Fundraising 2010/Sue Appeal/cs


 1. Přečtěte si prosím:
  osobní výzva
  od ředitelky nadace Wikimedia Sue Gardnerové
 2. Přečtěte si prosím:
  naléhavá výzva od
  ředitelky nadace Wikimedia Sue Gardnerové
 3. Od ředitelky nadace Wikimedia Sue Gardnerové
 4. Zdrojový text:

„Wikipedie funguje jen v praxi. Teoreticky je to totální katastrofa.“

To řekl jeden dobrovolník, když se jméno Wikipedie teprve stávalo v roce 2006 známou značkou. Platí to stále: Bláznivý nápad jako Wikipedie – encyklopedie s mnoha miliony článků tvořená dobrovolníky po celé zeměkouli – by měl být neproveditelný.

Wikipedii je teď deset let. Stále ji ze 100 % píší a editují dobrovolníci, protože do projektu nikdy nepřestali přicházet noví lidé. A stále je 100% nezávislá a bez reklam.

Jsme teď web číslo pět na celém světě, s více než 400 miliony čtenářů měsíčně. Jediný způsob, jak ho budeme schopni udržet svobodný a hladce fungující, je přesvědčit více čtenářů, aby se stali dárci.

Právě teď jsme uprostřed naší každoroční sbírky. Potřebujeme získat ještě osm milionů dolarů. Pokud by každý z našich čtenářů daroval jeden dolar, naše sbírka by skončila během čtyř hodin. Ale ne každý může nebo chce pomoci a to je v pořádku.

Věřím, že je na světě víc než dost lidí, kteří Wikipedii podpoří darem 20 dolarů, 30 euro, 500 korun nebo čímkoli, čím mohou pomoci udržet Wikipedii bezplatnou a nezávislou. Jste jedním z nich?

Děkuji mnohokrát,

Sue Gardnerová

výkonná ředitelka
Wikimedia Foundation