This page is a translated version of the page Global locks and the translation is 70% complete.
Outdated translations are marked like this.

Globální zámek je způsob, jak může stevard technicky znemožnit, aby se nějaký účet přihlásil do kteréhokoli projektu Wikimedia (a nemůže v něm tedy provádět změny). Jestliže je účet uzamčen, pokusy přihlásit se do něj budou ve všech projektech Wikimedia neúspěšné. Obecně se to používá na vandalské účty, spamerské účty, dlouhotrvající obtěžující loutkové účty, ohrožené účty, ačkoli ve vzácných případech (do globálního blokování je rozšířen na vyjmenované účty) i uživatelé přicházející v úvahu pro globální zablokování mohou být zamčeni tímto způsobem, problémy, jako je zneužívání napříč projekty. Zamykací rozhraní nabízí také možnost skrýt jméno účtu ve všech historiích přihlášení pro uživatele, kteří se vydávají za jiné, obtěžují nebo urážejí ostatní.

 • To report a user who should be globally locked (or other users that are locked by mistake), see Steward requests/Global.
 • If you are globally locked (for reasons other than being Foundation banned or compromised), you should appeal via emailing stewards@wikimedia.org

Důvody k žádosti o globální zámek

Následuje seznam běžných důvodů pro globální zámky. Obecně platí, že globální zámky se vyskytují téměř vždy v jasných situacích. Neexistuje žádné pravidlo schválené komunitou, která by upravovala globální zámky, ale tento seznam představuje de facto praxi.

 
Zpráva zobrazená u globálně uzamčeného účtu
 • Účty, které byly používány pouze k vandalismu nebo k nadávkám na více projektech a nyní aktivně škodí nebo prokazatelně narušují více projektů, jsou kandidáty na globální zamčení. Uveďte prosím odkaz na historii bloků nebo jiný důkaz o zneužívání na jiných projektech a označte, kde je účet dosud aktivní.
 • Účty, jejichž jediným záměrem je spamovat na wiki Wikimedia.
 • Účty, jejichž název je urážlivý nebo hanlivý, mohou být rovněž zablokovány a zneviditelněny v historiích.
 • Účty, které porušily jiné zásady, jež jsou důvodem k neomezenému zablokování na jiných jednotlivých projektech, jako například opakované právní hrozby, zveřejňování dětské pornografie, nebo vystavování soukromých osobních informací o lidech, kteří tím mohou být ohroženi.
 • Účty, u nichž existuje podezření, že byly kompromitovány, jako dočasné opatření k zachování bezpečnosti účtu, dokud nebude kontaktován jeho vlastník.
 • Účty které byly vytvořeny pro obejití globálního banu (komunita nebo nadace).
 • Účty které byly vytvořeny pro obejítí globálního zákazu (komunita nebo nadace).
 • Účty, jejichž majitelé jsou známi jako zesnulí.
 • Accounts belonging to former Wikimedia Foundation staff members or contractors (done by WMF staff).

Kompromitovaný účet

Možná hledáte Nápověda:Kompromitované účty.

Někdy stewardi zamknou s odůvodněním "Kompromitovaný účet". Pokud byl váš účet zablokován z tohoto důvodu, napište prosím na ca wikimedia org.