Вікімедіа Швейцарія

This page is a translated version of the page Wikimedia CH and the translation is 78% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia CH
Verein zur Förderung Freien WissensAssociation pour l’avancement des connaissances libresAssociazione per la promozione della conoscenza libera

Вікімедіа Швейцарія — це регіональне відділення Фонду Вікімедіа, яке здійснює свою діяльність на території Швейцарії. Воно було засноване 14 травня 2006 року. Див. статут. Вікімедіа Швейцарія була визнана як благодійна організація кантональними податковими органами у Швейцарії.

Вікімедіа Швейцарія

Швейцарія
Location Швейцарія
Country codeCH
Founding date14 квітня 2006
Official language(s)
Other language(s)
Websitehttps://www.wikimedia.ch/en/
Mailing listWikimediach-l
Libera.Chat#wikimedia-chзайти
FacebookWikimediaCH

Підтримка спільноти

Календар

Гранти

Стипендії

Політики

Події

Дії/Календар

 • Календар може оновлюватись і персоналом, і волонтерами та має на меті представлення подій у всій Швейцарії, незалежно від мови.
 • Цей календар участі може оновлюватись і персоналом, і волонтерами та має на меті представлення подій, що відбуваються у всій Швейцарії, незалежно від мови.

Минулі заходи

Фотознімки з минулих вікізаходів та вікізустрічей у Швейцарії можна переглянути тут.

Звіти

Розсилки новин

Вікімедіа CH публікує щомісячні розсилки новин трьома мовами, офіційними в Швейцарії, а також англійською.

To subscribe, please go to our website, choose your preferred language, fill in and submit the subscription form.

Програми

Освіта

Школи за заклади вищої освіти

#theLab

 
#theLab Локарно.

2019 року Вікімедіа Швейцарія розпочала партнерство з факультетом Педагогії Локарно щодо серії подій, повязаних з воркшопами для вчителів та їх учнів. Воркшопи відбуваються у красивій будівлі Паласінема Локарно та мають назву #theLab.

Їх метою є цифрові гуманітарні науки та, на додаток до підтримки лабораторій, Вікімедіа Швейцарія також бере участь у проекті інформаційної грамотності. Інші курси стосуються створення анімації, роботів та кодування.

Перший воркшоп інформаційної грамотності був проведений 21 січня для класу середньої школи. Учні були поділені на чотири команди та брали участь у серії пошукових завдань у змаганні за головний приз. Беручи участь у віртуальному пошуку скарбів, пошуку фейкових новин та іншій діяльності, учні та вчителі отримали багато задоволення та ініціатива мала великий успіх. Ця концепція була повторена 04 лютого для початкової школи.

Вікімедіа Швейцарія присвятить другу сесію theLab з факультетом педагорії Локарно початковій школі 18 березня. Після першої сесії з середніми школами, цього разу сесія щодо інформаційної грамотності буде присвячена дітям. Вона буде у форматі гри, яка складатиметься з послідовності квестів, які можна вирішити з використанням проектів Вікімедіа в цілому, а структура питань буде "правильно/не правильно".

Сесії проводились разом з вчителями, а опитування виявило, що великий відсоток учнів вважали курси цікавими та хотіли б їх повторити, а вчителі також вважали цікавими та готові були повторити.

Співробітництво з CERDD (Центром освітніх та цифрових ресурсів)

У вересні Вікімедіа Швейцарія розпочала співробітництво з Центром освітніх та цифрових ресурсів кантону Тічино, щоб перевести дидактичні матеріали у відкриту ліцензію на проектах Вікімедіа. Ці матеріали стосувались старшої школи у сферах біології, хімії та фізики. Зараз вони оприлюднені на платформі Moodle також у відкритій ліцензії, а в рамках цього проекту Вікімедіа Швейцарія навчить менеджера спільноти як перевести їх у Вікіуніверситет та у Вікікниги.

Тренінг Вікіпедії для вчителів у Женеві, 27.03.2019

Габріел проведе воркшоп для вчителів у Женеві. Проект ще не повністю окреслений, та буде доданий до нашого календаря та до сторінки місяця на франкомовній частині, що проводиться щороку у березні.

Devoxx4kids в Лугано

06 квітня Вікімедіа Швейцарія взяла участь у Devoxx4kids в Лугано. Цього разу головною темою був маппінг з використанням OpenStreetMap. П'ять інструкторів навчали близько 100 дітей використанню OpenStreetMap та як робити маппінг статей Вікіпедії з використанням цього проекту.

Стіринговий комітет (німецькомовна частина)

17 квітня шість освітян чи вікіпедістів, залучених до освітніх програм, зустрілись в Олтені для обговорення організації освітнього простору у німецькомовній частині та отримання зворотного зв'язку. Ці зустрічі допомогли у визначенні того, що їм потрібно для співробітництва, та які є пріоритети.

Медіа у П'яцца

Наступна подія Медіа у П'яцца буде проведена у Лугано 24-го та 25-го жовтня. До того часу наша організаційна команда регулярно зустрічається та погодила Маніфест. Крім того, Швейцарська Конфедерація відібрала проект та включила його до переліку 11 найбільш інноваційних проектів в частині інновацій в освіті.

Посилання.

Університети

Тренінг Вікіпедії для студентів університету Нойшателя, березень та квітень 2019

Амандін 2018 року реалізувала успішний проект Wikineocomensia. Спрямування на залучення університету Нойшатель та музею Латеніум допомогло їй створити міцні зв'язки з директором Латеніуму, що також викладає в університеті. Вона буде навчати групу його студентів редагуванню Вікіпедії, можливо на теми археології Швейцарії, з кінця березня по початок квітня 2019. Сторінка проекту буде наведена, після її створення, у нашій наступній розсилці.

Воркшоп Вікімедіа на ETH 02 та 04 червня 2019

Дводенний воркшоп (організований AMB та 50years AVETH) фокусувався на ролі платформ Вікімедіа у поточній екосистемі досліджень, особливо англомовної Вікіпедії, Wikimedia Commons (архіву файлів) та Вікіданих (структурованих метаданих).

Основними темами були загальна архітектура платформ Вікімедіа, ключові аспекти законодавства з захисту інтелектуальної власності, написання наукових статей в англомовній Вікіпедії, метрики та стратегії поширення наукових результатів широкому загалу, нові кордони бібліометрії відритого доступу та ініціативи подолання гендерного розриву у науковій сфері, пов'язані з платформами Вікімедіа.

Навчання протягом життя

Воркшоп Вікіданих у Лозанні, п'ятниця, 29 березня

Після дня Вікіданих, організованого для професіоналів GLAM 28-го числа, Шонагон буде у Лозанні 29го березня для проведення воркшопу з Вікіданих. Шонагон працює в музеї Лувр. Він також є ентузіастом Вікіданих та одним з основних розробників Crotos, системи пошуку зображень, яка покладається на Вікісховище та Вікідані. Його воркшоп по Вікіданих буде спрямований на всіх вікімедійців, зацікавлених у навчанні використанню Вікіданих. Ця сесія про Вікідані також буде цікавою для поціновувачів мистецтва, тому підписуйтесь та приєднуйтесь.

Вікіпедія заради миру 26 квітня - 5 травня

Цього року Вікімедіа Швейцарія знову підтримуватиме "Вікіпедія за мир" у Мон-Солейл. Протягом десяти днів 12 людей з усього світу збиратимуться разом, щоб писати та редагувати вміст Вікіпедії на теми, пов’язані з миром, соціальною справедливістю та кліматом Землі. Сторінка проекту доступна для будь-яких деталей. «Вікіпедія за мир» випустила 2-е видання на Мон-Солейл, щоб представити та практикувати Вікіпедію для новачків, які цікавляться предметами миру, соціальної справедливості та клімату Землі, а також їхніми чоловіками та жінками. Організований спільно з Міжнародною Громадською Службою, протягом десяти днів дванадцять людей з усієї Європи приїхали і жили разом, об’єднавшись спільними поглядами, для збільшення та вдосконалення вмісту Вікіпедії. Понад 100 статей було перекладено на рідні мови, тобто фінську, українську, польську, словенську, сербську, німецьку, російську, в’єтнамську, лаоську, каталонську та французьку. результати проекту доступні для детального огляду.

Фото.

Співробітництво

Вікімедіа Швейцарія обговорює декілька партнерських зв'язків у галузі освіти або з метою консолідації існуючих. Було призначено кілька зустрічей з EPFL в Лозанні, з педагогічним факультетом Локарно відносини покращуються, і деякі дискусії ведуться з іншими університетами або асоціаціями однодумців.

Інструменти

Dico des ados у С'єрре, 22 травня

Проект, близький до вікісловника, але для підлітків, Dico des ados буде представлений у С'єррі 22 травня. Захід в основному орієнтований на франкомовних дітей від 8 до 14 років, проте вітаються дорослі, особливо вчителі. Команду Вікімедіа Швейцарія запрошено ознайомитись з проектом. Якщо ви бажаєте приєднатися до заходу, зв’яжіться електронною поштою Flor <flor.mechain wikimedia ch>.

Мініпедіа, полегшена версія Вікіпедії

Під час Вікіпедія + Освіта в Сан-Себастьяні була можливість обговорити стан роботи інструментів, і баскська спільнота представила свою версію Txikipedia. Італійська спільнота почала обговорення можливого рішення, подібного до "Txikipedia", і Вікімедіа Швейцарія підтримує цю дискусію.

GLAM

The acronym GLAM stands for “Galleries, Libraries, Archives and Museums”. Our mission is to help Swiss memory institutions share their curatorial knowledge, collections and resources in a digital manner, on global platforms, making Swiss cultural heritage more accessible to the world.

Our overarching GLAM principle is that cultural activity also stands for culture in interaction between people. We believe that knowledge about cultural heritage and the free access to it is one of the central pillars of a democratic society. We see Wikimedia CH as an interface between GLAM institutions and the Wikiverse.

GLAM events and programmes

GLAM-on-Tour

GLAM-on-Tour is a multi-day event format originally from Germany. It promotes networking between Wikipedia contributors and GLAM institutions and ensures new content on Wikipedia. The event includes guided tours, lectures, photo excursions, and collaborative editing. Wikimedia CH provides funding for travel and accommodation expenses.

Watch the video GLAM-on-Tour at Kirchner Museum Davos here on Wikimedia Commons.

International Museum Day

To foster the International Museum Day (IMD) from the International Council of Museums (ICOM) in May, Wikimedia CH joins forces with other Wikimedia chapters and groups worldwide to launch calls for content on Wikipedia and invite participants to Wikidata competitions.

International Archive Week

Wikimedia CH partners with the Association of Swiss Archivists (VSA-AAS) to promote the International Archives Week in June. Joining forces with Wikimedia Austria and Germany, we launch calls for content.

GLAM Digital

GLAM digital is a series of video conferences with selected GLAM institutions. Each usually two-hour individual event consists of a specialist lecture by the institution on a specific topic. In a subsequent dialogue part, the Wikipedia community and the institutions enter into direct exchange. The event series is jointly coordinated and supported by Wikimedia Deutschland, Wikimedia Österreich and Wikimedia CH.

Tools

Cassandra Statistical Tool

The GLAM Statistical Tool (Cassandra) was created by Wikimedia CH and developed in collaboration with GLAM partners. It helps gain statistical insights regarding their shared collections across the Wikimedia projects.

WMCH Map Service

The WMCH Map Service provides interactive maps of cultural institutions and content in Switzerland. Users can explore locations, check article coverage and contribute to encyclopaedic content.

GLAM Team

Спільнота

Італійська спільнота

Новорічний бранч: К'яссо

Як і щороку, вікіпедійці Інсубрії та Тічино зустрілись, щоб відсвяткувати день народження Вікіпедії у К'яссо. 12 вікіпедійців відсвяткували цю подію та обговорили проекти 2019 р.

Фото

Вікізустрічі групи в Інсубрії: Оледжо

 
Марафон редагування в Оледжо та фото з табаррісті.

Після щорічного швейцарського Новорічного пізнього сніданку у К'яссо, який відвідало 15 вікіпедистів з Групи Інсубрії, група знову зібралася 19 січня в Оледжо в Археологічному та етнографічному музеї Карло Джакомо Фанчіні на марафон редагування про музей та місцеву культуру. У заході взяли участь 14 редакторів, які писали статті та завантажували фотографії (загалом 781 стаття та файли). Зустріч закінчилася вечерею та спільною фотографією з "табаррісті", іншою групою, яка зустрічалась того ж дня в музеї в традиційних табарро, типових костюмах південних Альп. Сторінка події доступна тут, де ви можете прочитати про її подробиці.

Фото.

Тур Кало Аморетті: Лонате Поццоло 11 травня

 
Карло Аморетті (1741–1816).

11 травня розпочнеться тур Карло Аморетті, довга програма марафонів редагувань навколо Інсубрії. Ступаючи кроками вченого і шукача пригод Карло Аморетті серед територій Інсубрії, спільнота Вікіпедії запропонує візит до Лонате-Поццоло, колись розташованого на австро-п’ємонтському кордоні. Це перша подія довгої програми, яка триватиме в червні в Комо.

Команда Аморетті висадилась у Нессо (Комо), 1 червня

1 червня команда Аморетті висадилася у Нессо на озері Комо. Човном рано вранці 24 вікіпедисти та студенти прибули до цього знаменитого села, розташованого навколо водоспаду, про який згадував навіть Леонардо да Вінчі у Атлантичному кодексі. Після відвідин села та його церков група зібралася у ратуші, де писала статті, пов’язані з селом, завантажувала фотографії та наносила на карту територію. Були присутні два експерти з історії села, щоб підтримати групу та розповісти про історичну пам’ять цього маленького, але гарного села на березі озера.

Різноманітність

Користувачі з вадами зору

Вікімедіа Швейцарія розпочала співробітництво з асоціацією Albinit у 2018 р. Це співробітництво спрамовано на проведення фази тестування користувачами з вадами зору у ролі активних та пасивних користувачів. Завершений перший раунд, протягом якого чотири особи перевіряли чотири італомовні проекти (Вікіпедію, Вікісховище, Вікімандри та Вікіджерела) і давали оцінку на основі 6 параметрів:

 • Полегшене читання статей та використання посилань.
 • Легше дослідження: можливість стрибати між різними частинами сторінки.
 • Добре управління нетекстовими елементами: здатність читати нетекстові елементи.
 • Розподіл змісту: управління сторінкою та розподіл змісту.
 • Зручність використання додаткових елементів (особливо шаблонів): інфобоксів, приміток тощо.
 • Енергія витрачена у процесі діяльності (самостійна оцінка зусиль, необхідних для певної діяльності).

У цьому випадку фокус тесту був заснований не лише на доступності, як воно зазвичай робиться для фізичних та розумових вад, але також розглядав зручність використання та робив наголос на останньому параметрі: енергія, витрачена під час діяльності.

Метою проекту є перевірити можливість людей з конкретною вадою використовувати проекти Вікімедіа у їх щоденній діяльності (навченні чи роботі чи розвагах з освітньою метою) та перевірити, чи можуть проекти Вікімедіа надати перевагу саме студентам, які мають розлади навчання.

Результати проекту були представлені на Вікіпедія+Освіта у Сан-Себастьяні.

У цьому проекті, Вікімедіа Швейцарія також співпрацювала з асоціацією "Libro parlato" (Озвучена книга) з Вербанії, яка співпрацює з іншими схожими асоціаціями Швейцарії, щоб опублікувати їх каталог на Вікіданих.

Жінки

ETH Цюрих: m:Wikipedia:Meetup/Zurich/March 2020.

Проєкти

Відповідальність

Чинне Правління

З 25 травня 2018 року.

 • Муріель Штауб, президент.
 • Мауро Кассіна, член правління
 • Йон Бекер, член правління
 • Неко Рама, член правління.
 • Маттіас Непфер, член правління.
 • Catherine Janssens, Board member.

Співробітники

Постійна посада

 • Виконавчий директор:
  Дженні Еберманн (0.8 FTE)
 • Менеджер програми та партнерства GLAM (Галереї, Бібліотеки, Архіви та Музеї)
  Sandra Becker (0.8 FTE)
 • GLAM Experte (Galleries, Libraries, Archives and Museums):
  Amandine Cabrio (0.6 FTE)
 • Education and Innovation Lead:
  Ilario Valdelli (0.6 FTE)
 • Education Manager:
  Lavinia Malo (0.6 FTE)
 • Зв'язковий спільноти і пресс-контакт для італомовної Швейцарії:
  Іларіо Валделлі (0.6 FTE)
 • Зв'язковий спільноти для німецькомовної Швейцарії:
  Ульріх Лантерманн (0.8 FTE)
 • Зв'язковий спільноти для франкомовної Швейцарії:
  Флор Мешан (0.6 FTE)
 • Менеджер по роботі з громадськістю та програмами:
  Керстін Зоннекальб (0.9 FTE)
 • Офіцер з фінансів та роботи з персоналом:
  Marie-Louise Cognard (WMCH) (0.8 FTE)
 • Accountant:
  Marta Vidal (0.7 FTE)
 • Development Administrator:
  Stéphane Maffli (1.0 FTE)
 • Administration Officer:
  Ylva Linn Liliegren (0.7 FTE)

Тимчасові співробітники

 • Відсутні.

Архіви

Попередні обговорення стосовно цієї сторінки зберігаються в архіві. усі підсторінки цієї сторінки

Зв'яжіться з нами

Електронна пошта
Зв'яжіться з нами за адресою info wikimedia ch.
Видача фотографічних матеріалів
Сторінка на Вікісховищі.
Список розсилки
Список розсилки для вікімедійців у Швейцарії, wikimediach-l.
Facebook
Вподобайте Вікімедіа Wikimedia CH, підписавшись на сторінку facebook.com/WikimediaCH.
Mastodon
Follow us at @Wikimedia CH.
LinkedIn
Підписуйтесь на нас на LinkedIn: @Wikimedia CH [ Company · Internet ], @Wikimedia CH [ Listed group ].
Поштова адреса
Wikimedia CH
c/o BDO SA
Via Vedeggio 3
6814 Lamone
Switzerland
Веб-сайт
https://wikimedia.ch/en/

Див. також