Fund drives/2005/Q4 planning/Translations/Fundraising drive letter - cs

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) editVědění je síla. Pomozte uchovat ho svobodné.

Nadace Wikimedia a desítky tisíc dobrovolníků, kteří přispívají svým časem a zkušenosti do jejích projektů, věří, že vědění ja síla a že by nejen mělo, ale musí zůstat svobodné.

Štědrá podpora od lidí jako VY pomůže Wikipedii stát se největší encyklopedií na světě. Jen před několika málo lety nebyla doména wikipedia.org ani mezi 10 000 nejnavštěvovanějších webů; nyní je mezi 30 s více než 2,5 miliardami zobrazených stránek jen za listopad 2005. Asi půl procenta uživatelů Internetu hledalo informace v doméně wikipedia.org někdy během minulého roku. Tento rok jich je čtyřikrát víc a předpokládáme podobný nárůst pro rok 2006. S Vaší pomocí budou používat Wikipedii a její sesterské projekty další desítky milionů lidí.

Abychom obsloužili exponenciálně rostoucí čtenářstvo, náš rozpočet se zvýšil z $15 000 v roce 2003, přes $125 000 v roce 2004, až na $700 000 tento rok. V následujícím roce nadace Wikimedia očekává, že utratí miliony, abych držela krok s rostoucími požadavky a pokračovala v práci ke svému cíli, svobodné encyklopedii pro každého. Možná to číslo někoho poleká, ale podobně zněl i plán stvořit největší světovou encyklopedii během pěti let. S Vaší pomocí jsme přitom schopni ho splnit.

Wikipedie a její sesterské projekty existují jen díky příspěvkům: příspěvkům editorů, kteří poskytují čas a snahu, a příspěvkům sponzorů, kteří pomáhají finančně. Stejně jako mnoho malých editací vytváří článek, každý malý dar pomáhá šířit obsah. Průměrná výše příspěvků bývá $20. I malý příspěvek pomůže.

Obracíme se k Vám v tomto svátečním čase, abyste nám pomohli našich cílů dosáhnout. Jsou to Vaše příspěvky, které nám dovolují růst a zlepšovat se. Příspěvky mohou být v měně dle Vaší volby a v USA jsou daňově odečitatelné. Příspěvky pro národní pobočky v Německu a Francii (Wikimedia Deutschland, Wikimedia France) lze v příslušných zemích snížit základ daně. Právě teď je příležitost pomoci posílit svět svobodných znalostí.

Děkujeme Vám za Vaši štědrost!

Jimmy Wales, Florence Devouardová, Angela Beesleyová a další z týmu Wikimedia


Poznámka: Tato kampaň bude probíhat od pátku 16. prosince 2005 do pátku 6. ledna 2006.