Hizmetli etkinliği incelemesi/Topluluklara bildirim

This page is a translated version of the page Admin activity review/Notice to communities and the translation is 100% complete.

Please select a language and use the text without <translate> tags by using the button "View raw source":
View raw source

ÖNEMLİ: Hizmetli etkinliği incelemesi

Merhaba. 2013 yılında küresel topluluğun fikir birliği sonucunda "ileri düzey hakların" (hizmetli, bürokrat, arayüz yöneticisi vb.) alınmasıyla ilgili bir politika benimsenmiştir. Bu politikaya göre kâhyalar, Wikimedia Vakfına ait tüm projelerde ileri düzey haklara sahip kullanıcıların etkinliklerini incelemektedir. Bildiğimiz kadarıyla projenizde etkin olmayan hesaplara tanımlı "ileri düzey hakların" alınmasına yönelik yürürlükte olan bir süreç bulunmamaktadır. Bu nedenle, hizmetli etkinliği incelemesi uyarınca bu konuyla kâhyalar ilgilenecektir.

Aşağıda listelenen kullanıcı(lar), etkin olmama ölçütlerini (2 yıldan uzun bir süre boyunca değişiklik ve günlük işlemi yapmamış olma) sağlamaktadır:

  1. 1. kullanıcı (hizmetli)
  2. 2. kullanıcı (bürokrat, hizmetli)
  3. 3. kullanıcı (bürokrat)
  4. 4. kullanıcı (arayüz yöneticisi)
  5. ...

Bu kullanıcı(lar) kısa bir süre içerisinde bir bildirim alacaktır ve bu bildirimde, bu hakların bazılarını ya da tamamını ellerinde tutmak istiyorlarsa topluluk nezdinde bir tartışma başlatmaları istenecektir. Kullanıcı(lar) yanıt vermezse, ileri düzey hakları kâhyalar tarafından alınacaktır.

Bir topluluk olarak küresel politikanın yerine geçecek kendi etkinlik incelemesi sürecinizi oluşturduysanız ya da uzun bir süredir etkin olmayan bu hak sahipleri konusunda farklı bir karar alma mekanizmasına sahipseniz veya gözden kaçırdığımız bir politikanız varsa, vikinizdeki haklar üzerinde inceleme gerçekleştirilmemesi için lütfen kâhyaları bilgilendirin.