Вибори до Фонду Вікімедіа - 2013
The election ended 22 June 2013. No more votes will be accepted. The results were announced on 24 June 2013. |
Процес
Вибори до Фонду Вікімедіа — 2013 пройдуть з 8 по 22 червня 2013 року. Члени вікімедійної спільноти мають можливість обрати кандидатів на такі три посади:
- Три кандидати до Піклувальної ради на дворічний термін до 2015 року. Піклувальна рада - вищий керівний орган Фонду Вікімедіа, неприбуткової організації 501(c)(3), зареєстрованої у США. Фонд Вікімедіа управляє багатьма проектами, у тому числі Вікіпедією та Вікісховищем.
- Два кандидати у Комітет з розподілу коштів (FDC) Ради на дворічний термін.
- Один кандидат на посаду омбудсмена Комітету з розподілу коштів на дворічний термін.
Вибори проводяться таємно за допомогою програмного забезпечення SecurePoll. Голоси зберігаються в таємниці і ніхто з Виборчої комісії, Ради або співробітників Фонду не мають до них доступу. Ключем шифрування для виборів займається незалежна третя сторона; після активації вибори зупиняються. Деякі особисті дані виборців (наприклад, IP-адреса, агент користувача та інші дані, які по суті аналогічні даним, які можна отримати за допомогою інтерфейсу CheckUser) доступні обмеженій кількості людей, які перевіряють та підраховують голоси (Виборча комісія). Виборці голосують за системою За/Утримуюсь/Проти. Після підрахунку голосів кандидати будуть упорядковані за процентом підтримки, який визначається як відношення кількості голосів підтримки до загальної кількості голосів за кандидата (голоси "Утримуюсь" не враховуються). Кандидати з найвищими процентами підтримки будуть рекомендовані Піклувальною для призначення на посаду.
Виборча комісія оголосить результати до 28 червня 2013 року. Також будуть доступні детальні результати виборів.
Інформація для виборців
Вимоги
- Користувачі
Ви можете проголосувати з будь-якого свого облікового запису на проектах Вікімедіа. Ви можете проголосувати лише один раз, не зважаючи на кількість облікових записів, які у вас є. Щоб проголосувати, Ваш обліковий запис має відповідати таким вимогам:
- не бути заблокованим більше. ніж на одному проекті;
- не бути заблокованим на проекті, з якого Ви голосуєте;
- не бути ботом;
- мати не менше 300 редагувань до 15 квітня 2013 року у всіх проектах Вікімедіа (редагування в кількох проектах можуть сумуватись, якщо Ви використовуєте глобальний обліковий запис);
- мати не менше 20 редагувань між 15 грудня 2012 року та 30 квітня 2013 року.
- Розробники
Розробники можуть голосувати, якщо вони:
- є адміністраторами серверу Вікімедіа з правом доступу через shell-інтерфейс; або
- мають право збереження коду ("commit access") і включили в git хоча б один фрагмент свого коду з 1 травня 2012 до 30 квітня 2013 року.
- Штатні працівники та співробітники по контрактах
Теперішні працівники Фонду Вікімедіа та працівники по контрактах можуть голосувати, якщо вони працювали у Фонді станом на 30 квітня 2013 року.
- Члени Ради та консультативного комітету
Право голосувати мають теперішні та колишні члени Піклувальної ради та консультативного комітету.
Інформація для кандидатів
Усі кандидати повинні відповідати вимогам для виборців та спеціальним вимогам для обраної посади. Одній особі не дозволяється подавати декілька кандидатур на різні посади.
- Перейдіть сюди для отримання інформації про кандидатів у Раду директорів.
- Перейдіть сюди для отримання інформації про кандидатів у Комітет з розподілу коштів.
- Перейдіть сюди для отримання інформації про кандидатів на посаду омбудсмена Комітету з розподілу коштів.
Організація
Важливі дати
- 24 квітня - 17 травня 2013: прийняття запитів від кандидатів
- 17 травня 2013: крайні терміни для подання інформації, що засвідчує особу (якщо матеріали будуть надіслані пізніше або будуть неповними, то запит буде відхилений)
- 08-22 червня 2013: голосування
- 23-25 червня 2013: підрахунок голосів
- 25-28 червня 2013: публікація результатів
Якщо Ви маєте право голосу:
- Прочитайте презентації кандидатів та вирішіть, за кого будете голосувати.
- Перейдіть на вікі-сторінку "Special:SecurePoll" на одному з проектів, з якого Ви можете голосувати. Наприклад, якщо Ви найактивніші у проекті meta.wikimedia.org, перейдіть за цим посиланням meta.wikimedia.org/wiki/Special:SecurePoll.
- Дотримуйтесь інструкцій на тій сторінці.
Все ще є проблеми з голосуванням? Натисніть сюди.