) (it-ws)
- Pradeep (new to en:ws, India)
- Nahum (talk) (he-ws)
- Bluerasberry (en-wp, en-ws)
- -revi (ko-wp, ko-ws, Commons)
- — billinghurst sDrewth (enWS, plus odds and sods)
- Weft (fr-ws, fr-wp)
- geraki (el-ws, el-wp, com, wd)
- Ankry (pl-ws, com, sourceswiki)
- Accurimbono (wikidata, it-ws, la-ws)
- Slowking4 (talk) (en-ws)
- Touzrimounir (talk) (ar-ws, Wikimedia Tunisia)
- Zdzislaw (pl-ws)
- Rachmat (ace-wp, id-ws, Wikimedia Indonesia)
- Satdeep Gill (pa-wp), (pa-ws)
- Bodhisattwa (bn-ws, commons, wikidata, West Bengal Wikimedians)
- Masssly (en-wp, incubator, Wikimedia Ghana UG)
- Hamed gamaoun (fr-ws, ar-ws, Wikimedia Tunisia)
- Emna Mizouni (en-ws, ar-ws, fr-ws, Wikimedia Tunisia)
- Psychoslave (talk) (en-misc, eo-misc, fr-misc, WM France)
- perigou (en-ws, ar-ws, fr-ws, Wikimedia algeria)
- KuboF (eo-ws, sk-ws, rue-ws, UG Esperanto and Free Knowledge, Wikimedia Slovakia)
- 86.175.103.193 (en-ws,de-ws)
- Subhashish Panigrahi (or-ws, or-misc, Commons)
- Omshivaprakash (kn-ws, kn-wp, kn-wq, commons)
- Leutha (talk)
- Danny B. (cs-ws, sk-ws, cs-misc, sk-misc, other projects)
- Spiritia (bg-wp, bg-ws, commons, meta, Wikimedians of Bulgaria UG)
- Balajijagadesh (talk) (ta-ws, ta-wp, ta-wiktionary)
- Mohammed Ammar (talk) (ta-wp, ta-ws)
- Mardetanha (fa-ws and other projects)
- Jamie Tubers (en-wp, yo-wp, en-ws, wikidata, commons, meta, WUGN)
- Ah3kal (el-ws, en-ws, sourcewiki, el-misc)
- MassiveEartha (en-wp, en-ws, commons)
- MartinPoulter (en-ws)
- Hsarrazin (fr-ws, wd)
- carlojoseph14 (en-wp, tl-wp, en-ws, commons, wd)
- MJL (en-ws
, en-wp) - Ananth subray(kn-ws, kn-wp, kn-wq, commons, Wikidata)
- Avicenno (ar-ws, ar-wp, en-wp)
- Renessaince (be-ws, be-tarask-wp)
- Jon Harald Søby (mul-ws, no-ws, wd, nb-wp, Wikimedia Norge)
- Gopala Krishna A (kn-ws, kn-wiki, commons)
- Gurlal Maan (pa-ws,pa-wp)
- Stalinjeet Brar (talk) (pa-ws,pa-wp, Wikidata, Commons, pa-wiktionary)
- B20180 (th-ws, th-wp, Thai language sister projects, etc.)
- Satpal Dandiwal (talk) (pa-ws,pa-wp, Wikidata, Commons)
- --Lokesha kunchadka (kn-ws, kn-wiki, commons)
- Ranjithsiji (ml-ws, commons)
- J ansari (hi-ws and other projects)
- Wikilover90 (pa-ws and hi-ws)
- अजीत कुमार तिवारी (hi-wp, hi-ws and bh-wp)
- अनिरुद्ध!, (hi-wp, hi-ws)
- User:HakanIST (tr-wp, wikidata, commons, tr-ws)
- Geonuch (th-ws, th-wp, Thai language sister projects)
- Viztor (zh-ws)
- Consulnico (fr-ws)
- Arxivist (uk-ws, commons, uk-wp, wikitada)
- कन्हाई प्रसाद चौरसिया(hi-wp, hi-ws and multilingual)
- Atudu (talk)((bn-ws, bn-wp, Commons)
- Leh Palych (uk-ws, uk-wd, uk-wp)
- Ruthven (it-ws, nap-ws, Wikimedia France)
- Nehaoua (ar-ws, fr-ws, en-ws)
- Jahl de Vautban (fr-ws)
- Agus Damanik (id-ws)
- Newbamboo (zh-ws)
- Obuezie (en-ws)(ig-ws)
- Draco flavus (pl-ws)
- AKibombo (en-ws)
- Atibrarian (talk) 21:18, 15 December 2022 (UTC) (en-ws)
- NANöR (ar-ws)
- Mulkh Singh (talk) 17:34, 4 March 2023 (UTC) (pa-ws,pa-wp, Commons)
- حبيشان (ar-ws)
- Omorodion1 (talk) 19:44, 3 June 2023 (UTC) (en-ws)
- Osps7 (ar-ws/ en-ws)
- Info-farmer (talk)ta.wikimedia,Commons,wd Stalk toy.)
- GeoO (talk) (hy-ws)
- RukayatAjeigbe (en-wp, wikidata, meta & Commons)
- Macocobovi (en-ws, ig-ws, ha-ws, wikidata & Commons)
- Mndetatsin (en-ws, fr-ws, fr-wp, fr-wiktionary, Wikidata & Commons)
- Lim Natee (id-ws)
- Giantflightlessbirds (en-ws, Wikimedia NZ)
- --Azogbonon (talk) 18:23, 24 October 2023 (UTC)
- Timzy D'Great (talk) 09:16, 1 November 2023 (UTC)
- Frederick Noronha (talk 02 Nov 2023
Deutsch: Um die erweiterten Funktionen (navigieren, Events hinzufügen) des Eventkalenders zu nutzen, folge bitte diesen Anweisungen. Deutsch (Sie-Form): Um die erweiterten Funktionen (navigieren, Events hinzufügen) des Eventkalenders zu nutzen, folgen Sie bitte diesen Anweisungen. English: To use the extended functions of the events calendar (navigate, add events), please follow the instructions. Esperanto: Por uzi la altnivelajn funkciojn de la eventa kalendaro (navigado, aldonado de eventoj), sekvu la instrukcion. Français : Pour utiliser les fonctions avancées de l'agenda (navigation, ajout d'évènements), merci de lire les instructions. Nederlands: Om de uitgebreide functies van de evenementenkalender te gebruiken (navigeren, evenementen toevoegen), volg de instructies. Polski: Dostępna jest rozszerzona wersja kalendarza (umożliwia nawigowanie i dodawanie wydarzeń). Zajrzyj do instrukcji. Português do Brasil : Para usar as funções extras do calendário de eventos (navegar, adicionar eventos), veja as instruções. Русский: Для использования расширенных функций календаря событий (навигация, добавление) следуйте инструкциям. বাংলা: এই ইভেন্ট পঞ্জিকার বর্ধিত ফাংশনগুলি (পরিভ্রমণ, ইভেন্ট যুক্তকরণ) ব্যবহার করতে, অনুগ্রহ করে নির্দেশাবলী অনুসরণ করুন। മലയാളം: ഇവന്റ് കലണ്ടറിന്റെ വിപുലീകൃത ഫംഗ്ഷനുകൾ ഉപയോഗിക്കുന്നതിന് (നാവിഗേറ്റ്, ഇവന്റുകൾ ചേർക്കുക), ദയവായി നിർദ്ദേശങ്ങൾ പിന്തുടരുക. |
Monday | Tuesday | Wednesday | Thursday | Friday | Saturday | Sunday |
---|---|---|---|---|---|---|
27 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 Montreuil 10:30 fr Atelier Wikisource Autrices spécial « #JeLaLis #Familières » | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |