Ukrajinský mesiac kultúrnej diplomacie 2022

This page is a translated version of the page Ukraine's Cultural Diplomacy Month 2022 and the translation is 100% complete.

Ukrajinský mesiac kultúrnej diplomacie 2022

17. február – 17. marec    

[Sociálne médiá: #UCDMonth] · [Odkaz na túto stránku: ucdm.wikimedia.org.ua]    Vitajte na stránke pisateľskej súťaže, ktorá si kladie za cieľ zlepšiť pokrytie ukrajinskej kultúry na Wikipédii!
 • O čo ide? Ukrajinský mesiac kultúrnej diplomacie je verejná pisateľská súťaž, ktorej cieľom je vytvoriť nové a zlepšiť jestvujúce články o kultúre a obyvateľoch Ukrajiny v čo najväčšom množstve jazykových verzií Wikipédie. Organizátori tejto výzvy vytvorili zoznam článkov, na ktoré sa odporúčajú zamerať. Najaktívnejší účastníci budú odmenení cenami.
 • Kedy súťaž prebieha? Od 17. februára 2022 00:01 svetového času (UTC), resp. 01:01 stredoeurópskeho času (SEČ) do 17. marca 2022 23:59 UTC, resp. do 18. marca 2022 01:59 SEČ.
 • Ako sa zúčastniť? Postup zapojenia sa do súťaže je jednoduchý:
  1. Vyberte si článok, na ktorom chcete pracovať.
  2. Získajte body za Vašu prácu.
  3. Snažte sa dosiahnuť čo najviac bodov.
  4. Získajte odmenu za Vaše príspevky!
 • Kto sa môže zapojiť? Ktorýkoľvek redaktor Wikipédie s vlastným účtom na ktorejkoľvek jazykovej verzii Wikipédie je vítaný podieľať sa na písaní alebo prekladaní článkov o ukrajinskej kultúre. Na to, aby ste sa zúčastnili súťaže sa prosím zapíšte do tohto zoznamu účastníkov.
 • Prečo súťaž prebieha? Podujatie organizuje Wikimedia Ukrajina v spolupráci s Ukrajinským inštitútomMinisterstvom zahraničných vecí Ukrajiny. Wikipédii zatiaľ chýba mnoho článkov týkajúcich sa rôznych tém, pričom našim zámerom je zlepšiť jej obsah týkajúci sa kultúrnych reálií príznačných pre Ukrajincov. Skvalitnenie pokrytia ukrajinskej kultúry na Wikipédii vnímame ako dôležitý krok k tomu, aby naši čitatelia získali vysokokvalitné informácie.