Strategia 2015/Konsultacje społeczności

This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

Wikimedia Foundation (WMF) jest organizacją charytatywną typu non profit wspierającą i prowadzącą oparte na technologii wiki projekty dostarczające wiedzy, jak np. Wikipedia. Pracując z tysiącami oddanych wolontariuszy będącymi edytorami i czytelnikami, stale dążymy do rozwoju naszych projektów oraz poszerzania ich globalnego zasięgu, by móc dzielić się wolną, wielojęzyczną, edukacyjną treścią z całym światem.

Raport z konsultacji społecznych

Twoja wizja ma znaczenie. Pracujemy nad strategią dla WMF i musimy wstępnie myśleć o przyszłości. Zbieramy informacje od ludzi takich jak Ty. Przytoczone przez Ciebie opinie i perspektywy pomogą nam rozszerzyć sposób myślenia i wygenerują wynik reprezentujący nasze wspólne cele. Przeczytamy wniesiony przez Ciebie wkład, by pomóc w sformułowaniu naszej strategii, którą następnie podzielimy się i przedyskutujemy ze społecznością.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z ideą konsultacji lub sprawdź ten wpis na blogu.

Jak można wziąć udział?

Przeczytaj poniższy scenariusz i odpowiedz na pytania na stronie dyskusji.

Scenariusz

Środowisko Internetu zmienia się. W ciągu najbliższych trzech lat spodziewamy się silniejszego wpływu co najmniej dwóch głównych światowych trendów:

  • Świat zmierza w stronę mobilności. Trendy pokazują, że urządzenia mobilne stają się podstawowymi (i często jedynymi!) sposobami dostępu do Internetu dla większości ludzi na całym świecie. Nasze strony muszą być do tego w pełni przygotowane.
  • Kolejny miliard internautów dołącza online (w tym znacząca liczba z Azji, Ameryki Łacińskiej i Afryki). Ci użytkownicy mogą nie mieć żadnych uprzedzeń do jakiegokolwiek projektu Wikimedia, a mogą mieć nowe motywacje by w nich uczestniczyć.

Pytania

  1. Jakie główne tendencje można zidentyfikować oprócz zmierzania w kierunku mobilności i miliarda nowych użytkowników?
  2. W oparciu o przyszłe tendencje, które uważasz za znaczące, jak mogłyby wyglądać dobrze się rozwijające i zdrowe projekty Wikimedia?

Powiedz nam, co myślisz

Pomóż kształtować przyszłość Wikimedia Foundation, klikając przycisk poniżej. Twój wkład będzie doceniony gdy rozpoczniemy ten proces.

Pamiętaj, że wszystkie odpowiedzi są publicznie udostępnianie. Składając je tutaj, umieszczasz je w domenie publicznej, zatem możemy używać lub wydawać je w celach badawczych lub jakichkolwiek innych. Nie umieszczaj tutaj prywatnych danych.