Globální zámky

This page is a translated version of the page Global locks and the translation is 41% complete.
Outdated translations are marked like this.

Globální zámek je způsob, jak může stevard technicky znemožnit, aby se nějaký účet přihlásil do kteréhokoli projektu Wikimedia (a nemůže v něm tedy provádět změny). Jestliže je účet uzamčen, pokusy přihlásit se do něj budou ve všech projektech Wikimedia neúspěšné. Obecně se to používá na vandalské účty, spamerské účty, dlouhotrvající obtěžující loutkové účty, ohrožené účty, ačkoli ve vzácných případech (do globálního blokování je rozšířen na vyjmenované účty) i uživatelé přicházející v úvahu pro globální zablokování mohou být zamčeni tímto způsobem, problémy, jako je zneužívání napříč projekty. Zamykací rozhraní nabízí také možnost skrýt jméno účtu ve všech historiích přihlášení pro uživatele, kteří se vydávají za jiné, obtěžují nebo urážejí ostatní.

The message displayed to a globally locked account

Důvody k žádosti o globální zámek

Následuje seznam běžných důvodů pro globální zámky. Obecně platí, že globální zámky se vyskytují téměř vždy v jasných situacích. Neexistuje žádné pravidlo schválené komunitou, která by upravovala globální zámky, ale tento seznam představuje de facto praxi.

  • Účty, které byly používány pouze k vandalismu nebo k nadávkám na více projektech a nyní aktivně škodí nebo prokazatelně narušují více projektů, jsou kandidáty na globální zamčení. Uveďte prosím odkaz na historii bloků nebo jiný důkaz o zneužívání na jiných projektech a označte, kde je účet dosud aktivní.
  • Accounts whose only intent is to spam on Wikimedia wikis.
  • Účty, jejichž název je urážlivý nebo hanlivý, mohou být rovněž zablokovány a zneviditelněny v historiích.
  • Účty, které porušily jiné zásady, jež jsou důvodem k neomezenému zablokování na jiných jednotlivých projektech, jako například opakované právní hrozby, zveřejňování dětské pornografie, nebo vystavování soukromých osobních informací o lidech, kteří tím mohou být ohroženi.
  • Accounts that are suspected to have been compromised, as a temporary measure to maintain account security until the owner is contacted.
  • Accounts that have been globally banned (community or foundation).
  • Účty které byly vytvořeny pro obejítí globálního zákazu (komunita nebo nadace).
  • Accounts whose owners are known to be deceased.

Compromised account

You may be looking for Help:Compromised accounts.

Sometimes stewards lock with reason as "Compromised account". If your account has been locked with this reason, please contact ca wikimedia org.