Fundraising 2012/Překlad/Informační stránka pro dárce

This page is a translated version of the page Fundraising 2012/Translation/Donor information pages and the translation is 87% complete.
Outdated translations are marked like this.


Zrušení nebo změna opakovaných darů

Vážíme si Vašeho příspěvku pro nadaci Wikimedia Foundation a pro podporu svobodných znalostí. Víme však, že některé okolnosti se mohou změnit a není tak možné pokračovat v opakovaných příspěvcích. Pro zrušení či změnu opakování příspěvků prosíme sledujte instrukce níže.

PayPal
 • Přihlaste se do svého účtu ve službě PayPal, přejděte do svého profilu pomocí odkazu „My Account“ (česky „Můj účet“), klikněte na odkaz „Account info“ (česky „Informace o účtu“) a posléze na „Preapproved payments“ (česky „Předschválené platby“).
 • Následujte instrukce na obrazovce. Více informací naleznete na PayPal.
 • Alternativním způsobem je následovat informace o kreditních kartách. Vezměte prosím na vědomí, že platby přes PayPal můžeme pouze zrušit a ne je změnit.
Kreditní karta
 • Prosíme informujte nás na e-mail giving wikimedia.org ohledně změn, které chcete provést a také specifikujte informace o původním daru jako jsou:
  • E-mail, který byl použit pro doručení informací o daru
  • Celé jméno, které jste při darování uvedli
 • Po procesu obdržite e-mail s informací o změně.

Problémy darování

Pokud máte problémy s Vaším darem nebo se chcete na něco zeptat, podívejte se prosím na $faqlink. Pokud jste stále na pochybách či potřebujete pomoci se sledováním Vaší transakce, prosíme kontaktujte donate@wikimedia.org.

Je tato stránka zabezpečena?
Dárcovské stránky nadace Wikimedia Foundation jsou velmi silně zabezpečené a jsou provozovány pomocí Verisign Trusted. Po kliknutí na banner nebo na dárcovský odkaz jste přesměrováni na stránky se zabezpečeným připojením (https); všechny informace jsou šifrovány a odesílány pomocí nejvyšších standardů ochrany dat.
Platební metoda, kterou preferuji, není prozatím nabízena nadací Wikimedia Foundation.
Velmi se omlouváme, ale prozatím nejsme schopni nabídnout Vámi preferovanou metodu platby; v budoucích kampaních se budeme snažit zprovoznit další metody a také v dalších měnách. Přesto se s radostí dozvíme o všech oblíbených metodách používaných ve Vaší zemi - prosíme tedy o e-mail, ve kterém nám napíšete, ze které jste země a kterou platební metodu chcete použít.
V blízké budoucnosti se budeme snažit nabídnout další metody. Mezitím se prosím podívejte na další aktuálně dostupné platební metody na následující URL: Možnosti darování.
Proč byl dar pomocí mojí kreditní/debetní karty zamítnut?
Pokud vaše platba byla zamítnuta či nejste schopni zadat informace o vaší kartě na naší dárcovské stránce, prosíme zkontrolujte, zda pro vaši kartu platí:
 • Vaše kreditní/debetní karta musí mít povoleny mezinárodní platby. Karty, které mohou být používány pouze v jednom státě (tzv. domácí karty) nemusí být momentálně akceptovány.
 • Kreditní karty ze Spojených států, Velké Británie nebo Kanady mohou být akceptovány pouze v konkrétních zemích.
 • Některé virtuální karty nemusí být momentálně akceptovány. Jsou často používány pro online nákupy z důvodu ochrany vaší reálné karty, nicméně si můžete být jisti, že naše darovací stránky jsou zajištěny profesionály a zpracování vašich utajených informací je bezpečné. Bude-li tedy vaše virtuální karta odmítnuta, použijte prosím místo ní klasickou kreditní či debetní kartu.
 • Pokud používáte debetní kartu, vezměte prosím do úvahy, že CVV kód nemusí být povinný. Pokud vaše debetní karta nemá CVV kód, přeskočte pole pro jeho zadání,
 • Your bank may have flagged the transaction. This is particularly likely if this is the first time you are donating to Wikimedia. Please call your bank and request they unblock future transactions to Wikimedia so that your future donations will be processed.
Why did I get a warning/error certificate while trying to donate?
Please don't worry if you see a warning/error certificate while trying to donate. It is likely due to an outdated version of your browser. Please update your browser to a newer version or use a different browser. If the problem persists, please email us at donate@wikimedia.org

Pravidla pro vrácení peněz

Pokud si z jakéhokoliv důvodu přejete vrátit Váš dar, prosíme kontaktuje nás pomocí emailu na donate@wikimedia.org. Budeme rádi, když nám současně zašlete následující informace.

 • Datum daru (Všechny žádosti o vrácení daru musí být založeny do 90 dnů od darování)
 • Darovaná částka (Částky vyšší než 10 000 USD jsou tzv. hlavní dary a podléhají grantovému ujednání mezi Nadací a dárcem)
 • Celé jméno
 • Použitá platební metoda (kreditní karta, převod z účtu, E-wallet…)
 • Země původu
 • Důvod vrácení daru

Vezměte prosím v úvahu, že některé platební metody nemusí podporovat vracení peněz nebo vyžadovat vracení peněz pomocí jiné platební metody (kartou), pro dokončení vrácení peněz tak mohou být vyžadovány další informace. Všechny případy vrácení daru budou zpracovány jak nejrychleji to půjde, ale časy zpracování vždy budou záležet na použité platební metodě.

Matching Gifts (tzv. program zdvojených darů)

Matching Gifts (česky nazýváno např. program zdvojených darů) jsou jednoduchou a snadnou cestou, jak zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit výši Vašeho daru. Mnoho společností podporuje filantropii svých zaměstnanců právě pomocí programů zdvojených darů (tj. Matching Gift program). Využitím programu společnosti, ve které pracujete můžete maximalizovat hodnotu daru a to bez jakýchkoliv dalších nákladů. Pro další informace ohledně programu zdvojených darů (či také Matching Gift programu) se prosíme obraťte na oddělení lidských zdrojů vašeho zaměstnavatele.

Jak tento program funguje?

Přestože tyto programy se mohou společnost od společnosti lišit, proces bývá zpravidla velmi jednoduchý:

 1. Zjištěte, zda váš zaměstnavatel má program zdvojených darů (tj. Matching Gift program) a získejte aktuální formuláře pro tento program
 2. Vyplňte formuláře a zašlete je na adresu Wikimedia Foundation:
  Wikimedia Foundation, Inc.
  P.O. Box 98204
  Washington, DC 20090-8204 USA
 3. nebo na email: matching@wikimedia.org
 4. Nadace Wikimedia Foundation ověří váš dar a zašle ověřený formulář zpět Vašemu zaměstnavateli
 5. Váš zaměstnavatel zašle tzv. příspěvek matching gift k rukám nadace Wikimedia Foundation
 6. Matching gifts by měly být směřovány na:
Pro vaše záznamy, naše daňové ID ve Spojených státech (tj US Tax ID):

Combined Federal Campaign

Nadace Wikimedia Foundation, Inc. je na seznamu charitních společností Combined Federal Campaign 2011 (kombinovaná federální kampaň) jako národní/mezinárodní nezávislá organizace. Tento program platí pro federální zaměstnance či zaměstnance armády spojených států. Náš kód je: 61478.

Organizace, které podpořily WMF prostřednictvím štědrosti svých zaměstnanců

Již mnoho dárců a jejich zaměstnavatelů se spojilo a společně darovali nějakou částku Wikimedia Foundation. Jsme velmi vděční za jejich podporu a štědrost. O programech zdvojených darů těch, kteří již přispěli matching gift, si můžete najít více informací zde: