Fundraising 2010/Lilaroja Appeal/cs


Lilaroja

edit
  • Přečtěte si:
  • Osobní výzva
  • od autorky Wikipedie Lilarojy
  • Vzkaz od autorky Wikipedie Lilarojy

Dolar, vzkaz z lásky a zlomené srdce.

Jako dobrovolnice pracující v San Francisku pro nadaci Wikimedia Foundation čtu spousty e-mailů a dopisů, které lidé píšou, když probíhá naše letošní kampaň získávání finanční podpory.

V tom okamžiku si uvědomíte, že lidé nedávají jen své peníze, ale že nám posílají svou lásku. Dítě, které radostně daruje jeden dolar ze svého malého kapesného. Další šek má nalepenou cedulku I LOVE WIKIPEDIAAAAA!!! Někdy je vzkazy těžké číst.

Nezapomenu na to, co jsem se dozvěděla od rodičů, jejichž syn zemřel na vzácnou nemoc. Přispěli Wikipedii jako dík za to, že obsahuje článek informující ostatní o existenci nemoci, která vzala život jejich synovi.

Wikipedie znamená pro nás, kdo ji užíváme, nejrůznější věci. Ať už je váš osobní vztah jakýkoli, jste součástí jedné magické komunity. Více než 400 milionů lidí užívá Wikipedii a její sesterské projekty každý měsíc – téměř třetina světa připojeného k Internetu.

Teď je ta část roku, kdy lidé z celého společenství Wikipedie spojují své síly a pomáhají udržet náš společný podnik darem dvaceti liber, třiceti euro, čtyř tisíc jenů nebo čímkoli, co si mohou dovolit, aby Wikipedie zůstala svobodná a otevřená.

Stejně tak, jak slovo za slovem budujeme Wikipedii, tak ji můžeme dar za darem udržet zdravou a prospívající.

Doufám, že právě teď pomůžete a pošlete Wikipedii kousek své lásky.

Děkuji,

Lilaroja Oliva, Španělsko