راهبرد ۲۰۱۵ / مشاوره با جام

This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.

بنیاد ویکی‌مدیا (WMF) یک سازمان خیریه غیرانتفاعی است که از پروژه‌های بزرگ دانش مبتنی بر ویکی، مانند ویکی‌پدیا، پشتیبانی کرده و آنها را اجرا می‌کند. ما با هزاران شرکت کننده و خواننده داوطلب و متعهد کار می‌کنیم و به طور دائم سعی داریم تا پروژه‌های خود را توسعه دهیم و به دسترسی جهانی آن‌ها گسترش بخشیم تا بتوانیم مطالب رایگان، چند زبانه و آموزشی را با دنیا به اشتراک بگذاریم.

گزارش مشاوره راهبر

دیدگاه شما برای ما مهم است. در حال حاضر ما بر روی یک راهبرد برای WMF کار می‌کنیم و به افکار اولیه درباره آینده نیاز داریم. ما اطلاعات را از افرادی مانند شما جمع‌آوری می‌کنیم. تخصص و دیدگاهی که شما ارائه می‌کنید، به ما در دستیابی به افکار وسیع‌تر و نتیجه‌ای که به طور واقعی نشان دهنده اهداف مشترک ما است، یاری خواهد رساند. ما مشارکت‌ها و نظرات شما را مطالعه خواهیم کرد تا به تعیین راهبرد ما، که برای ارائه نظرات با جامعه به اشتراک گذاشته خواهد شد، کمک کنند.

اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید لطفا پس‌زمینه‌ها را بررسی نمایید و یا به این پست سری بزنید.

شما چگونه می‌توانید مشارکت کنید؟

Talk:2015 Strategy/Community consultationTalk:2015 Strategy/Community consultationTalk:2015 Strategy/Community consultationTalk:2015 Strategy/Community consultationلطفاً سناریوی زیر را مطالعه نمایید و به سوالات در صفحه بحث و گفتگو پاسخ دهید.

سناریو

فضای اینترنت در حال تغییر است. در سه سال آینده ما انتظار داریم از حداقل دو گرایش جهانی اثرات قوی‌تری داشته باشیم.

  • دنیا به سوی سیار شدن پیش می‌رود. روندها نشان می‌دهند که دستگاه‌های همراه به روش اصلی (و اغلب تنها روش!) دسترسی به اینترنت برای اکثر افراد در سراسر دنیا تبدیل می‌شوند. سایت‌های ما باید به طور کامل برای این رویداد آماده باشند.
  • میلیاردها کاربر آتی اینترنت به زودی آنلاین خواهند شد (از جمله افراد بسیاری از آسیا، آمریکای لاتین، و آفریقا). ممکن است این کاربران، تصور قبلی کمی از پروژه‌های ویکی‌مدیا داشته یا اصلا آن را نشناسند و امکان هم دارد انگیزه‌های جدیدی برای شرکت کردن داشته باشند.

پرسش‌ها

  1. علاوه بر دستگاه‌های همراه و یک میلیارد کاربر آتی اینترنت، چه روند مهم دیگری را پیش‌بینی می‌کنید؟
  2. با توجه روندهای آتی، که از نظر شما مهم هستند، چه پروژه‌های را برای ویکی‌مدیا پررونق و مفید می‌بینید؟

نظر خود را با ما در میان بگذارید

با کلیک بر روی دکمه پایین در ساختن آتیه بنیاد ویکی‌مدیا به ما کمک کنید. در آغاز این فرایند، قدردان نظرات شما هستیم.

لطفا به یاد داشته باشید که تمامی پاسخ‌ها به صورت عمومی منتشر می‌شوند و شما با انتشار آن‌ها در این جا موافقت خود را به انتشار آن‌ها در عرصه عمومی بیان می‌کنید. ما می‌توانیم از آن‌ها برای تحقیق و یا اهداف دیگر استفاده کنیم. لطفا این جا اطلاعات محرمانه را قرار ندهید.