Fund drives/2005/Q4 planning/Translations/Fundraising drive letter - tr

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) edit


Bilgi güçtür. Onun ücretsiz kalmasına yardımcı olun!

Wikimedia Vakfı ve onun, zamanı ve deneyimi ile katkıda bulunan on binlerce katılımcısı, bilginin güç olduğunu ve onun ücretsiz olması gerektiğini düşünüyor.

Sizler gibi cömert insanlardan gelen destek sayesinde Wikipedia, insanlık tarihinin en büyük ansiklopedisi oldu. Sadece bir kaç yıl önce, wikipedia.org, ilk en büyük 10.000 site arasında bile değilken, sadece geçen ay, 2,5 milyondan fazla tıklanan sayfaları ile ilk 30 site içine girdi. İnternetteki her 200 kişiden biri herhangi bir anda wikipedia.org'da idi geçtiğimiz sene. Şu anda bu sayı 4 katına çıktı ve bir dahaki sene de böyle olması bekleniyor. Sizin yardımınızla, gelecek sene on milyonlarca kişi Wikipedia ve onun kardeş projelerini kullanacak.

Okuyucu sayısının üssel olarak büyüyebilmesi için bütçemiz 2003 yılında $15.000'dan, 2004'de $125,000'a ve bu sene de yıllık $700,000'a yükseldi. Gelecek sene, Wikimedia Vakfı, artan bu ilgiye karşılık verebilmek, yazılım ve metotlarımızı iyi kalitede içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek, ve herkese ücretsiz bilgi sunma hedefimize durmaksızın yürüyebilmek için milyonlar harcamayı düşünmektedir. Bu biraz ürkütücü görünse de, 5 seneden az bir sürede dünyanın en büyük ansiklopedisini yaratmak ta aynı derecede zor görünüyordu. Bunu sizlerin yardımı ile yapabiliriz.

Wikipedia ve kardeş projeleri, yalnızca siz kullanıcılarının zamanlarını ve emeklerini gönüllü olarak vermeleri ve ekonomik olarak yardım etmeleri ile varolmaktadır. Küçük düzenlemeler bile içeriğin gelişmesine büyük faydalar sağlamaktadır. Bizim beklediğimiz ortalama bağış yaklaşık 20$'dır. Küçük miktarların bile yararı büyüktür.

Şimdi sizlerden yardımlarınızı bekliyoruz. Büyümeye ve gelişmeye devam etmemiz sizlerin yardımlarıyla olacaktır. Yapacağınız yardımları istediğiniz para birimi ile yapabilir ve Amerika'da vergi indiriminde kullanabilirsiniz. Almanya ve Fransa'da, yerel Wikimedia kuruluşlarına yapılan yardımlar da vergi indiriminden yararlanabilir. Yerel Wikimedia kuruluşlarına yapılan yardımlar Wikimedia Vakfınca doğrudan kullanılmasa da, genel amacımıza ulaşmamıza yardım edecektir.

Şimdi dünyaya ücretsiz bilgi vermenin zamanı.

Cömertliğinizden dolayı teşekkür ederiz.

Jimmy Wales, Florence Devouard, Angela Beesley, ve Wikimedia Takımının geri kalanı.

Not: Bu bağış kampanyası, 16 Aralık Cuma günü başlamış olup 6 Ocak Cuma günü sona erecektir.