Fund drives/2005/Q4 planning/Translations/Fundraising drive letter - sk

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) editVedomosti sú sila. Pomôžte uchovať ich slobodné.

Nadácia Wikimedia a desiatky tisíc dobrovoľníkov, ktorí prispievajú svojim časom a skúsenosťami do ich projektov, veria, že vedomosti sú sila a že by nie iba mali, ale musia zostaľ slobodné.

Štedrá podpora od ľudí ako VY pomôže Wikipédii stať sa najväčšou encyklopédiou na svete. Iba pred niekoľkými rokmi nebola doména wikipedia.org ani medzi 10 000 najnavštevovanejšími stránkami; teraz je medzi 30 s viac ako 2,5 miliardami zobrazených stránok iba za november 2005. Počas minulého roka asi pol percenta používateľov Internetu hľadalo informácie v doméne wikipedia.org. Tento rok ich je štyrikrát viac a predpokladáme podobný nárast pre rok 2006. S Vašou pomocou budú používať Wikipédiu a jej sesterské projekty ďalšie desiatky miliónov ľudí.

Aby sme obslúžili exponenciálne rastúce množstvo čitateľov, náš rozpočet sa zvýšil z $15 000 v roku 2003, cez $125 000 v roku 2004, až na $700 000 tento rok. V nasledujúcom roku nadácia Wikimedia očakáva, že utratí milióny, aby držela krok s rastúcimi požiadavkami a pokračovala v ceste za svojim cieľom, slobodnú encyklopédiu pre každého. Možno sa niekto toho čísla zľakne, ale podobne znel aj plán počas piatich rokov vytvoriť najväčšiu svetovú encyklopédiu. S Vašou pomocou sme pritom schopní ho splniť.

Wikipédia a jej sesterské projekty existujú iba vďaka príspevkom: príspevkom redaktorov, ktorí poskytuju čas a snahu, a príspevkom sponzorov, ktorí pomáhajú finančne. Rovnako ako veľa malých editácií vytvára článok, každý malý dar pomáha šíriť obsah. Priemerná výška príspevkov je 20 $. Aj malý príspevok pomôže.

Obraciame sa na Vás v tomto sviatočnom čase, aby ste nám pomohli dosiahnúť naše ciele. Sú to Vaše príspevky, ktoré nám dovošľujú rásť a zlepšovať sa. Príspevky môžu byť podľa Vašej voľby a v USA sú daňovo odčítateľné. O príspevky pre národné pobočky v Nemecku a Francúzsku (Wikimedia Deutschland, Wikimedia France) možno v príslušných krajinách znížiť základ dane. Práve teraz je príležitosť pomôcť posilniť svet slobodných znalostí.

Ďakujeme Vám za Vašu štedrosť!

Jimmy Wales, Florence Devouardová, Angela Beesleyová a ďalší z tímu Wikimedia


Poznámka: Táto kampaň sa prebieha od piatku 16. decembra 2005 do piatku 6. januára 2006.