2015 Strateegia/Kogukonna konsultatsioon/Taust

This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia Foundation/2015/Community consultation/Background and the translation is 100% complete.

Taust

WMF'i jooksul oleme me hiljuti võtnud initsiatiivi uuendada oma strateegilist suunda, et kindlustada, et me jätkame parimal viisil opereerimist, täitmaks Wimimedia visiooni.

Nagu Sa teada võid, 2009. aastal koostas Wikimedia Foundation viieaastase strateegia Wikimedia edasimineku tähelepandava kogukonnaga ja meeskonna panuste jaoks.


2009. aasta Strateegiline Plaan oli väga lai ja hõlmav. See kajastas Wikimedia Edasiliikumise põhiprobleeme ja miljoneid inimesi, kes sellest osa on. Tegelikult oli WMF'il raskusi keskendumise ja prioritiseerimisega oma päevast päeva tegevustega seoses Plaaniga. 2012. aasta “Kitseneva Fookuse” teadaanne oli sõna otseses mõttes püüe kahandada WMF'i fookust, et see saaks olla Liikumise toetamisel effektiivsem. Nüüd on aeg ümber mõelda ja uuendada Strateegilist Plaani ja Kitseneva Fookuse otsust.


2015. aastal arendab WMF uut strateegilist protsessi. Selle asemel, et projekteerida viieaastast dokumenti tervele liikumisele alustame me midagi, mis saav edasise strateegilise küsitluse, hindamise ja joondumise distsipliiniks. See nobedam, kohandatavam protsess informeerib ja uuendab otseselt meie prioriteete ja eesmärke ja aitab meil hoida strateegilist kurssi, mis on kooskõlas Wikimedia visiooniga, toetab Wikimedia projekte ja on tundlik ülemaailmsele muutusele.


Kogukonna konsultatsiooni "Strateegiline visualiseerimine" on esimene samm meie uues strateegilises protsessis. See on meile võimalus avastada kuus, mida tulevik toob Wikimedia Liikumisele ja projektidele. Me õpime neid Teie ideedest ja kasutame neid oma strateegilise mõtlemise täiustamiseks. Pärast seda me määrame WMF'i Strateegilise Suuna, mida me teiega 2015. aasstal jagame. See Strateegiline Suund juhatab meid oma kogukonna toetusele, konstrueerimisele, toetuste andmisele ja tulutõstmisele ja seda täiustatakse iga-aastaselt. Me võime samuti spetsiaalsetele küsimustele välja ulatuda (näiteks, seotud tehnoloogia või annetustele), mis samuti aitavad meil toetada oma strateegilist plaani.