«Статті Вікіпедії вимагають світлин» 2021

This page is a translated version of the page Wikipedia Pages Wanting Photos 2021 and the translation is 92% complete.
Outdated translations are marked like this.

«Статті Вікіпедії вимагають світлин» 2021

Головна Спільноти-учасниці Команда організаторів Взяти участь Результати Ресурси ЧаП і правила кампанії
Please do not add photos in a language you do not speak. Do not add images without a good caption. In your edit summary, add a good edit summary, and the hashtag #WPWP.

«Статті Вікіпедії вимагають світлин» (в оригіналі Wikipedia Pages Wanting Photos, WPWP) — щорічна кампанія, у рамках якої вікіпедисти різних мов та спільнот додають світлини до малоілюстрованих статей Вікіпедії. Вона покликана заохочувати використовувати цифрові медіафайли, зібрані завдяки різноманітним фотоконкурсам, фотопрогулянкам, організованим спільнотою Вікімедіа, у статтях Вікіпедії. Фотографії допомагають утримати увагу читача більше, ніж стіна тексту, ілюструють текст та роблять статтю більш структурованою і цікавою для читачів.

Тисячі зображень зібрано і завантажено у Вікісховище завдяки численним програмам адвокацій, фотопрогулянкам та конкурсам, у тому числі Вікі любить пам'ятки, Вікі любить Африку, Вікі любить Землю, Вікі любить фольклор, тощо. Але відносно мало з цих світлин використовуються у статтях Вікіпедії. На сьогодні Вікісховище містить мільйони зображень, але лише малесенька частка з них використана на сторінках Вікіпедії. І цю ситуацію цей проект і хоче виправити.

Як узяти участь

Перш ніж брати участь, важливо повністю прочитати правила участі, подані нижче. Не виконання правил може спричинити дискваліфікацію.

 1. Увійдіть, якщо ви вже зареєстровані у Вікіпедії чи будь-якому проєкті Вікімедіа, або створіть новий обліковий запис, якщо ще ні. Ви можете створити обліковку у будь-якому мовному розділі Вікіпедії, у тому числі своєю мовою. Список мовних версій Вікіпедії можна знайти тут: один обліковий запис використовується на них усіх.
 2. Знайдіть статтю, яка потребує зображення; є різні способи це зробити. Тут є кілька підказок.
 3. Знайдіть підхоже фото у Вікісховищі. Натисніть тут, щоб шукати зображення за правильною назвою чи категорією. Є кілька способів це зробити; гляньте цей простий посібник з використання медіафайлів, а тут є додаткові підказки. Зверніть, будь ласка, увагу, що мета зображення — покращити розуміння читачем предмета статті, зазвичай завдяки зображенню людей, речей, діяльності чи концепцій, описаних у статті. Відповідний аспект зображення має бути чітким і центральним. Зображення мають бути значущими і релевантними для контексту теми, а не просто декоративними.
 4. На сторінці статті знайдіть розділ, куди варто додати зображення, щоб воно стосувалося тексту і допомагало читачу зрозуміти предмет. Натисніть «Редагувати» і вставте зображення, вибране на попередньому кроці, і додайте короткий підпис з поясненням, що зображено на картинці. Використовуйте зображення якнайвищої доступної якості. Низькоякісні зображення — темні чи розмиті; із замалим, прихованим чи неоднозначним предметом; і так далі — не мають використовуватися, за винятком особливої потреби. Уважно поміркуйте над тим, які зображення найкраще ілюструють предмет статті. Ви ПОВИННІ додати опис редагування, користуватися «Попереднім переглядом» і вносити потрібні зміни. Додавайте гештег #WPWP в описі редагування усіх проілюстрованих статей. Тоді натисніть «Опублікувати зміни». Детальніше: Поради з використання гештегів кампанії WPWP
 5. Зважайте на синтаксис зображень! Якщо ви додаєте зображення до картки у статті, синтаксис куди легший: потрібна лише назва файлу, тож замість [[File:Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg|thumb|The Obamas worship at [[African Methodist Episcopal Church]] in Washington, D.C., January 2013]] просто вставте The Obamas at church on Inauguration Day 2013.jpg.

Синтаксис назв файлів і підписів

Білий пес в збруї грайливо тулиться до хлопчика
Сибірський хаскі як в'ючна тварина

Простий приклад (видає зображення праворуч):
[[File:Siberian Husky pho.jpg|thumb|alt=Білий пес в збруї грайливо тулиться до хлопчика |Сибірський хаскі як в'ючна тварина]]

 • File:Siberian Husky pho.jpg Назва файлу (зображення) має бути точним (включно з великими літерами, пунктуацією і пробілами) і містити .jpg, .png чи інше розширення. (Image:, Зображення:, File: і Файл: працюють однаково). Якщо і у Вікіпедії, і у Вікісховищі є зображення з такою назвою, у статті з'явиться зображення із Вікіпедії.
 • thumb (або міні) потрібне у більшості випадків
 • alt=Білий пес в збруї грайливо тулиться до хлопчика Alt-текст призначений для випадків, коли зображення не видно; на відміну від підпису, альт-текст підсумовує те, що зображено на ньому. Він має відповідати настановам з доступності і має називати відомі події, людей та речі.
 • Сибірський хаскі як в'ючна тварина Підпис вказується останнім і розкриває значення або важливість зображення.

Див. інші можливості на сторінці uk:Довідка:Розширений синтаксис зображень. Якщо зображення не показується, навіть коли ви переконані, що з синтаксисом все гаразд, воно може бути у чорному списку.

Правила кампанії

Зображення мають бути додані у статті Вікіпедії в період з 1 липня по 31 серпня 2021.

Немає обмежень на кількість файлів, які можна використати. Але є різні категорії призів (див. нижче). Однак не спотворюйте статті Вікіпедії фотографіями. Додавайте фото лише до статті, де немає зображень.

Зображення мають бути опубліковані під вільною ліцензією або бути у суспільному надбанні. Можливі ліцензії: CC-BY-SA 4.0, CC-BY 4.0, CC0 1.0.

Учасники мають бути зареєстрованими у будь-якому проєкті Вікімедіа. Увійдіть або створіть новий обліковий запис у Вікіпедії (Ви можете створити обліковку у Вікіпедії будь-якою мовою і користуватися нею у всіх проєктах Вікімедіа). Список усіх мовних версій Вікіпедії можна знайти тут.

Погані або дуже низької якості фото загалом не є прийнятними.

 1. Підпис і опис зображення мають бути чіткими і доречними для статті.
 2. Усі додані зображення мають мати підпис, який описує, що ілюструє зображення.
 3. Зображення мають бути додати у доречні місця у статті.
 4. Не додавайте фото до статей мовами, якими ви не володієте. Користувачі, які неодноразово додають зображення без підписів, невідповідні зображення тощо, можуть бути дискваліфіковані.

В описі редагування усіх покращених зображеннями статей учасники повинні використовувати гештег #WPWP, а також пояснити суть редагування. Наприклад: «Додано зображення в картку» #WPWP". Не додавайте гештег (#WPWP) у текст статті. Детальніше: Поради з використання гештегів кампанії WPWP


Як ви хочете взяти участь у #WPWP?

Цей розділ допоможе вам визначитися з рівнем участі у кампанії. Натисніть на кнопки нижче, щоб дослідити всі способи взяти участь.

Календар кампанії

Кампанія WPWP щорічна.

 • Початок: 1 липня 2021, 00:01 (UTC)
 • Кінець: 31 серпня 2021, 23:59 (UTC)
 • Оголошення результатів: 1 жовтня 2021.

Міжнародні категорії призів

Призи для трьох переможців, які покращать фотографіями найбільше статей Вікіпедії:

 1. 1-е місце ― подарунковий сертифікат на 200 дол. США + сувеніри WPWP + диплом
 2. 2-е місце ― подарунковий сертифікат на 150 дол. США + сувеніри WPWP + диплом
 3. 3-є місце ― подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувача, які покращать аудіофайлами найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувача, які покращать відеофайлами найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Приз для користувача-новачка, які покращать фотографіями найбільше статей Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 100 дол. США + сувеніри WPWP + диплом

Спеціальні призи для арабської спільноти

Призи для трьох переможців, які покращать фотографіями найбільше статей арабської Вікіпедії:

 1. 1-е місце ― подарунковий сертифікат на 200 дол. США
 2. 2-е місце ― подарунковий сертифікат на 150 дол. США
 3. 3-є місце ― подарунковий сертифікат на 100 дол. США

Приз для користувача, які покращать фотографіями найбільше статей арабської Вікіпедії:

 • подарунковий сертифікат на 50 дол. США

Категорії призів Wiki Loves Africa

Призи для переможців, які покращать фотографіями із конкурсу Wiki Loves Africa найбільше статей Вікіпедії: Wiki Loves Africa. Враховуються зображення за усі роки WLA… але перше місце буде віддане за покращення статей будь-якою мовою, крім англійської та французької. Більше інформації та стеження тут: Wiki Loves Africa/WPWP

 1. 1-е місце ― подарунковий сертифікат на 100 дол. США
 2. 1-е — 3-є місце ― сувеніри WLA

Треба відповідати таким умовам:

 1. ви мусите додати гештеги #WLA та #WPWP в описі свого редагування
 2. ви мусите бути зареєстровані як користувач раніше січня 2021
 3. ви мусите мати хоча б 300 редагувань в основному просторі у будь-якому мовному розділі Вікіпедії до 1 червня 2021