Monitorovací tým pro malé Wiki

This page is a translated version of the page Small Wiki Monitoring Team and the translation is 100% complete.
Zkratka:
SWMT

Monitorovací tým malých Wiki (anglicky SWMT) je skupina Wikimediánů, kteří pomocí IRC a ostatních nástrojů kontrolují vandalismus, vkládání spamu nebo trollování na malých Wiki. Existuje také několik robotů, které reportují jakékoliv podezřelé editace na těchto Wiki. Tyto informace jsou zasílány členům SWMT. Pokud chcete týmu pomoci, stačí se jen přihlásit na kanál #cvn-swpřipojit se na IRC. Také můžete editovat seznam uživatelů níže na této stránce a zapsat se tak mezi členy tohoto týmu.

Definice "malé"

Slovo "malých" ve větě "Monitorovací tým malých Wiki" může být interpretováno velmi široce. Ačkoliv roboti na IRC monitoringu považují wiki s méně než 10 000 články za malé wiki, nelze o každé takové wiki říci, že je malá. Nejlépe je monitorovat co nejvíce Wiki, jen takto můžeme efektivně koordinovat akce pro zastavení spammerů a vandalů, kteří mohou poškozovat masově mnoho Wiki nebo naopak cílit na malé Wiki, protože si myslí, že nebudou odhaleni.

Každopádně se nemusíte cítit ohrožení, pokud některý z členů týmu revertuje vandalismus na vaší Wiki. Děláme to z důvodu péče o vaší Wiki, nikoliv protože bychom si mysleli, že je mrtvým projektem.

Jak monitorovat malou wiki

  1. Sledujte poslední změny na malých Wiki pomocí IRC. Pro další informace se podívejte na Small Wiki Monitoring Team/IRC nebo použijte nástroj SWViewer.
  2. Ohlašujte stránky, které je nutno smazat, na Globální správci/Žádosti.
  3. Revertujte vandalismy.
  4. Ohlašujte odkazový spam na spam blacklist.
  5. Seznam malých Wiki naleznete zde.

Globální práva

Jakýkoliv dobře smýšlející uživatel může být členem SWMT. Přesto se hodí globální oprávnění. Tato oprávnění jsou známa jako globální správce a globální rollback. Mějte však na paměti že kandidáti pro tyto pozice by měli mít signifikantní zkušenosti v SWMT.

Uživatelský box

Členové SWMT musí mít vytvořenou uživatelskou stránku na Metě, která se zobrazí na projektech, kde editují. Zvažte také umístění Babelu na vaší uživatelské stránce.

Můžete si na své stránky vložit následující uživatelský box napsáním {{User SWMT}}:

 This user is a member of the Small Wiki Monitoring Team.

Viz též