2012 Bağış Kampanyası/Çeviri/Bağışçı Bilgi Sayfaları

This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Donor information pages and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.


İptal et ya da otomatik ödemeyi değiştir

Özgür bilgiyi desteklemek için Wikimedia Vakfına yaptığınız katkıyı takdir ediyoruz. Bazen şartların değişebileceğini ve bu durumda otomatik bağışta bulunmaya devam edemeyeceğinizi biliyoruz. İptal etmek ya da başvuru koşullarını değiştirmek için aşağıdaki talimatları takip edin:

PayPal
 • PayPal hesabınıza giriş yapmalısınız. "My Account" altında profilinize gidin, "Account Info" sekmesine tıklayın ve "Preapproved payments"'a girin.
 • Bu noktadan itibaren ekrandaki talimatları takip edin. Ayrıntılı bilgi için: PayPal
 • Alternatif olarak aşağıdaki kredi kartı yönergelerini takip edebilirsiniz. Lütfen unutmayın; biz PayPal bağışlarını sadece iptal edebiliriz, değiştiremeyiz.
Kredi Kartı
 • Lütfen giving wikimedia.org adresine ne tip bir değişiklik yapmak istediğinizi ve verebileceğiniz tüm bilgileri yazarak gönderiniz. Şöyle ki:
  • Bağış makbuzu için kullanılan e-posta adresiniz
  • Kullandığınız Ad ve Soyadınız
 • Değişiklik gerçekleştiğinde bir doğrulama e-postası alacaksınız.

Bağış sorunları

Bağışınız hakkında sorunlarınız varsa ya da soru sormak istiyorsanız lütfen sıkça sorulan sorular sayfamıza göz atın. Eğer hala şüpheleriniz varsa yada para transferinizin takibi için yardıma ihtiyaç duyuyorsanız,lütfen donate@wikimedia.org adresine müracatta bulunun.

Bu site güvenli mi?
Wikimedia Vakfı bağış toplama internet sitesi son derece güvenlidir ve Verisign Trusted tarafından güvence altındadır. Bir afişi açtıktan ya da bağış bağlantısını tıkladıktan sonra, ulaşacağınız sayfa güvenli bir site (https) olup tüm bilgiler veri güvenliği konusunda en yüksek standartlarda şifrelenmiştir.
Tercih ettiğim ödeme şekli Wikimedia Vakfı tarafından henüz önerilmemekte.
Size tercih ettiğiniz ödeme şeklini teklif edemediğimiz için üzgünüz; gelecek bağış toplama kampanyalarında size ülkenizin para birimiyle ödeme yapmak için daha fazla seçenek sunacağımızı umuyoruz. Lütfen geri bildiriminiz için bize ülkeniz ve ödeme koşullarınızdan bahseden bir e-posta atınız.
Bu seçenekleri yakın gelecekte eklemeye çalışacağız. Bu arada, lütfen takip eden adresten şu an sizin için uygun olan diğer seçeneklere bakın: Bağış vermenin yolları
Neden kredi kartım/banka kartım reddedildi?
Eğer ödemeniz reddedildi ise ya da bağış sayfamıza kart bilgilerinizi giremediyseniz, lütfen banka/kredi kartınızı takip eden durumlar için kontrol ediniz:
 • Kredi/banka kartınız uluslararası kullanıma açık olmalı. Sadece ülkenizde kullanıma açık olan kartlar (yani yerel kartlar) bu kez kabul edilemeyecektir.
 • Birleşik Devletler, Büyük Britanya ve Kanada kredi kartları sadece bu ülkelerde kabul edilecektir.
 • Tüm Sanal Kartlar kabul edilemeyebilir. Sanal kartlar, çoğunlukla çevrim içi satın almalarda fiziki kartların hassas bilgilerini korumak için kullanılırlar. Yine de profesyonel olarak desteklendikçe, bağış toplama işlemimiz konusunda emin olun ki; işlemciler tam uyumludur ve bilgileriniz güvendedir. Eğer sanal kartınız reddedilirse, lütfen düzenli olarak kullandığınız kredi/banka kartınızı kullanınız.
 • Banka kartınızı kullanıyorsanız, lütfen güvenlik kodunuzun (CVV) kullanımının isteğe bağlı olduğuna dikkat ediniz. Eğer banka kartınızın CVV'si yoksa bu alanı geçebilirsiniz.
 • Your bank may have flagged the transaction. This is particularly likely if this is the first time you are donating to Wikimedia. Please call your bank and request they unblock future transactions to Wikimedia so that your future donations will be processed.
Why did I get a warning/error certificate while trying to donate?
Please don't worry if you see a warning/error certificate while trying to donate. It is likely due to an outdated version of your browser. Please update your browser to a newer version or use a different browser. If the problem persists, please email us at donate@wikimedia.org

Geri Ödeme Politikası

Eğer herhangi bir nedenle bağışınızın geri ödenmesini isterseniz, lütfen bize donate@wikimedia.org e-posta adresinden erişiniz. Size geri ödeme yapabilmek için şu bilgilere ihtiyaç duyacağız:

 • Bağış tarihiniz (Tüm geri ödeme istekleri bağış tarihinden 90 gün sonrasına kadar gerçekleştirilmelidir)
 • Bağış miktarınız (10.000 $'ın üzerindeki bağışlar büyük bağış olarak değerlendirilir ve Vakıf ile bağışçı arasında uygulanabilir hibe anlaşmasına tabidir.)
 • Ad ve Soyad
 • Ödeme şekli (kredi kartı, banka transferi, e-cüzdan, ...)
 • Menşe (bağışın yapıldığı) ülke
 • Geri ödeme nedeni

Lütfen bazı ödeme seçeneklerinin geri ödemeyi desteklemediğine ya da geri ödemenin ödeme yapılan yol (kart) üzerinden yapılacağına dikkat edin, bu yüzden geri ödemenin yapılabilmesi için ek bilgiler gerekebilir. Tüm geri ödemeler mümkün olduğunca çabuk işleme alınır, lakin geri ödeme süreleri ödeme şekline göre değişebilir.

Eşleşen Hediyeler

Eşleşen hediyeler Wikimedia Vakfı'na yapacağınız bağışınızı ikiye ya da üçe katlayabilecek harika, kolay bir yoldur. Birçok şirket eşleşen hediye programları sunarak çalışanlarını hayırseverliğini destekliyor. Kurumsal eşleşen hediye programından yararlanarak, hiçbir ek ücret ödemeden hediye değerini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Lütfen işvereninizin İnsan Kaynakları departmanından; Wikimedia Vakfıyla hediyenize eş olacak uygulamasının olup olmadığını kontrol ediniz.

Bu program nasıl çalışır?

Programlar firmadan firmaya değişmesine rağmen, işlem genellikle çok basittir:

 1. Firmanızın eşleşen hediyeler programı olduğunu onaylayın ve uygun Eşleşen Hediyenizi işvereninizden alın.
 2. Formu doldurun ve şu adresteki Wikimedia Vakfı'na yollayın:
  Wikimedia Foundation, Inc.
  P.O. Box 98204
  Washington, DC 20090-8204 USA
 3. ya da e-posta ile: matching@wikimedia.org
 4. Wikimedia Vakfı bağışınızı onaylayacak ve formunuzu tekrar şirketinize yollayacaktır.
 5. Şirketiniz, Wikimedia Vakfına bağışınız karşılığında size eşleşen hediye yollayacaktır.
 6. Eşleşen hediyeler şuraya yönlendirmeli:
Başvuru için, Amerika Birleşik Devletleri Vergi Numaramız:

Kombine Federal Kampanya

Wikimedia Vakfı (Wikimedia Foundation Inc.) bir ulusal/uluslararası bağımsız bir kuruluş olarak Amerika Birleşik Devletleri 2011 Kombine Federal Kampanya (United States 2011 Combined Federal Campaign - CFC) Hayırseverlik Listesindedir. Kodumuz: 61478.

Çalışanlarının cömertliği ile Wikimedia Vakfını destekleyen organizasyonlar

Birçok kişi ve işverenleri zaten Wikimedia Vakfına bağış ortaklığı kurmuştur. Onlara bu destekleri ve cömertlikleri için müteşekkiriz. Birileri bir Eşleşen katkısı bağışladı ise, Eşleşen hediyeler programı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: