Fundraising 2010/Sue Appeal/pl


 • Przeczytaj:
  osobisty apel
  Sue Gardner, dyrektora wykonawczego Wikimedia Foundation
 • Przeczytaj:
  pilny apel
  Sue Gardner, dyrektora wykonawczego Wikimedia Foundation
 • Wiadomość od Sue Gardner, dyrektora wykonawczego Wikimedia Foundation
 • „Wikipedia działa tylko w praktyce, w teorii to kompletna katastrofa.”

  To słowa jednego z wolontariuszy, wypowiedziane w roku 2006, gdy Wikipedia była już powszechnie znana. Są one ciągle aktualne. Zwariowane idee, takie, jak stworzenie Wikipedii – wielojęzycznej encyklopedii tworzonej przez wolontariuszy z całego świata – wydają się niemożliwe do zrealizowania.

  Wikipedia ma już dziesięć lat. Ciągle jest pisana i edytowana w 100 procentach przez wolontariuszy, a nowi użytkownicy ciągle przyłączają się do projektu. Ciągle jest też w 100 procentach niezależna i wolna od jakichkolwiek reklam.

  Wikipedia jest piątą wśród najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie. Każdego miesiąca odwiedza ją ponad 400 milionów czytelników. By dostęp do Wikipedii był nadal darmowy, osoby korzystające z Wikipedii muszą wesprzeć ją swoimi darowiznami.

  Udało nam się zgromadzić połowę potrzebnej sumy – musimy zebrać jeszcze 8 milionów dolarów amerykańskich. Gdyby każdy użytkownik Wikipedii ofiarował 1 dolara, osiągnęlibyśmy nasz cel w zaledwie parę godzin. Niestety nie każda osoba zdecyduje się lub może sobie pozwolić na to, by stać się darczyńcą.

  Wierzę jednak, że znajdzie się wystarczająco wiele takich osób, które wspomogą nas swoją darowizną – może to być 5 dolarów, 20 euro, 50 złotych albo jakakolwiek kwota, którą możesz się podzielić, by Wikipedia pozostała wolna i niezależna. Czy jesteś jedną z nich?

  Serdecznie dziękuję,

  Sue Gardner

  Dyrektor wykonawczy
  Wikimedia Foundation