Pasaulinis Piktnaudžiavimo Filtras/2014 m. pranešimas

This page is a translated version of the page Global AbuseFilter/2014 announcement and the translation is 100% complete.

Sveiki,

Piktnaudžiavimo Filtras yra MediaWiki plėtinys, kuris naudojamas vandalizmo ir šlamšto prevencijai. Administratoriai ir kiti privilegijuoti nariai kuria filtrus, kurie analizuoja viki veiksmus (pavyzdžiui straipsnių redagavimas ar paskyrų kūrimas) ir nustato galimus piktnaudžiavimo veiksmų atvejus (pavyzdžiui redagavimai, kurie susideda iš pasikartojančių simbolių). Piktnaudžiavimo Filtro vadybininkai gali pažymėti individualius filtrus kaip viešus arba privačius. Viešieji filtrai leidžia bet kuriam naudotojui peržiūrėti filtro kodą ir jo aktyvumo taškus. Privataus filtro informacija prieinama tik Piktnaudžiavimo Filtro vadybininkams.

Piktnaudžiavimo Filtro parametrai gali atpažinti redagavimus, puslapių perkėlimus, failų įkrovimus, paskyrų kūrimus ir dar daugiau. Piktnaudžiavimo Filtro kūrėjai gali pasirinkti iš toliau esančio veiksmų sąrašo užfiksavus piktnaudžiavimus: pažymėti keitimą, sustabdyti keitimą, perspėti naudotoją su papildoma žinute arba užblokuoti naudotoją. Visą Piktnaudžiavimo Filtro plėtinių dokumentaciją galima rasti MediaWiki.org.

Techniniai darbai skirti sukurti pasaulinį (veikiantį visuose Vikimedijos vikipedijose) Piktnaudžiavimo Filtrą prasidėjo 2009 m. 2012 m. Meta-Wiki buvo pateiktas siūlymas sukurti Pasaulinį Piktnaudžiavimo Filtrą. Balsavimas vyko aptarimo puslapyje, kuriame buvo palaikytas daugumos, bet diskusija buvo prastai išplatinta ir balsavimo dalyvių buvo nedaug. Beveik dvejus metus tęsėsi balsavimo diskusija, bet techninis projekto vystymas nesustojo. 2013 m. Pasaulinis Piktnaudžiavimo Filtras buvo įgaliotas veikti atitinkamose viki projektuose (metawiki, specieswiki, incubatorwiki, testwiki, test2wiki, mediawikiwiki ir nuo 2014 m. "mažose viki"). Tai buvo projekto bandomojo laikotarpio fazės pradžia. Pasaulinis filtras neseniai buvo įgaliotas veikti ir "vidutinių dydžių viki". Kai kurios taisyklės dėl pasaulinio filtro buvo pasiūlytos, bet niekad taip ir nepriimtos. Šiuo metu tebevyksta komentavimas apie filtro valdymo taisykles. Šios viki gali pateikti savo prašymą - Global AbuseFilter/Opt-out wikis.