Zespół Monitorujący Małe Wiki

This page is a translated version of the page Small Wiki Monitoring Team and the translation is 79% complete.
Outdated translations are marked like this.
Skrót:
SWMT

Zespół Monitorujący Małe Wiki (Small Wiki Monitoring Team, SWMT) to grupa wikimedian, którzy, używając IRC i innych narzędzi, obserwują małe wiki pod kątem wandalizmów, spamu i trollingu. Jest też kilka botów, które zgłaszają podejrzane edycje wykonane na wiki obserwowanych przez SWMT. Aby uzyskać pomoc, wejdź na ircowy kanał #cvn-swpołącz. Możesz też dopisać się do poniższej listy członków SWMT.

Definicja „małych”

„Małe” w nazwie Zespół Monitorujący Małe Wiki należy interpretować szeroko. Chociaż boty na IRC obserwują większość wiki mających mniej niż 10 tysięcy artykułów, nie znaczy to, że są one małe i nieistotne. Chcemy obserwować tak dużo wiki, jak tylko możemy, aby z powodzeniem powstrzymywać spamerów i wandali, którzy szkodzą na wielu wiki en masse albo obierają za cel małe wiki, ponieważ myślą, że tam mogą w ogóle uniknąć wykrycia.

Prosimy, nie czuj się urażony, jeżeli jeden z naszych użytkowników zrewertuje wandalizm na twojej wiki, działając jako członek SWMT. Działamy, ponieważ dbamy o twoją wiki, a nie dlatego, że myślimy, że to obrzeża Wikimediów.

Jak obserwować małe wiki

  1. Patroluj ostatnie zmiany na małych wiki via IRC. Szczegóły na Small Wiki Monitoring Team/IRC.
  2. Zgłaszaj wandali i strony do usunięcia na Steward requests/Miscellaneous.
  3. Rewertuj wandalizmy.
  4. Zgłaszaj spamowe linki na Spam blacklist.
  5. Lista stron oczekujących na ekspresowe skasowanie na małych wiki jest tutaj.
  6. Lista małych wiki jest tutaj.

Uprawnienia globalne

Każdy zaufany użytkownik może zostać członkiem SWMT. Pomocne może być posiadanie globalnych uprawnień, takich jak globalnego administratora czy globalnego wycofującego edycje. Zauważ, że od kandydatów na tych globalnych uprawnionych oczekuje się posiadania znaczącego doświadczenia w zespole SWMT.

Userbox

Members of SWMT are requested to create a global user page at Meta, which will show on the wikis where they are editing. Consider using a Babel tag on your user page.

Możesz wstawić userbox na swoją stronę użytkownika, wpisując {{User SWMT}}.

 This user is a member of the Small Wiki Monitoring Team.

Zobacz też