Fundraising 2010/Lilaroja Appeal/pl


Lilaroja

edit
  • Przeczytaj
  • osobisty apel
  • wikipedystki Lilaroi
  • Wiadomość od wikipedystki Lilaroi

Dolar, liścik miłosny i złamane serce.

Jako wolontariuszka pracująca w Wikimedia Foundation w San Franciso czytam wiele e-maili i listów, które ludzie przysyłają nam w związku z doroczną zbiórką funduszy.

Szybko można się przekonać, że ludzie nie ofiarowują jedynie swoich pieniędzy, przesyłają również wyrazy swojej miłości. Czasem jest to list dziecka, które z radością ofiarowuje dolara ze swojego skromnego kieszonkowego. Innym razem czek z dołączoną karteczką, na której jest napisane KOCHAM WIKIPEDIĘĘĘĘĘ!!! Czasami wiadomości trudno jest odczytać.

Nigdy nie zapomnę listu od rodziców, których syn zmarł w wyniku rzadkiej choroby. Przekazali swoją darowiznę jako wyraz wdzięczności za to, że istnieje w Wikipedii artykuł informujący ludzi o istnieniu choroby, która odebrała im syna.

Wikipedia jest ważna na wiele różnych sposobów dla tych, którzy z niej korzystają. Cokolwiek znaczy dla Ciebie, jesteś częścią wyjątkowej społeczności. Ponad 400 milionów ludzi korzysta z Wikipedii i jej projektów siostrzanych każdego miesiąca – to prawie jedna trzecia użytkowników Internetu na całym świecie.

O tej porze roku członkowie całej społeczności Wikipedii zbierają się razem, by wesprzeć nasze wspólne przedsięwzięcie poprzez swoje darowizny. Może to być 20 dolarów, 30 euro, 4000 jenów albo jakakolwiek kwota, którą możesz się podzielić, aby dostęp do Wikipedii był nadal darmowy.

W ten sam sposób w jaki budujemy Wikipedię, poprzez pojedyncze słowa, możemy ją utrzymać w dobrej formie i sprawić, by rozkwitała, dzięki pojedynczym darowiznom.

Mam nadzieję, że uznasz ten moment za właściwy, żeby przesłać Wikipedii swoje wyrazy sympatii.


Dziękuję,

Lilaroja

Oliva (Hiszpania)