Fund drives/2005/Q3 planning/Translations/Fundraising drive letter - cs

(ang) (ar) (ast) (bg) (br) (ca) (cs) (cy) (da) (de) (en) (el) (eo) (es) (et) (fi) (fr) (gl) (hu) (he) (ia) (id) (it) (ja) (ko) (ml) (nap) (nl) (nn) (pl) (pt) (ro) (ru) (sc) (sk) (sl) (sh) (sr) (su) (sv) (th) (tr) (vi) (ua) (wa) (zh) edit


Vědění je síla. Pomozte uchovat ho svobodné.

Nadace Wikimedia a všechny její projekty rostou tempem, o jakém jsme ani nesnili. Jen Wikipedia.org má 800 milionů zobrazení stránek denně, což ji řadí mezi 50 nejnavštěvovanějších serverů na webu. To znamená, že lidé z celého světa se obracejí na naše projekty – Wikipedie, Wikiknihy, Wikinews, Wikcionář, Wikisource, Wikicitáty a Wikimedia Commons – jako na spolehlivý zdroj informací a vědomostí.

Naše projekty pokračují v rychlém růstu, a to díky všem přispěvatelům a uživatelům, kteří věří, že vědění je síla a mělo by zůstat svobodné a volně dostupné. K dosažení tohoto cíle potřebujeme Vaši pomoc. Musíme přidávat stále více serverů, abychom stačili rostoucím požadavkům. Je třeba hradit hostování serverů, cestovní náklady a základní kancelářské a administrativní výdaje. Potřebujeme zásadní změny v softwaru MediaWiki, na kterém běží naše projekty v mnoha jazycích, aby zůstaly rychlé, snadno přístupné a bez reklam.

Obracíme se opět na Vás, abyste nám to pomohli uskutečnit. Vaše finanční příspěvky nám umožňují pokračovat v růstu a zlepšování obsahu. Aby nadace Wikimedia pokryla náklady jen v tomto čtvrtletí, potřebuje více než 200 000 dolarů. Vypadá to jako velká částka, ale i malý příspěvek pomůže – většina příspěvků činí 20 dolarů nebo méně. Příspěvky mohou být v měně dle Vaší volby. V USA a Německu je lze odečíst z daní. Děkujeme Vám za Vaši štědrost!

Jimmy Wales a tým Wikimedia

Poznámka: Tato kampaň bude probíhat od pátku 19. srpna do pátku 9. září 2005.