בחירות קרן ויקימדיה/2017/נציב תלונות ועדת חלוקת הכספים/מועמדים

Info הבחירות הסתיימו ב-11 ביוני 2017. הצבעות נוספות לא תתקבלנה.
תוצאות הבחירות הוכרזו בתאריך 19 ביוני 2017. אנא שקלו להוסיף משוב ביחס לבחירות 2017 בדף זה.*#__?

דף זה מכיל רשימה של המועמדים בחירות 2017 לוועדת חלוקת הכספים. חברי ועדת הבחירות של קרן ויקימדיה, או צוות קרן ויקימדיה, יאמתו את עמידתם של המועמדים בדרישות למועמדים. צוות קרן ויקימדיה יאמת את זיהוי המועמדים, ולאחר מכן יאשר כי המועמדים עומדים בדרישות להגשת מועמדות. האימות על גבי ויקי יבוצע בדף זה. האימות שנעשה בצורה לא-מקוונת יבוצע בשלב מאוחר יותר.

הצהרות מטעם מועמדים שאינם זכאים להגיש מועמדות בבחירות אלו יאורכבו בדף משנה.

הצהרות מטעם מועמדים שפרשו יאורכבו כאן.

Kirill Lokshin (Kirill Lokshin)

Kirill Lokshin (talk meta edits global user summary CA  AE)

מידע על המועמדים
 
Presenting at WikiConference North America 2016 in San Diego
 • פרטים אישיים:
  • שם: Kirill Lokshin
  • גיל: 33
  • מיקום: Washington, DC, United States
  • שפות: en-N, ru-N, fr-1
 • חברות במיזמים:
  • חבר במיזמים מאז: 2005
  • פעילות במיזמים: en.wp, meta
הצהרת המועמד לאחר שכיהנתי בתפקיד נציב התלונות של ועדת חלוקת הכספים בשנתיים האחרונות - ולקחתי חלק במספר רב של מענקי תוכניות שנתיות של ויקמדיה, הן כמבקש והן כבוחן, יש לי את הכישורים והניסיון לטפל ביעילות בתלונות על תהליך ה-FDC.
שאלות חובה. 1. אילו היבטים בנסיון שלך יעשירו, לדעתך, את עבודת ועדת חלוקת התקציבים (FDC) ואת המלצותיה?
1.1. בנושא ניהול תכניות עבודה שנתיות, או הערכתן?
עבדתי עם תוכניות שנתיות - ומענקי תכנית שנתית - משני צדי השולחן. במסגרת תפקידי בחבר הנאמנים של ויקימדיה, עבדתי בצורה נרחבת עם תהליך התכנון השנתי של השלוחות, הכנת תוכניות שנתיות ויישומי מענקים קשורים, וכן במסגרת הליך היגוי תוכניות כחלק מביצוע תוכניות אלו. יחד עם זאת, כיהנתי גם בוועדת המענקים לתכניות שנתיות פשוטות, שם ניתנה לי ההזדמנות להעריך תוכניות שנתיות של ארגונים רבים במסגרת ויקימדיה.
1.2. בנושא מתן מענקים?
אני משתתף מזה זמן רב בעולם של מענקי ויקימדיה, לאחר שלקחתי חלק בוועדה המייעצת של המענקים, בוועדת המענקים הפרטית, בוועדת המענקים לתכניות שנתיות פשוטות, ובוועדת המענקים לפרויקטים. כתוצאה מכך, אני מכיר היטב את תוכניות המענקים של התנועה, את ציפיות המשתתפים, ואת שיטות העבודה המומלצות.

2. איך אתה מבין את תפקידו של נציב התלונות?

נציב התלונות מקבל ומתעד תלונות ומשובים אחרים על תהליך ה-FDC מהמשתתפים ומאחרים. בנוסף, נציב תלונות הציבור זמין כדי לסייע למועצה ול-FDC בבדיקת תלונות פורמליות כאשר מתבקשת הערכה עצמאית.

3. מהן תלונות אפשריות על תהליכי העבודה של ועדת חלוקת התקציבים (FDC) שלדעתך אפשר לתעד בעזרת תפקיד הנציב, וכיצד בדעתך להתמודד איתן?

במהלך השנתיים שבהן אני משמש כנציב התלונות של ועדת חלוקת הכספים, לא קיבלתי בפועל תלונות כלשהן; אף שזה בהחלט הפך את הכהונה שלי לדי משעממת, אני חושב שזה בהחלט מעיד על המקצועיות של כל המעורבים בתהליך, כולל חברי הוועדה, צוות קרן ויקימדיה התומכים בהם, ומקבלי מענק רבים ברחבי העולם. עם זאת, בשעה שארגונים נוספים עתידים להיכנס לתהליך ה-FDC בשנים הקרובות, תמיד יש את האפשרות כי תלונה תועלה, בין אם עקב בלבול או אי-הבנה בין בעלי העניין השונים, או עקב עניין קצת יותר רציני. תפקידו של נציב התלונות הוא להיערך לקראת התרחשות מקרה שכזה, ולהגיב במהירות וביעילות במידה ואכן יתרחש.
אימות האימות מתבצע על ידי ועדת הבחירות, או על ידי חבר צוות בקרן ויקימדיה.
זכאות:   אומת
אומת על ידי: KTC (talk) 23:06, 27 May 2017 (UTC)[reply]
זיהוי:   אומת
אומת על ידי: Jalexander--WMF 07:28, 27 May 2017 (UTC)[reply]